جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  قیمت و خرید و اجرای تراس (پاسیو)

  اجرای تراس پاسیو به هیچ عنوان کار آسانی نیست و نیازمند اصول و تخصص افراد ماهر در این زمینه است. از همین ابتدا شما باید بدانید که اصلاً مفهوم پاسیو چیست و به چه منظوری به کار می رود تا بتوانید در مورد اجرای آن اطلاعات قابل قبول به دست آورید که البته توجه داشته باشید که کلمه پاسیو در عصر اصالت خود را به یک ریشه اسپانیایی متصل می کند و به معنای حیاط پشتی از آن یاد می شود، فضایی خارج از فضای داخل منزل به شمار می آید که به صورت روباز معمولاً از آن می توان یاد کرد و امروزه در فرهنگ لغت ما به عنوان حیاط خلوت آن را در زبان فارسی می شناسیم. ما در ادامه شما را به صورت تخصصی با این موضوع آشنا خواهیم کرد.

  تعریف پاسیو در فرهنگ لغت معین

  در فرهنگ لغت معین، پاسیو به معنای حیاط خلوت، نورگیر است که معمولاً قسمتی از خانه را به صورت گلخانه و باغچه می توان در این مکان ترسیم و به نمایش گذاشت. این فضای باز را می توان به عنوان  ناهارخوری و یا هر فضای تفریحی دیگری مورد استفاده قرار داد که هموار بودن آن و اتصال به سالن خانه یکی از شاخصه های اصلی به شمار می آید. این فضای غیر مسقف که شاید البته دارای سقف هم باشد. می ‌تواند نورگیر و سیستم تهویه مناسبی را در فضای قابل قبولی به نمایش بگذارد. توجه داشته باشید که پاسیو جزء زیربنا محاسبه نمی شود و معمولا مساحت کمتر از ۶ متر مربع را شما می توانید برای زیربنای مجاز پاسیو در نظر بگیرید.

  چیدمان درست فضای تراس پاسیو

  برای اجرای تراس پاسیو شما باید ایده های جذابی را در نظر بگیرید که معمولاً از دیوارهای مشبک چوبی در این مکان می توان به بهترین شکل ممکن برای ساخت دیوار پاسیو استفاده کرد. همچنین این نکته را باید در نظر بگیرید که طراحی و استفاده از گیاهان مختلف روی دیوار داخل پاسیو از جمله راهکارهای اساسی به شمار می آید. معمولاً در طراحی پاسیو تنها گل و گیاه مدنظر نیست و شما می توانید از انواع صندلی نیز برای گذراندن اوقات خود و استراحت استفاده کنید. اگر چیدمان درستی را برای فضای پاسیو در نظر نگیرید، صددرصد با کمبود فضا رو به رو خواهید شد و همین امر باعث می شود تا از طراحی خود به نحو احسن لذت نبرید. چیدمان باید کاملاً طبیعی باشد تا بتوان در کنار عزیزانتان زمان زیادی را به راحتی و بدون هیچ گونه آزار سپری کرد. همچنین استفاده از آبنما می تواند بسیار کار معقولانه ای باشد. به این دلیل که برای خنک کردن محیط در فصول گرم فضای تراس پاسیو باید فضایی قابل قبول باشد.

  کاربری خود را مشخص کنید

  شما برای این که بتوانید اجرای تراس پاسیو را به بهترین شکل ممکن مشخص کنید، باید کاربری خود را در نظر بگیرید. این که از فضای پاسیو دقیقاً قصد دارید چه استفاده ای داشته باشید بسیار موضوع مهمی است. شما زمانی که نوع کاربری خود را مشخص کنید، می توانید ایده های متفاوتی را در نظر بگیرید و صد در صد متریال های گوناگون مورد توجه و استقبال قرار خواهند گرفت. معمولاً تفریحاتی مانند غذا درست کردن در پاسیو نیازمند اجرای اصولی تر و استفاده از وسایل ایمنی بیشتری است. همچنین شما برای قرار دادن باربیکو و چیدمان مبل قطعا باید به دنبال یک فضای بزرگ تر باشید. فضایی که در حد چند متر مربع مناسب است را برای کاشت گل و گیاه در نظر بگیرید؛ چرا که به هر حال انواع گیاهان جزء اصولی ترین مواردی هستند که در زمان اجرای پاسیو مورد توجه قرار می گیرد.

  پوشش سقف پاسیو

  پوشش سقف برای اجرای تراس پاسیو نیز جزء موارد اصلی به شمار می‌آید. به گونه‌ای که امروزه به خاطر کمبود فضا معمولاً بسیاری از افراد از ابزارهایی مانند سقف کاذب و پلی کربنات استفاده می کنند؛ چراکه پلی کربنات برای پوشش سقف حیاط پاسیو یک گزینه ایده آل به خاطر رنگ بندی مناسب، مقاومت و جنس سبک خود معرفی می شود و توجه داشته باشید که پلی کربنات می تواند دوام خود را در برابر سرما و نور خورشید حفظ کند، همچنین برای عبور نور بسیار مناسب باشد.

    پوشش فایبرگلاس، پوشش مناسب نورگیر، پوشش مات و شفاف هر کدام ویژگی‌های مشخصی را به نمایش می گذارند که می توانند در اینجا به عنوان سقف پاسیو از آن ها استفاده کرد. شما بهتر است برای اجرای تراس پاسیو از نورگیرهای سقفی قابل قبولی استفاده کنید؛ چرا که برای تامین نور و همچنین سیستم تهویه در فضاهای این‌چنینی باید از وسایل باکیفیت و البته مقرون به صرفه استفاده کرد.

  ترکیب و همانگی رنگ با متریال

  شاید باور نکنید اما برای انجام و پیاده سازی اجرای تراس پاسیو رنگ نیز جایگاه خاصی را به خود اختصاص می دهد. رنگ های تیره فضای پاسیو را کوچک تر و برعکس رنگ های روشن می تواند این فضا را بسیار گسترده تر نشان دهد. همه چیز می تواند به بهترین شکل ممکن با انتخاب رنگ درست به صورت صحیح و خلاقانه نمایش داده شود که شما باید بدانید که چگونه به صورت هوشمندانه از رنگ ها استفاده کنید تا نتیجه مطلوبی را به دست بیاورید. به همین دلیل است که باید از متریال های متفاوت با طرح های گوناگون استفاده کنید. هر رنگی از یک متریال خاص پیروی می کند و در اینجا شما رابطه هر کدام را باید به خوبی تشخیص دهد که صددرصد به خاطر عدم آگاهی و دانش کافی تنها بهتر است خدمات این چنینی را به افراد با تجربه و متخصص بسپارید.  

  اجرای تراس پاسیو توسط افراد ماهر

  در حال حاضر به خاطر افزایش جمعیت شهرنشینی و یا حتی بسیاری از مردم در شهرستان‌ها کمبود فضای سبز به شدت احساس می‌شود که در این میان، آلودگی هوا نیز خود مضرات زیست محیطی زیادی را به وجود می‌آورد. به همین خاطر بسیاری از افراد به دنبال یافتن یک فضا و مکان ایده‌آل هستند تا بتوانند به نحو احسن در آن با عزیزان خود به صحبت و گفتگو و یا حتی برگزاری مهمانی های خاص بپردازند. معمولاً اجرای پاسیو می تواند بهترین انتخابی باشد تا شما تزیینات و چیدمان دکوراسیون را با یک طراحی ایده آل در کنار گل و گیاهان متفاوت و همچنین ایجاد یک فضای این درمنزل خود حتی با متراژ بسیار کم در نظر بگیرید. شاید باور نکنید اما فردی ماهر و با تجربه به خوبی می داند که چگونه با کمترین امکانات باید بتواند زیباترین ایده ها را پیاده سازی کند و به همین دلیل، باید تنها به افرادی که ذهن خلاقی و تجربه بالایی در این زمینه دارند باید  مراجعه کنید.  

  خدمات آنلاین اجرای پاسیو

  شما اگر به دنبال ایده ای ناب برای اجرای تراس پاسیو هستید، بهتر است به صورت خودسرانه اقداماتی را انجام ندهید و از همان ابتدای کار به یک تیم ماهر و متخصص که تجربه کافی در این حوزه دارند، مراجعه کنید. در این مجموعه، هدف اصلی تیم ما اجرای طرح های منحصر به فردی است که با کمترین هزینه شما بتوانید فضای خاصی را به نمایش بگذارید و اوقات خوشی را در کنار عزیزان و یا در زمان استراحت خود تجربه کنید.

   توجه داشته باشید که شاید بسیاری از افراد به خاطر عدم آگاهی از مجموعه‌هایی استفاده کنند که به هیچ عنوان نمونه کاری را به درستی مشاهده نکرده اند و حتی سابقه درستی ندارند و این خود باعث می‌شود تا در پایان نتیجه قابل قبولی را مشاهده نکنند. پیشنهاد ما به شما این است که از همین حالا نمونه کار هایی که در این سایت قرار داده شده است را بررسی کرده و هرگونه سوال یا ابهامی که دارید را با مشاوران ما در میان بگذارید. با کسب اطلاعات بیشتر قادر خواهید بود، برای اجرای پاسیو از خدمات این مجموعه با برآورد کمترین هزینه و کیفیت بالا استفاده کنید.

  اجرای تراس پاسیو با تأمین نور کافی

  به این موضوع توجه کنید که اجرای تراس پاسیو را باید با تأمین نور کافی باید در نظر بگیرید؛ چرا که گیاهان در هر شرایطی و با انواع آب و هوا به گردش هوا و تامین نور کافی نیاز دارند. از جمله موارد کلیدی در اجرای پاسیو این نکته کلیدی به شمار می آید. به همین دلیل است که معماران و افرادی که در طراحی این فضا تجربه دارند، همیشه از سیستم تهویه‌ در صورتی که پاسیو مسقف است، استفاده می کنند. شرایط آب و هوایی بسیار متفاوت است و با توجه به منطقه جغرافیایی صددرصد استفاده از سیستم های گوناگون سرمایشی و گرمایشی را در پاسیو نباید نادیده گرفت که البته در اینجا محدودیت برای متراژ پاسیو را نباید از یاد ببریم و به همین دلیل است که طراحی پاسیو باید توسط افراد کاربلد انجام پذیرد تا نتیجه پایانی یک نتیجه مقرون به صرفه و کاملا هوشمندانه باشد. 

  سخن پایانی

  هرآنچه برای اجرای تراس پاسیو مهم بود را بیان کرده ایم. پاسیو یکی از مهم ترین فضاهایی است که با کم ترین امکانات و هزینه می توان به اجرا و طراحی آن توجه نشان داد. امروزه با رشد فضای شهرنشینی و افزایش جمعیت انسان با کمبود فضای سبز و آرام رو به رو شده است که باید در ایجاد فضاهایی همچون تراس پاسیو همیشه پیش قدم باشد و پیشنهاد ما مراجعه به مشاورین و کارشناسان ما در این سایت است تا در کمترین زمان بهترین طراحی و ایده را پیاده سازی کنند.

  نظرات
  درج نظر بستن