جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته

  سیستم آبیاری قطره ایی

  امروزه در راستای ارتقای تکنولوژی سرعت و رفاه جزء جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما شده است، ردپای این پیشرفت تکنولوژی در امور زراعی و باغی و حتی فضاهای کوچک خانه ما و در شرایطی که غرق در امور روزمره با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنیم نمایانگر و غیرقابل انکار است. مزیت استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای و هوشمند علاوه بر سهولت و سادگی در امر آبیاری گیاهان زینتی، زراعی و باغی با هر تعداد و متراژی، سبب رشد و نمو کمی و کیفی گیاهان به دلیل آبیاری با دبی پایین اما در مدت زمان بیشتر و نیز در دورهای منظم خواهد شد. ارزش این روش آبیاری زمانی دو چندان می‌شود که بدون نگرانی از بابت فراموش شدن آبیاری گیاهان منزل و یا ویلای خود در طول روز به امور دیگر پرداخته و یا برنامه های سفرمان را تنظیم می کنیم در حالی که از رشد و نمو گیاهان خود کمال لذت را می بریم.
  شناسه کالا: 010
  i h
  ارسال به
  *
  *
  روش ارسال
  نام
  تخمین تحویل کالا
  قیمت
  روش حمل و نقلی وجود ندارد

  سیستم آبیاری قطره‌ای از حیث موارد زیر حائز اهمیت می باشد، در درجه اول طراحی مناسب این سیستم قرار دارد مزیت طراحی اصولی نگرانی ها از بابت مقدار آب قابل استحصال، دبی آن و تنظیم فشار مناسب برای مشروب کردن کلیه گلها، گیاهان زینتی و پوششی و نیز نهال و درختان مثمر و غیرمثمر برطرف می کند به عبارت بهتر یک طراح خوب بایستی به کلیه علوم منابع آبی و نقل و انتقال آب در لوله به صورت تحت فشار یا ثقلی و اتصالات مرتبط با آن و نیز انواع دریپر ها، پمپ ها و تجهیزاتی نظیر الکتروموتورها، شیرهای خودکار، قطع کن ها و انواع تایمر ها، پروفیل خاک و نحوه نفوذ پذیری آب بنا بر نوع بافت و ساختمان خاک و از همه مهمتر نیاز آبی گونه های مختلف گیاهی و موقعیت کاشته شدن آنها و شیوه آبرسانی به آنان آشنایی کامل داشته باشد. همچنین نوع متریال مورد استفاده در سیستم آبیاری قطره ای در شرایط مختلف جوی و اقلیمی و نیز نحوه احداث آن در مجاورت موجودات جونده و خزنده بر دوام و ماندگاری آن نقش به سزایی خواهد داشت. ناگفته نماند مخفی بودن این سیستم از دید کاربران در محوطه فضای سبز با در نظر گرفتن شرایط سرویس و نگهداری سالیانه آن بر زیبایی‌های فضای سبز دوچندان می افزاید.

  همان طور که پیشتر به آن اشاره شد طراحی و اجرای سیستم آبیاری قطره ای برای انواع گیاهان مختلف و نیز مکان هایی که گیاهان در آن مستقر هستند از حیث ابعاد و متراژ فضا و یا ارتفاع آنها بر اساس شیب و یا طبقات منازل مسکونی متفاوت خواهد بود. چه بسا سیستم آبیاری برای مکان های تفریحی با انبوهی از گیاهان پوششی نظیر گل های فصلی، چمن، پرچین ها و درختچه های زینتی با فضاهایی نظیر باغ در ابعاد و متراژ بالا و یا گیاهان کاشته شده در تراس کوچک در طبقه پنجم یک ساختمان مسکونی و نیز فضای سبز احداث شده در محوطه بام یک پشت بام کاملاً متفاوت خواهد بود. اما به طور قطع مزیت هایی که در همه آن ها مشترک و غیر قابل انکار است صرفه جویی در مصرف آب، افزایش رشد و نمو کمی و کیفی گیاهان با توجه به دور ثابت و منظم آبیاری و صرف مدت زمان بیشتر با مقدار کمتری آب در هر وعده آبیاری و نیز راحتی و سهولت استفاده از این سیستم و صرفه جویی در زمان می باشد که در مقایسه با هزینه‌های اولیه طراحی، احداث و نگهداری این سیستم کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه است.

  0.0 0
  بررسی و نظر خود را بنویسید بستن
  *
  *
  • بد
  • عالی
  *
  *
  *