جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  فیکوس بنجامین بلک

  فیکوس بنجامین بلک

  فیکوس بنجامین بلک که با نام علمی Ficus benjamina شناخته می شود، متعلق به خانواده Moraceae است و به طور طبیعی در جنوب آسیا، آسیای جنوب شرقی و استرالیا رشد می کند. فیکوس بنجامین یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی و سازگار با محیط های داخلی و اداری است و برگ های سرسبز و زیبای آن علاقه مندان به گیاه دوستی را به خود جلب می کند. این درختچه زیبا در جوانی دارای برگهای سبز روشن است، اما سپس برگها به رنگ سبز تیره در می آیند. این درختچه زیبا سالها عمر می کند و می تواند محیط گلخانه و پاسیوی شما را لذت بخش کند.
  فیکوس بنجامین بلک
  فیکوس بنجامین بلک با برگ‌های سبز تیره‌اش، گونه‌ای سرسخت از این گیاه است که می‌تواند در نور متوسط و تاریک زنده بماند. توجه به این نکته ضروری است که نور کم به معنای بی نوری نیست. این گیاه در ادارات و پاسیوها رایج است. این گونه به اندازه سایر گونه ها به حرکت حساس است، بنابراین برای جلوگیری از تنش باید گیاه را ثابت و بی حرکت نگه دارید.
  کودهی
  در طول فصل رشد ماهی دو بار کود مایع به این گیاه بدهید. البته توصیه می شود غلظت کود را به نصف غلظت توصیه شده توسط سازنده کاهش دهید. همچنین به هیچ وجه خاک خشک را کود ندهید. قبل و بعد از کود دهی، به بنجامین آب هم دمای محیط بدهید. در غیر این صورت، نمک موجود در کود می تواند برگ های بنجامین بلک را بسوزاند و دچار ریزش آن ها شود.
  آبیاری
  نکات زیر را برای آبیاری این نوع بنجامین برای اطمینان از سلامت گیاه در نظر بگیرید:
  • از آبیاری مجدد خاک بنجامین، تا 2-3 سانتی متر بالاتر از خاک خشک نشده، خودداری کنید.
  • از دادن آب سرد به بنجامین بلک خودداری کنید. از آبی که به دمای اتاق رسیده است، استفاده کنید.
  • به این گیاه آب بدون آهک داده شود.
  • به آن آنقدر آب بدهید تا آب از زیر گلدان آن خارج شود. سپس بعد از 20 دقیقه حتما آب زیر گلدان را خالی کنید یا داخل آن سنگریزه بریزید تا ته گلدان مستقیما با آب تماس پیدا نکند.
  سایر نکات توصیه شده
  در زمستان، بنجامین بلک وارد دوره استراحت می شود. بنابراین نیاز به آب و کود کمتری دارد و باید از خشکی و سرما (کمتر از 15 درجه سانتیگراد) محافظت شود. اوایل بهار بهترین زمان برای تعویض گلدان بنجامین است.

  نظرات
  درج نظر بستن