جستجو
همه دسته بندی ها
  منو بسته

  تراریوم صحرایی کاکتوس

  ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها به دلیل نگهداری آسان بسیار پر طرف‌دار هستند و بخوبی می توان آنها را در منزل نگهداری کرد. اغلب ساکولنت‌ها دارای برگ‌های ضخیم و گوشتی هستند و می‌توانند آب را در برگ‌های خود ذخیره کنند. بنابراین در برابر کم آبی و آب و هوای خشک مقاومت بالایی دارند در واقع رطوبت زیاد باعث پوسیدگی ریشه آنها می‌شود. اکثر ساکولنت‌ها گرما‌دوست هستند و نیاز به نور بدون فیلتر و غیر مستقیم خورشید دارند. دمای مناسب و نور کافی خورشید اغلب می‌تواند منجر به تغییر رنگ ساکولنت‌ها شود و زیبایی آنها را دو چندان کند.
  کد محصول: NA82
  179,400 تومان
  i h
  Ship to
  *
  *
  Shipping Method
  نام
  تاریخ تحویل
  قیمت
  هیچ گزینه حمل و نقلی انتخاب نشده است
  زمان تحویل: تحویل امروز

  محصول تراریوم صحرایی کاکتوس با توجه به ویژگیهای مشابه اکولوژیکی کاکتوس‌های کاشته شده و یکسان بودن شرایط نگهداری آنها، یک مجموعه خاص از شرایط صحرا و بیابان‌های طبیعی را تداعی می‌کند. در این تراریوم به لحاظ شکل‌گیری یک اکوسسیستم نیمه بسته و مقاومت بالای کاکتوس‌ها در برابر خشکی هوا و کم آبی به ندرت نیاز به آبیاری احساس می‌شود. البته مانند هر گیاه دیگری، نیاز به آبیاری دارند اما بسیار کم، شاید آبیاری ماهی یکبار برای آن کافیست. به دلیل عدم وجود زهکش در تراریوم‌ها اگر ریشه های آنها برای مدت طولانی در آب بمانند، شروع به پوسیدگی کرده و می میرند.

  اکثر ساکولنت ها دمای گرم را ترجیح می دهند و قادر به تحمل یخ زدگی نیستند. به دلیل آب ذخیره شده در برگ‌های آن‌ها، یخ زدگی اغلب منجر به مرگ گیاه و یا از بین رفتن برگ‌های نرم می‌شود. برخی از گونه‌های sedums و sempervivum می‌توانند دمای زیر صفر را تحمل کنند، اگر چه در دماهای گرم‌تر وضعیت بهتری دارند.

  دمای زیاد و همچنین کمبود آب یا نور خورشید اغلب می تواند منجر به تغییر رنگ ساکولنت ها شود. ساکولنت ها در معرض شدید نور خورشید بیشتر از آنچه که به آن عادت دارند، سرخ می شوند یا رنگ دیگری به خود می گیرند. به طور کلی وقتی ساکولنت ها در محیطی که فاقد نور خورشید است قرار گیرند، کدر یا سبز می شوند. و در محیطهایی با نور خورشید کافی (سایه آفتاب) کاملاً سرخ شده و به رنگ های صورتی، نارنجی و بنفش تا تقریباً سیاه و قرمز دیده می شوند.

  مشخصات محصولات
  جنس گلدانشیشه ای
  ابعاد حدودیقطر 26 سانتی متر
  ابعاد حدودیارتفاع 26 سانتی متر
  0.0 0
  نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
  *
  *
  • بد
  • عالی
  *
  *
  *