جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته

  شامادورا گلدان میکا، با پایه چوبی

  گیاه شامادورا یا نخل سالن با نام علمی Chamaedorea elegans مدتهاست که به عنوان گیاه داخلی استفاده می شود. این گیاه کوچک جذاب ابتدا در آمریکای مرکزی کشف شد و بلافاصله به یک نخل داخل سالن محبوب تبدیل شد. این محبوبیت فوری تقریباً به دلایل زیر به دست آمد: سازگاری این گیاه در نور نسبتاً کم، تحمل دماهای پایین و نیز ظاهر جذاب گیاه پوشیده از شاخ و برگهای سبک نور مانند بر روی تنه های نازک که همگی این عوامل باعث می شوند نخل سالن یکی از محبوب ترین نخل های داخلی باشد که در اکثر کشورهای معتدل پرورش می یابد.
  شناسه کالا: NA68
  *
  420,000 تومان
  i h
  ارسال به
  *
  *
  روش ارسال
  نام
  تخمین تحویل کالا
  قیمت
  روش حمل و نقلی وجود ندارد

  نیازها

  نور: نخل های سالن در زیر نور آفتاب مستقیم حساس و ضعیف هستند. قرار دادن آنها در مکان های شمالی منزل نتیجه مطلوبی به عمل می آورد.

  دما: نخل سالن دمای اتاق بین ۱۸ تا ۲۶ درجه سانتی گراد را ترجیح می دهد. با این وجود می توانند دماهای پایین حتی زیر ۱۰ درجه سانتی گراد را نیز تحمل کنند.

  رطوبت هوا: رطوبت نسبی و متوسط برای این گیاه مطلوب است

  آبیاری: مانند بسیاری از نخل ها، نخل های سالن به آبیاری بیش از حد حساس هستند و تحمل غرقاب شدن یا قرار گرفتن در یک مخلوط گلدانی اشباع را ندارند.

   خاک: هر نوع مخلوط خاک گلدانی حاوی ذغال با کیفیت بالا کافی است. به طور معمول خاک لوم و خاک برگ (ترکیبی برابر از شن، لای و رس +خاک برگ)

  تغییر گلدان: نخل های سالن دارای سیستم ریشه ضعیفی هستند و رشد نسبتاً آهسته ای دارند، بنابراین فقط در شرایط ضروری تعویض گلدان انجام شود.

  تکثیر گیاه: از طریق تقسیم ریشه یا برش ساقه و برگ نمی توان آنها را تکثیر کرد. تکثیر به واسطه کاشت بذر انجام می شود به طور کلی، بهتر است بیشتر تولیدکنندگان خانگی به جای تلاش برای تکثیر، گیاه جدید بخرند.

  تقویت و کود دهی: در فصول رشد (بهار و تابستان)، در هر فصل یکی دو بار با کود مایع ضعیف تغذیه کنید و در زمستان به هیچ وجه گیاه را تغذیه نکنید.

  مشخصات محصول
  رنگ گلدانسفید, مشکی
  جنس گلدانفایبرگلاس
  ابعاد حدودیقطر 20 سانتی متر, ارتفاع 66 سانتی متر
  0.0 0
  بررسی و نظر خود را بنویسید بستن
  *
  *
  • بد
  • عالی
  *
  *
  *