جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  بن سای پیتسپروم

  بن سای پیتسپروم (میخک هندی)

  بن سای بسیار زیبا و شاداب با قیمتی استثنایی، این گلدان را می توانید برای انواع مناسبت ها به دوستان و عزیزانتان هدیه بدهید و آنها را خوشحال کنید.
  از 170,000 تومان
  بن سای پیتسپروم مینیاتوری

  بن سای پیتسپروم مینیاتوری

  بن سای پیتسپروم یک گیاه لوکس با شرایط نگهداری آسان است، گلدان سرامیکی صورمه ایی طرح دار به شکوه و جذابیت آن می افزاید، گیاهی با ماندگاری بالا، ابعاد این محصول 30*35 است، جایگاه نگهداری در دکوراسیون منزل به صورت تک گیاه روی میز پذیرایی یا سالن و یا اپن آشپزخانه، به دلیل ارزشمندی گیاه هدیه لوکس و مناسب محسوب می شود.
  420,000 تومان
  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی به رنگ طوسی، سایز گلدان بزرگ، ابعاد محصول 46*42 ، پیتسپروم در زمره گیاهان لوکس و مقاوم است از خانواده میخک هندی محسوب می شود و دارای نگهداری آسان است. قابل نگهداری در تراس، پاسیو و یا ایوان منازل و یا هر نقطه در داخل منزل با روشنایی غیر مستقیم آفتاب. به جهت زیبایی منحصر به فرد و ارزشمندی گیاه به عنوان یک هدیه لوکس و نفیس محسوب می گردد.
  495,000 تومان
  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی به رنگ سفید، سایز گلدان بزرگ، ابعاد محصول 46*42 ، پیتسپروم در زمره گیاهان لوکس و مقاوم است از خانواده میخک هندی محسوب می شود و دارای نگهداری آسان است. قابل نگهداری در تراس، پاسیو و یا ایوان منازل و یا هر نقطه در داخل منزل با روشنایی غیر مستقیم آفتاب. به جهت زیبایی منحصر به فرد و ارزشمندی گیاه به عنوان یک هدیه لوکس و نفیس محسوب می گردد.
  495,000 تومان
  بن سای جینسینگ آناناسی
  بن سای جینسینگ، گلدان سرامیکی سبک ژاپنی

  بن سای جینسینگ، گلدان سرامیکی سبک ژاپنی

  این نوع بونسای (فیکوس جینسینگ) به دلیل خاص بودن پایه غده مانند و ظاهر منحصر به فردش جزء یکی از نمونه های پرطرفدار و پر‌فروش موجود در بازار است، البته پایه غده‌ایی شکل این بونسای که جینسینگ نام دارد وارداتی است و در مرحله بعد از ورود در گلخانه‌های مجهز، اقدام به پیوند انواع فیکوس بنجامین روی آن می نمایند. چه بسا قیمت نسبتا بالای این گیاه به دلیل هزینه‌بری آن در مراحل نخستین تولید است. همچنین کاشت بونسای در انواع گلدان‌ها و جام‌های لوکس ارزش آن را دو چندان بالا می‌برد. البته باید این نکته را هم اضافه کنیم که این بونسای (فیکوس جینسینگ) در مقابل سایر بونسای دیگر به دلیل رشد سریع و نگهداری آسان‌تر از کمترین قیمت برخوردار است. ابعاد این محصول۴۰*۲۳ می باشد.
  610,000 تومان
  بن سای پیتسپروم ریشه دار

  بن سای پیتسپروم ریشه دار

  بن سای پیتسپروم ریشه دار یک گیاه لوکس با شرایط نگهداری آسان محسوب می شود، گلدان آن از نوع دیش گاردن و سرامیکی و به رنگ سفید است، این گیاه با ماندگاری بالا است و ابعاد این محصول 30*35 می باشد، جایگاه آن در دکوراسیون منزل نگهداری به صورت تک گیاه زینتی روی میز پذیرایی یا سالن و یا اپن آشپزخانه می باشد، به دلیل ارزشمندی بالا این گیاه به عنوان هدیه لوکس محسوب می شود.
  529,000 تومان
  بن سای پیتسپروم، گلدان سرامیکی

  بن سای پیتسپروم، گلدان سرامیکی

  بن سای پیتسپروم یک گیاه لوکس با شرایط نگهداری آسان است، گلدان سرامیکی سفید، گیاهی با ماندگاری بالا، ابعاد این محصول 30*35، جایگاه نگهداری در دکوراسیون منزل به صورت تک گیاه روی میز پذیرایی یا سالن و یا اپن آشپزخانه، به دلیل ارزشمندی گیاه هدیه لوکس و مناسب محسوب می شود.
  517,500 تومان
  کاج کله قندی

  کاج کونیکا

  کاج کونیکا یا کله قندی یک گیاه مناسب برای هدیه دادن در کلیه مناسب ها محسوب می شود. این گیاه به دلیل شکل منحصر به فرد خود و کند رشد بودن قابلیت بالایی برای تولید بونسای دارد. مراقبت از این گیاه بسیار آسان است و نور مستقیم خورشید و آبیاری منظم در مورد این گیاه باید رعایت شود. در کل اگر به دنبال یک هدیه رسمی جذاب و نفیس برای مدیر یا همکارانتان هستید حتما بونسای کاج کونیکا را مد نظر داشته باشید.
  290,000 تومان
  بن سای جینسینگ گلدان سرامیکی

  بن سای جینسینگ گلدان سرامیکی

  این نوع بونسای (فیکوس جینسینگ) به دلیل خاص بودن پایه غده مانند و ظاهر منحصر به فردش جزء یکی از نمونه های پرطرفدار و پر‌فروش موجود در بازار است، البته پایه غده‌ایی شکل این بونسای که جینسینگ نام دارد وارداتی است و در مرحله بعد از ورود در گلخانه‌های مجهز، اقدام به پیوند انواع فیکوس بنجامین روی آن می نمایند. چه بسا قیمت نسبتا بالای این گیاه به دلیل هزینه‌بری آن در مراحل نخستین تولید است. همچنین کاشت بونسای در انواع گلدان‌ها و جام‌های لوکس ارزش آن را دو چندان بالا می‌برد. البته باید این نکته را هم اضافه کنیم که این بونسای (فیکوس جینسینگ) در مقابل سایر بونسای دیگر به دلیل رشد سریع و نگهداری آسان‌تر از کمترین قیمت برخوردار است.
  494,500 تومان

  انواع مختلف گیاه بن سای

  بن سای یکی از درختچه های بسیار زیباست که توانسته است نظر همه را به خود جلب کند. این گیاه بر اساس فاکتورهای مختلفی تقسیم بندی می شود و گونه های مختلفی دارد. هر یک از این درختچه ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر آن ها می پردازیم.

  آشنایی با گیاه بن سای

  در حقیقت درختچه ای است که درون یک گلدان کوچک پرورش داده می شود و در حقیقت نمونه مینیاتوری از یک گیاه بزرگ می باشد. برای رشد این گیاهان از روش‌های مخصوصی استفاده می‌کنند.

  افراد حرفه ای با هرس کردن شاخه ها و ریشه های درختچه، آن طور که بخواهند آن را شکل می دهند. با گذشت سه یا چهار ساعت از کاشت آن می توان آن را به گلدان با عمق کمتر و زهکشی کافی انتقال داد. گلدان انتخابی باید بتواند گیاه را در برابر سرمای زیاد محافظت کند.

  تقسیم بندی انواع بن سای بر چه اساسی انجام می شود؟

  به طور کلی انواع مختلف این گیاه را از چندین نظر تقسیم بندی می کنند:

  تقسیم بندی بر اساس اندازه:

  بر اساس اندازه این گیاه را می توان به انواع مینیاتوری، کوچک و متوسط تقسیم بندی کرد. نوع مینیاتوری این گیاه حدوداً ۱۵ سانتی متر، نوع کوچک حدود ۳۰ و نوع متوسط تا ۸۰ سانتی متر ارتفاع دارد. این نکته را باید بدانید که تمام درختچه ها الزاماً کوچک نیستند و انواعی هم در برخی از کشور ها مثل ترکیه وجود دارد که ارتفاعی تا حدود ۲۰۰ سانتی متر دیده دارند.

   تقسیم بندی براساس نحوه قرارگیری تنه در گلدان:

  نکاتی که در طبقه بندی انواع مختلف این گیاه مورد استفاده قرار می گیرد زاویه ای است که تنه آن با گلدان تشکیل می دهد. بر این اساس می‌توان بونسای ها را به انواع صاف و آبشاری تقسیم بندی کرد.

   تقسیم بندی براساس نحوه نگهداری:

  از این حیث این درختچه ها را می توان به دو نوع باغچه ای و آپارتمانی تقسیم بندی کرد. پیداست نوع آپارتمانی باید در درون فضای ساختمان و نوع باغچه ای باید خارج از فضای منزل و در محیط باز پرورش و نگهداری شود.

  بن سای نوع آپارتمانی چه ویژگی هایی دارد؟

  نوع گیاهان آپارتمانی یا خانه‌ ای به درختچه هایی گفته می‌شود که مقاومت لازم در برابر سرما را ندارند این. گیاهان همچنین باید در معرض تابش غیر مستقیم نور خورشید قرار بگیرند. دمای فضای داخلی خانه دمای مناسبی برای آن ها به شمار می رود. نور مصنوعی می تواند برای پرورش این درختچه ها کافی باشد. گیاهان باید به طور مداوم مرطوب نگه داشته شود. دمایی بین ۱۸ تا ۲۲ درجه سلسیوس مناسب به نظر می‌رسد.

  پر طرفدارترین گونه های بن سای آپارتمانی

  پرطرفدارترین انواع گونه های بن سای های آپارتمانی عبارتند از:

  • گونه افرای ژاپنی قرمز
  • گونه افرا
  • گونه بامبو
  • گونه کام سپاریس
  • گونه فیکوس 
  • گونه انجیر هندی 
  • گونه کتانستر 
  • و...

  ویژگی های نوع باغچه ای این درختچه ها کدام است؟

  بن سای ها نوع باغچه ای یا آن هایی که در خارج از خانه نگهداری می شوند، باید در فضای آزاد پرورش یابد. این نوع از گیاهان در برابر هوای سرد و آفت ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند. تنها شرایطی که باعث می شود این درخت را به درون ساختمان منتقل کنید یخبندان شدید است. برای داشتن یک درختچه باغچه ای زیبا یک بازه زمانی حدوداً ۴ تا ۸ ساله نیاز است.

  روزهایی که هوا آفتابی است یک بازه زمانی چند ساعته برای تامین نور مورد نیاز کفایت می کند. عدم دریافت نور لازم باعث می شود که برگ و ساقه این گیاه رشد مناسبی نداشته باشند. این گیاه باید همیشه مرطوب باشد. برای افزایش طول عمر گیاه بهتر است از یک حفاظ مخصوص در تابستان و زمستان استفاده کنید.

  خصوصیات انواع بن سای های براساس تفاوت سبک چگونه است؟

  با این که به نظر می رسد انواع مختلف این درختچه بر اساس سبک بسیار مختلف اند، اما در حقیقت ۵ نوع اصلی زیر وجود دارد که کارشناسان آن ها به عنوان سبک های اصلی می شناسند:

  نوع قائم منظم:

  این درختچه ها نمونه کوچک شده درختهایی هستند که در فضای باز به صورت عمودی رشد می کنند. از خصوصیات این نوع از درختچه ها برخورداری از تنه قائم که رویش برگ ها در ساقه و شاخه های آن به صورت پرپشت می باشد و در نوک درختچه حالت مخروطی دارند.

  نوع آبشاری و نیمه آبشاری: 

  علت رشد این گونه از بونسای ها به خاطر قرار گرفتن در معرض نور ناکافی می باشد. این درختچه ها در طول رشد خود در تلاش بوده اند تا بتوانند نور کافی را جذب کنند و به خاطر این شرایط تنه اصلی شان حالت صخره ای دارد. برگ های این نوع به صورت چسبیده و آویخته از گیاه وجود دارند.

  نوع قائم نامنظم:

  این درختچه ها در محیطی رشد کرده اند که به تناسب جهتی که نور خورشید به آن تابیده می شده یا باد در وزش بوده، جهت رشد این درختچه تغییر کرده است. زمانی که گیاه در شرایط نامناسب محیطی قرار بگیرد تنه گیاه به صورت انحنا دار رشد می کند. 

  نوع باد افشان:

  در این نوع از بن سای ها همه شاخه ‌ها در یک جهت رشد کرده‌اند. به نظر می‌ رسد در محل پرورش این نوع از گیاهان، همواره باد از یک جهت و به شدت در حال وزش بوده است. برای رشد این نوع باید شرایط مخصوصی فراهم شود که نسبتاً سخت است.

  نوع اریب:

  رشد این نوع از درختچه ها نشان می دهد که در سال‌ های اولیه رشد در محیطی قرار گرفته‌اند که بادهای نسبتاً شدید در حال ورزش بوده و باعث متمایل شدن تنه درخت به یک جهت خاص شده است. این نوع از بن سای ریشه‌های بسیار مقاومی دارد که به خوبی می‌تواند وزن گیاه را که به یک طرف متمایل شده تحمل کند.

  کلام پایانی

  درختچه بن سای یکی از گیاهانی است که امروزه بسیار پرطرفدار بوده و نگهداری آن در آپارتمان بیش از پیش مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. این گیاه زیبا دارای انواع مختلفی می باشد که بر اساس شرایط به فضایی که در اختیار دارید می توانید یکی از آن ها را تهیه کنید.