جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  بنجامین king

  بنجامین king

  بنجامین king دارای برگ های کشیده ای است که پهن تر از مدل معمولی آن می باشد. این مدل بنجامین آمستل زیباتر از مدل معمولی است. بنجامین king گیاهی سخت و صبور است که به راحتی در آپارتمان ها، ادارات، بانک ها و سازمان های مختلف قابل نگهداری می باشد. نگهداری این گیاه نسبت به نژادهای اصلی آن یعنی فیکوس بنجامین بسیار راحت تر است، اما در صورت عدم دریافت آب و نور مناسب، دچار ریزش برگمی شود.

  فصل نگهداری

  بنجامین king به طور طبیعی در آب و هوای گرمسیری یا نیمه گرمسیری، تپه ها و جنگل های پست رشد می کند. این گیاه را می توان در گلخانه و گلدان های بزرگ به عنوان گیاه آپارتمانی نیز کاشت. نگهداری از بنجامین کینگ آسان و راحت است. این مساله باعث شده است که آن را به عنوان یک گیاه محبوب با خواص تصفیه کنندگی هوا شناخته شود. دمای مطلوب برای رشد بنجامین کینگ بین 18 تا 23 درجه سانتیگراد است. این گیاه به سرما حساس است و دمای پایین را تحمل نمی کند.

  شرایط نگهداری بنجامین king

  این نوع گیاه به شرایطی ایده آل برای نگهداری نیازمند است. این شرایط به شرح زیر می باشد:

  نور: به نور فراوانی نیاز دارد، اما از نور مستقیم خورشید خودداری کنید. پنجره ی جنوبی و تابش غیر مستقیم برای این گیاه مناسب است.

  آبیاری: پس از خشک شدن خاک، در تابستان هفته ای دو بار و در زمستان هفته ای یکبار با آب ولرم آبیاری شود.

  دما: دمای مطلوب 15 تا 25 درجه سانتیگراد است.

  رطوبت: گلدان را روی سینی پر از آب قرار دهید و هر دو روز یک بار اسپری کنید.

  تغذیه: کود کامل دو بار در ماه، در فصل های بهار و تابستان به گیاه داده می شود.

  هرس: هرس برگ های زرد یا سوخته. همچنین می توانید برای جلوگیری از رشد بیش از حد گیاه، ساقه های انتهایی را هرس کنید.

  روش تکثیر

  بنجامین king به راحتی قابل تکثیر می باشد و می توان شاخه های دارای ساقه درخت را جدا کرد و در ظرف آب قرار داد. پس از مدتی آکنه های کوچکی روی ساقه ظاهر می شود. می توانید آن را در گلدان بکارید و هر هفته آن را آبیاری کنید. به یاد داشته باشید که برای رشد این گیاه به نور کافی نیاز است.

  نظرات
  درج نظر بستن