جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  دستگاه چندمنظوره GJ330

  دستگاه چندمنظوره GJ330

  موتور دوزمانه 36.2cc دستگاه چندمنظوره مدل: GJ330 موتور دوزمانه بنزینی هوا خنک 36.2cc توان: 1.3hp مجهز به تیغه فولادی برای حاشیه زن-شاخه بر-علف زن زنجیر Oregon 91VG با طول تیغه 40 سانتی متر دسته تلسکوپی قابل تنظیم با طول متغیر 3 تا 4.3 متر مناسب برای برداشت گردو، زیتون، هرس درختان، برش علوفه کناره جوی ها، شخم داخل ردیف و ....
  4,926,600 تومان
   ست مه پاش 30 متری با 20 نازل و اتصالات

  ست مه پاش 30 متری با 20 نازل و اتصالات

  اطلاعات فنی ست مه پاش 30 متری با 20 نازل و اتصالات: شامل 20 عدد نازل، گیره نگهدارنده، بست و همچنین بست و فیلتر برای اتصال به شیر آب و لوله
  1,150,000 تومان
  ست مه پاش 15 متری با 8 نازل و اتصالات

  ست مه پاش 15 متری با 8 نازل و اتصالات

  اطلاعات فنی ست مه پاش 15 متری با 8 نازل و اتصالات: شامل 8 عدد نازل، گیره نگهدارنده، بست و همچنین بست و فیلتر برای اتصال به شیر آب و لوله
  540,500 تومان
  شیلنگ جمع کن 20متری کالسکه ای

  شیلنگ جمع کن 20متری کالسکه ای

  شیلنگ جمع کن 20متری کالسکه ای، دارای هفت قطعه سرشلنگی و کوبلینگ، برند LUX ساخت ایتالیا
  1,587,000 تومان
  شیلنگ جمع کن قابل نصب روی دیوار

  شیلنگ جمع کن قابل نصب روی دیوار

  شیلنگ جمع کن قابل نصب روی دیوار، 10 تا 12 متر شیلنگ 1/2 ساخت ایتالیا، برند Uniflex
  368,000 تومان
  ست شیلنگ جمع کن 15 متری

  ست شیلنگ جمع کن 15 متری

  ست شیلنگ جمع کن 15 متری، برند LUX ساخت ایتالیا، دارای چهار قطعه سرشلنگی و کوبلینگ
  759,000 تومان
  آبخوری اتوماتیک حیوانات

  آبخوری اتوماتیک حیوانات

  آبخوری اتوماتیک حیوانات مناسب برای سگ - گربه و پرندگان - حجم مخزن آبخوری 2 لیتر همراه با اتصالات همراه با قطع کن خروجی آب - تهیه آب تمیز و سالم برای حیوانات - مناسب برای داخل و خارج از خانه - قابل استفاده با بطری آب و اتصالات به شیر آب، دارای یک سال گارانتی، ساخت کشور تایوان
  304,750 تومان
  کیت کامل سیستم قطره‌ای با تایمرتک خروجی

  کیت کامل سیستم قطره‌ای با تایمرتک خروجی

  اطلاعات فنی کیت آبیاری قطره‌ای (تک خروجی) دارای 10متر شلنگ جهت آبیاری، دارای تمامی اتصالات و رابط و قطعات آبیاری قطره ای و قطره چکان‌ها، دارای یک عدد تایمر تک خروجی با مشخصات زیر: زمان تنظیم زمان تنظیم آبیاری : 1، 2، 3، 4، 6، 8، 12، 24، 48، 72 ساعت یا 1 هفته، زمان اجرای آبیاری 1، 3، 5، 10، 15، 20، 30، 60، 90، 120 دقیقه، منبع تغذیه: باتری 1.5*2 ولت به انضمام تمام قطره چکانها و اتصالات، دارای یکسال گارانتی، ساخت کشور تایوان
  1,587,000 تومان
  تایمر الکترونیکی دو خروجی

  تایمر الکترونیکی دو خروجی

  اطلاعات فنی تایمر الکترونیکی (دو خروجی)، حداکثر 24 بار آبیاری در روز، منبع تغذیه : باتری 1.5*2 ، زمان تنظیم آبیاری : 1، 2، 3، 4، 6، 8، 12، 24، 48، 72 ساعت یا 1 هفته، زمان اجرای آبیاری 1، 3، 5، 10، 15، 20، 30، 60، 90، 120 دقیقه، دارای قابلیت خاموش و روشن کردن تایمر به صورت دستی، منبع تغذیه: باتری 1.5*2 ولت، دارای یکسال گارانتی، ساخت کشور تایوان
  1,500,000 تومان
  تایمر الکترونیکی تک خروجی

  تایمر الکترونیکی تک خروجی

  اطلاعات فنی تایمر الکترونیکی (تک خروجی)، حداکثر 24 بار آبیاری در روز، منبع تغذیه : باتری 1.5*2 ، زمان تنظیم آبیاری : 1، 2، 3، 4، 6، 8، 12، 24، 48، 72 ساعت یا 1 هفته، زمان اجرای آبیاری 1، 3، 5، 10، 15، 20، 30، 60، 90، 120 دقیقه، دارای قابلیت خاموش و روشن کردن تایمر به صورت دستی، منبع تغذیه: باتری 1.5*2 ولت، دارای یک سال گارانتی، ساخت کشور تایوان
  1,100,000 تومان

  تجهیزات و ادوات باغبانی و کشاورزی شامل چه مواردی است؟

   باغبانی یکی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین کار هایی است که می توان در طول روز انجام داد. با داشتن تجهیزات و ادوات باغبانی مناسب می توان اقدام به این کار را به شکل بهتری نمود. همچنین با صنعتی شدن زندگی بشریت و افزایش جمعیت، کشاورزی به روش سنتی نمی تواند جوابگوی نیازهای مردم باشد. این موضوع باعث شده است که کشاورزی صنعتی رونق پیدا کند. در کشاورزی صنعتی تجهیزات و ابزار آلات پیشرفته به کار گرفته می شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق تر این ابزار آلات و تجهیزات بپردازیم.

  تجهیزات کشاورزی و باغبانی به چه ابزارآلاتی گفته می شود؟

  این ابزارآلات به کلیه لوازم لازم به منظور افزایش سرعت و بازدهی و همچنین کم کردن هزینه ها گفته می شود. این ادوات در تمام مراحل کار از کاشت محصول تا مراحل انتهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش کشاورزی، کشاورزی مکانیزه یا صنعتی نام دارد.

  انواع تجهیزات و ادوات باغبانی و کشاورزی کدام اند؟

  به طور کلی در کشاورزی صنعتی یک سری تجهیزات، ادوات و ماشین کشاورزی وجود دارد. هر کدام از این موارد کارآیی های مخصوص به خود را دارند. انتخاب درست و استفاده اصولی از این ادوات و ماشین آلات می تواند تاثیر مستقیمی روی بازدهی کار داشته باشد. برخی از این ادوات شامل شیلنگ جمع کن، مه پاش، فواره، فیلتر تصفیه آب، اسپرینکلر هستند.

   در ادامه به بررسی چند مورد از رایج ترین تجهیزات و ادوات کشاورزی می پردازیم:

  انواع تیلر یکی از تجهیزات و ادوات باغبانی:

  تیلر ها در حقیقت یک تراکتور در ابعاد کوچک تر هستند. با استفاده از تیلر ها می توان خاک های سفت را به خاک های نرم و مناسب برای کشت انواع محصولات کشاورزی تبدیل کرد. در برخی از مناطق مثل شمال کشور زمین های کشاورزی بسیار مرطوب و نرم هستند. در این حالت به کارگیری تراکتورها باعث می شود که زمین کشاورزی متراکم شود. بهترین حالت از استفاده از انواع تیلر ها می باشد. سوخت اصلی این وسیله بنزین و گاز است.

  انواع سم پاش:

  همه باغ های کشاورزی و مزرعه ها ممکن است دچار آفات مختلف بشوند. مقابله با این آفت ها برای رشد حداکثری و با کیفیت محصولات کشاورزی ضروری است. باغداران و کشاورزان برای حل این مشکل از انواع سمپاش ها استفاده می کنند. سم پاش ها که یکی دیگر از تجهیزات و ادوات باغبانی به شمار می روند، دارای تنوع بسیار زیادی مانند سم پاش شارژی، سم پاش دستی و..‌. هستند.

  انواع چاله کن:

  برای کاشت بسیاری از گیاهان و محصولات کشاورزی لازم است تا چالش‌های عمیقی حفر شود. انجام این کار توسط افراد بسیار سخت و طولانی است‌. به کمک چاله کن ها می توان چاله های بسیار عمیقی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن حفر کرد. چاله های حذف شده به کمک این وسیله برای کاشت انواع نهال ها بسیار مناسب هستند. همچنین در مواردی که قرار باشد بخشی از زمین کشاورزی یا باغ به کمک فنس و میله حصار شود، می توان از این وسیله استفاده کرد.

  انواع شمشاد زن یکی دیگر از تجهیزات و ادوات باغبانی:

  شمشادها جزوه درختان هستند که با هرس کردن آنها می‌توان اشکال زیبایی ایجاد کرد. از این درخت زیبا برای زیباتر کردن پارک، بلوار و یا حتی به عنوان یک حصار استفاده کرد. مگه شمشاد زن ها می توان به راحتی آن ها را به اندازه ی دلخواه کوتاه کرد.

  انواع چمن زن:

  استفاده از چمن در فضای خارج از خانه جلوه زیبایی به باغچه و حیاط می بخشد. کوتاه کردن چمن ها همواره یک دغدغه محسوب می‌شود با استفاده از انواع چمن زان می توان در کوتاهترین زمان ممکن به راحتی آنها را در اندازه دلخواه کوتاه کرد. این وسیله که یکی دیگر از تجهیزات و ادوات باغبانی به شمار می رود، چندین تیغه مختلف دارد که کاربران بر حسب نیاز می‌ توانند آنها را تنظیم کنند.

  سایر ادوات باغبانی و کشاورزی کدام اند؟

  انواع تجهیزات و ادوات باغبانی استفاده در کشاورزی صنعتی بسیار گسترده هستند. در قسمت قبلی به بررسی برخی از آن ها پرداختیم. در این قسمت هم قصد داریم به طور مختصر در مورد یکسری از تجهیزات کشاورزی و باغبانی صحبت کنیم.

  انواع شن کش:

  انواع شن کش ها یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات و ادوات باغبانی به شمار می روند. این وسیله در اندازه های مختلفی وجود دارد. بسته به ابعاد آن از شن کش ها می توان در یک محیط خیلی کوچک مثل گلدان یا محیط بزرگ مثل باغات استفاده کرد. به کمک این وسیله می توان خاک را تمیز نمود و سنگ ها را از هم جدا سازی کرد. آیا شن کش کمک می کند تا علف های هرز موجود در زمین های کشاورزی حذف شوند در حالی که گیاهان اصلی بدون آسیب، سالم باقی می مانند.

  انواع دستگاه های برگ جمع کن:

  در حقیقت می‌ توان گفت که برگ جمع کن ها جزء ماشین آلات کشاورزی و باغبانی به شمار می روند. در یک تشبیه ساده می‌ توان گفت که دستگاه‌ های برگ جمع کن ساز و کاری مانند دستگاه‌ های جاروبرقی دارند. به این ترتیب که برگ ها را به کمک سیستم مکش خود جمع می کنند. سرعت مکش این دستگاه قابل تنظیم است و به کمک تنظیم سرعت، می توان برگ ها را از سطح باغات و زمین های کشاورزی جمع کرد.

  انواع آب پاش:

  آبیاری دقیق زمین های کشاورزی و باغات یک نکته مهم و حائز اهمیت است. به طور کلی انواع آبپاش دستی و آب پاش اتوماتیک در بازار وجود دارد. بسته به نیاز و مساحت زمین می توان به سراغ آن ها رفت.

  انواع بیل باغبانی یکی دیگر از تجهیزات و ادوات باغبانی:

  بیل های باغبانی به‌عنوان پرکاربرد ترین تجهیزات و ادوات باغبانی شناخته می شوند. از این وسیله زمانی استفاده میشود که لازم باشد خاک یک منطقه از باغ یا زمین کشاورزی به طور کامل زیر رو شود. هنگام خرید این وسیله باید دقت کرد که با بیل های ساختمانی اشتباه گرفته نشوند. این وسیله از نظر ظاهری و ساختاری با یکدیگر دارای تفاوت هایی هستند. بیل های باغبانی در دو نوع کج بیل و دوار وجود دارند و در مقایسه با بیل های ساختمانی نوک نازک تری دارند‌.

  انواع الک باغبانی:

  از انواع الک های باغبانی برای یکدست کردن خاک زمین های کشاورزی، گلدان یا باغات استفاده می‌کنند. الک ها در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند که به کمک آن ها می توان به طور کامل ذرات ریز و درشت خاک را از هم تفکیک کرد.

  کلام پایانی 

  تجهیزات و ادوات باغبانی گسترده در کشاورزی صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوازم و ادوات باعث می شوند تا تمام مراحل کار کشاورزی و باغبانی با سرعت و کیفیت بهتری انجام شوند همچنین یکی دیگر از تاثیرات مثبت این ادوات کم کردن هزینه های جاری است.