جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  باغ ساکولنت

  باغ ساکولنت

  اگر به دنبال هدیه ای متفاوت و خاص هستید ، پیشنهاد ما باغ ساکولنت توسکالند است. باکس ساکولنت ما با ترکیب رنگ چشم نواز و منحصر بفرد از با طراوت ترین گیاهان ساکلولنت انتخاب می شود‌. مجموعه زیبا ما طوری طراحی شده است که علاوه بر نیاز به مراقبت کم ، دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد ، میزان نیاز به آب این مجموعه از ساکولنت های زیبا بسیار کم است، تنها هفته ای یک مرتبه مقداری آب در یک قطره چکان برای مجموعه شما کافی است.
  250,000 تومان
  تراریوم ساکولنت
  تراریوم چوبی
  تراریوم صحرایی کاکتوس

  تراریوم صحرایی کاکتوس

  ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها به دلیل نگهداری آسان بسیار پر طرف‌دار هستند و بخوبی می توان آنها را در منزل نگهداری کرد. اغلب ساکولنت‌ها دارای برگ‌های ضخیم و گوشتی هستند و می‌توانند آب را در برگ‌های خود ذخیره کنند. بنابراین در برابر کم آبی و آب و هوای خشک مقاومت بالایی دارند در واقع رطوبت زیاد باعث پوسیدگی ریشه آنها می‌شود. اکثر ساکولنت‌ها گرما‌دوست هستند و نیاز به نور بدون فیلتر و غیر مستقیم خورشید دارند. دمای مناسب و نور کافی خورشید اغلب می‌تواند منجر به تغییر رنگ ساکولنت‌ها شود و زیبایی آنها را دو چندان کند.
  140,000 تومان
  کاکتوس اچینو طرح کتیبه چوبی
  کاکتوس هاوارتیا طرح شعله
  کاکتوس چهار تایی
  استند چهارتایی کاکتوس

  استند چهارتایی کاکتوس

  کاکتوس های بذری گیاهان مقاوم و کم توقعی هستند و مناسب برای نگهداری در شرایط داخل منزل می باشند. این اسند چوبی بسیار زیبا مناسب برای نگهداری کاکتوس در اکابه پنجره، انواع دکور، کابینت و اپن آشپزخانه می باشد.
  235,750 تومان
  گلدان کاکتوس قایق سهراب
  	گلدان مجموعه کاکتوس رویال

  گلدان مجموعه کاکتوس رویال

  ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها به دلیل نگهداری آسان بسیار پر طرف‌دار هستند و بخوبی می توان آنها را در محیط منزل نگهداری کرد. همانطور که می‌دانید کاکتوس ها زیر مجموعه ساکولنت‌ها هستند، بنابراین از نظر ظاهر خیلی به هم شبیه هستند و می توان این دو را با هم در یک مجموعه قرار داد و چشم انداز زیبایی ایجاد کرد. اغلب ساکولنت‌ها برگ‌های ضخیم و گوشتی و آبدار دارند و در مقابل کاکتوس ها برگهایشان به‌ شکل خار تغییر وضعیت داده است. که تلفیق این دو در کنار هم یک تضاد هارمونیک ایجاد می کند.
  150,000 تومان

  انواع مختلف گیاه کاکتوس

  امروزه نگهداری از انواع گیاهان زینتی در خانه ها طرفداران زیادی دارد. انواع مختلف گیاه کاکتوس از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. این ویژگی باعث شده است تا بسیاری از افراد تمایل داشته باشند تا از مدل های مختلف گیاه کاکتوس نگهداری کند. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و مشخصات برخی از آن ها می پردازیم.

  آشنایی با گیاه کاکتوس 

  انواع مختلف گیاه کاکتوس  به گیاهان گفته می شود که از خانواده کاکتوسیان هستند، در اکثر این گیاهان خار مشاهده می شود و حالت گوشتی دارند. رشد این گیاه ابتداعا در نواحی مختلف آمریکا انجام می شده است. امروزه این گیاه در سراسر نقاط جهان پخش شده است. این گیاهان می توانند در شرایط آب و هوایی طوفانی، آب را در خود ذخیره کند و زمان هایی که آب و هوا خشک باشد از ذخایر خود استفاده نمایند. در ایران هم انواع مختلف گیاه کاکتوس وجود دارد. هیچ کدام از گیاهان موجود در کشور بومی ایران نیستند و از کشورهای دیگر به ایران آورده شده اند. ‌ این گیاهان دارای برگ های بسیار کوچک و یا فاقد برگ هستند. ریشه این گیاه حالت شبکه‌ ای در خاک دارد و آب را در خود ذخیره می کند.

  طبقه بندی کاکتوس‌ ها چگونه است؟

  به طور کلی انواع مختلف گیاه کاکتوس به سه دسته تقسیم می گردند:

  • دسته پرسکیه Pereskia

  این دسته از  کاکتوس ها دارای برگ هستند و در ظاهر مشابه گل رز رونده هستند. اما همه آن ها حاوی آرئول می باشند. این موضوع یک وجه تمایز مهم به شمار می رود.

  • دستع اوپنسیه Opuntia

  کاکتوس هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، برگ های موقتی دارند. تعداد زیادی جوانه تازه رشد کرده در آن ها وجود دارد. این جوانه ها خاطره رطوبت کم و با رشد گیاه از بین می رود.

  • دسته کاکتاسه cactaceae

  برخلاف دو دسته قبلی که پیشتر گفته شد، در کاکتوس های این دسته هیچ گونه برگی وجود ندارد. 

  انواع مختلف گیاهان کاکتوس کدام اند؟

  امروزه نگهداری از گیاه در خانه ها بسیار رایج است. یکی از گیاهانی که می توانند به راحتی در منزل نگهداری کرد. انواع مختلف گیاه کاکتوس بسیار زیاد است. در ادامه قصد داریم به معرفی چند مورد از آن ها بپردازیم.

  کاکتوس های گوش خرگوشی، یکی از انواع مختلف گیاه کاکتوس:

  کاکتوس های گوش خرگوشی که نام علمی آنها اپونتیا میکروداسیس است بومی کشور مکزیک هستند. این کاکتوس ها بالشتک هایی دارند که شبیه به گوش خرگوش می باشند. به همین دلیل این گونه نام گذاری شده اند. این بالشتک ها پر از تیغ هایی به رنگ قهوه ای می باشند. این گیاه در شرایط مناسب می تواند تا حدود ۹۰ سانتی متر هم برسد. نگهداری در شرایط مناسب باعث می شود تا این گیاه گل و میوه هم بدهد که به ترتیب به رنگ های سفید و بنفش دیده خواهند شد‌.

  کاکتوس های ژیمنوکالیسیوم:

  این کاکتوس ها بومی کشور آمریکای جنوبی هستند روی جوانه های گل این کاکتوس ها تیغ دیده نمی شود. انواع مختلفی از این کاکتوس در دنیا وجود دارد که برخی از آن ها در سایه و برخی دیگر باید در آفتاب نگهداری شوند.

  کاکتوس های ستاره‌ ای:

  این کاکتوس ها با نام علمی آسترو فیتوم آستریاس شناخته می شوند که یکی دیگر  از انواع مختلف گیاه کاکتوس هستند. از مشخصات ظاهری این کاکتوس ها می توان به فرم گرد و هشت بخش بودن آن ها اشاره کرد. روی سطح این کاکتوس ها کرک های توپر سفید رنگ قرار دارند. همچنین در سرتاسر سطح کاکتوس نقطه های سفید رنگی دیده می شود. اگر از این گیاه به خوبی مراقبت شود، در فصل بهار گل می دهد که زرد رنگ است. از نظر جثه کوچک است و حداکثر قطر آن می‌تواند حدود ۱۵ سانتیمتر باشد. این گیاه کاملا برای نگهداری در فضای خانه مناسب است.

  کاکتوس های ساگوارو یکی دیگر از انواع مختلف گیاه کاکتوس :

  این کاکتوس ها بومی مناطق کویری سونوران هستند، برای همین برای رشد نیاز به نور بسیار زیادی دارد. از نظر ظاهری حالت استوانه ای دارد و این کاکتوس ها می توانند رشد بسیار زیادی داشته باشند. رشد کاکتوس های ساگوارو می تواند آن قدر زیاد باشد که حتی به بالای ۱۰ متر هم برسد. باید در مورد رشد این نوع از کاکتوس ها بدانید این است که رشد شان بسیار آهسته است این ویژگی باعث می شود که بتوان آن برای سال‌های متمادی به عنوان یک گیاه خانگی‌ نگه داشت. برای نگهداری در خانه باید آن ها را در برابر نور مستقیم خورشید قرار داد.

  کاکتوس های تیغ سگی:

  یک مورد دیگر از انواع مختلف گیاه کاکتوس، سیلیندروپونتیا فولگیدا است که در بین مردم به نام کاکتوس های تیغ سگی شناخته می شود. این گیاه به مناطق جنوب غربی آمریکا تعلق دارد. از نظر ظاهری یک ساقه مدور دارد که دارای تیغه های بسیار تیزی است. کاکتوس های تیغ سگی در ابعاد مختلفی دیده می‌شوند و گل های آن ها می‌ توانند نارنجی یا سبز رنگ باشند. این گیاه برای نگهداری نیازمند رطوبت بسیار کم و نور بسیار زیاد است.

  کاکتوس های بانوی پیر:

  نام علمی این کاکتوس خاردار مامیلاریا هانیانا است. این کاکتوس در دسته مامیلاریا ها جای می گیرند که تنوع بسیار زیادی دارند. مشخصه بارز این کاکتوس ها تیغ و پرزهای بسیار زیاد است. در صورت نگهداری در شرایط مناسب، در فصل بهار گل های کوچکی روی آنها رشد می کند که به رنگ صورتی یا بنفش هستند. یک نکته حائز اهمیت برای نگهداری این کاکتوس خاک آن است که باید مخلوطی از شن و خاک گلدان باشد. یک فاصله زمانی حدوداً یک هفته ای برای آبیاری این گیاه مناسب است.

  شرایط کلی نگهداری از انواع مختلف گیاه کاکتوس چگونه است؟

  در آبیاری کاکتوس های خانگی، آب جوشانده سرد شده، آب مقطر یا آب باران مناسب هستند. برای رشد بهتر کاکتوس ها نیازمند نور کافی هستند. نکته مهم دیگر استفاده از خاک های مخصوص برای هر گونه است.

   کلام پایانی

  انواع مختلف گیاه کاکتوس در باغچه ها و فضای داخلی خانه ها نگهداری می شوند. تنوع گونه های این گیاه بسیار زیاد است و متناسب با محل زندگی می توان یکی از آن ها را برای نگهداری انتخاب کرد.

  فیلتر Close
  کمترین: 138,000 تومان بیشترین: 540,500 تومان
  ريال138000 ريال540500