جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  طراحی فضای سبز به سبک مدیترانه ای

  یکی از سبک های جدید فضای سبز بدون شک سبک رنگارنگ و باطراوت مدیترانه ای است. شاید باور نکنید اما در طولانی مدت این سبک را به عنوان یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین سبک ها می شناختند. این سبک کاربردی و صد البته تاریخی برای اقلیم هایی که تابستانی خشک و زمستانی بارانی دارند، میتواند یک انتخاب ایده‌آل باشد.

   از جمله مؤلفه هایی که برای سبک مدیترانه ای می توان در نظر گرفت، دیوارهای بسیار بلندی است که برای مراقبت از گیاهان در برابر بادهای خشک وجود دارد.  همچنین برای فضای نشیمن خارجی نیز باید سایه ای وجود داشته باشد تا بتوان سبک فضای سبز را سبک مدیترانه ای معرفی کرد.

  سایه ای که در فضای نشیمن وجود دارد، به خاطر غلبه فضای سبز بر روزهای گرم تابستان است که می توان از آلاچیق، درخت مو، پرگولا و موارد این چنینی دیگر استفاده کرد. ناگفته نماند که عنصری همچون آب نیز در این سبک جایگاه ویژه ای را از آن خود کرده است. به همین دلیل از آبنما، استخر و یا حتی برکه میتوان در فضای سبز سبک مدیترانه ای استفاده کرد.

  اگر کمی خلاقیت به خرج دهید قطعاً کاشی های رنگی و طرح دار نیز نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. به این دلیل که کاشی های رنگی و طرحدار جزء شاخصه اصلی این سبک به شمار می آید. معمولاً برای دور کردن تجملات از فضا میتوان استفاده از این نوع کاشی ها را بهترین گزینه معرفی کرد.

  نظرات
  درج نظر بستن