جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  بهترین گیاه برای پرورش در زمستان

   با فرا رسیدن فصل سرد و زیبایه زمستان و با به وجود آمدن تغییرات آب و هوای و رو به سرد رفتن هوا ، اکثر گیاهان رو به خشک شدن  و از بین رفتن و برگ ریزی می روند. اما باید افراد انواعی از بهترین گیاه برای پرورش در زمستان را بشناسید و بتوانند در این فصل هم گیاهانی که قابل رشد هستند را داشته باشند ، که از وجود گل و گیاه محروم نشوند.

  ما هم در این مقاله قصد داریم برای شما از انواع این گیاهان که مناسب فصل سردی باشند اطلاعاتی را ارائه بدهیم.

   

  با بهترین گیاه برای پرورش در زمستان آشنا شوید

  فصل زمستان فصلی است که به هنگام رسیدن به دلیل اینکه هوا را سرد و خنک می کند ، باعث می شود اکثر گیاهان خشک شوند و تمام گل و برگ های آن ها بریزند و فقط از آن ها تعدادی شاخه های خالی بماند.

  اما گیاهانی هستند که در این فصل هم قابلیت اینکه رشد کنند را دارند و سازگار با این هوای خشک و سرد و برفی می باشند که حتی در این شرایط حتی گل دهی می کنند.

  هشت نوع از بهترین گیاه برای پرورش در زمستان عبارتند از :

  • گیاه اراگولا
  • گل کوکب
  • گل آنتوریوم
  • گل برفی
  • گل کالانکوئه
  • گل خورشیدی
  • گل یخ همیشه سبز
  • گل پیراکانتا

   

  ویژگی بهترین گیاه برای پرورش در زمستان چیست؟

  تعدادی از گل و گیاهان هستند که به دلیل ویژگی های که دارند ، حتی در سرد ترین شرایط هم می توانند رشد کنند.

  این نوع از گل و گیاهان به دلیل همین ویژگی ها است که به این عنوان شناخته شده هستند.

  گیاهان که در فصل زمستان رشد می کنند به گل های که مقاوم به سرما هستند معروف می باشند و عمر طولانی مدتی دارند و در برابر کم بود ن نور خورشیدی و هوای سرد و برفی مقاوم و همچنین دارای طرفدارهای زیادی می باشند.

  ویژگی هشت نوع از بهترین گیاه برای پرورش در زمستان عبارتند از :

  گیاه اراگولا :

  گیاه اراگولا از سبزی های معروف به زمستانی هستند و در برابر کم آبی و کم نوری مقاوم هستند و کافی است که شرایط رشد را فراهم سازید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

  گل کوکب :

  گل کوکب نیز از بهترین گیاه برای پرورش در زمستان است که نیاز آب یاری و نور آفتاب را داشته باشد به خوبی گل دهی می کند و عاملی برای افزایش زیبایی باغچه منزل شما می شود.

  گل آنتوریوم :

  گل آنتوریوم هم از گل های زیبایی با برگ های پهن و سبز رنگ است که برای زمستان بسیار مقاومت دارد و دارای رنگ های متنوع ای می باشد و عمری مناسبی را دارا است.

  گل برفی :

  گل برفی نیز از بهترین گیاه برای پرورش در زمستان است که دارای تنوع های بسیاری هستند و هر کدام طرفدار های زیادی را دارند و از نظر آب یاری هم کم نیازی دارد.

  گل کالانکوئه :

  گل کالانکوئه مخصوص فصل سرد زمستان است که گل دهی دارد و به نور آفتاب نیاز مند است بهتر است که در پشت پنجره از آن نگهداری شود  و اما از نظر نیاز اب یاری بسیار کم است.

  گل خورشیدی :

  گل خورشیدی هم بسیار به سرما مقاوم است که اگر گیاهی نیاز دارید که در اتاقی از آن نگهداری کنید که نتوانید نور و نیاز آبی آن را تامین کنید بسیار مناسب شما می باشد که در رنگ و تنوع بالایی است.

  گل یخ همیشه سبز :

  گل یخ همیشه سبز از گل های بسیار معروف فصل سردسیری زمستان است که در این فصل تمام برگ های خود را از دست می دهد ، اما با گل دهی بسیار زیبا و خوش رنگ یک گلی جذاب می شود و همچنین بوی بسیار مطبوعی را دارا هستند که هر کس را جذب خود می کنند.

  گل پیراکانتا :

  گل پیراکانتا هم که اگر می خواهید در زمستان گلی داشته باشید که سبز رنگ خود را حفظ کند باید به سمت گل زیبای پیراکانتا بروید ، که این گیاه میوه هم می دهد به رنگ های قرمز و نارنجی که باعث زیبایی چند برابر باغچه ی شما می شوند.

   

  سخن آخر

   سعی کردیم که در این مقاله راجع به اینکه بهترین گیاه برای پرورش در زمستان کدام ها هستند و چه شرایط محیطی و نگهداری را نیاز مند هستند برای نگهداری آن ها مطالبی را مطرح کنیم تا شما با آن ها آشنا شوید و با رسیدن فصل زمستان هم بتوانید از گیاهان در هر محلی که می خواهید داشته باشید.

  نظرات
  درج نظر بستن