جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته

  مدل های مختلف گیاهان معطر آپارتمانی

  گل ها موجودات زیبا و خوشبویی هستند که به هر فضایی رنگ و جان تازه ای می دهند. استفاده کردن از مدل های مختلف گیاهان معطر آپارتمانی در منزل شخصی افراد گزینه مناسبی برای ایجاد خلاقیت در دکوراسیون داخلی می باشد. گلدان ها حس و حال باغ را برای شما زنده می کنند و با استشمام بوی خوش آن ها، لذت می برید. در این مقاله سعی داریم تا به برسی گیاهان معطر بپردازیم.

  معرفی چند مدل گیاهان معطر آپارتمانی

  گل ها و گیاهان معطر آپارتمانی در مدل ها و طرح های مختلف وجود دارند تا مورد پسند طیف گسترده ای از سلیقه ها قرار بگیرند. برخی از آن ها فقط دارای شاخ و برگ هستند که بیشتر سبز رنگ اند. برخی از آن ها هم دارای سرگل می باشند که این سرگل ها با توجه به نژاد دارای رنگ منحصر به فرد می باشند. برخی از انواع مختلف این نوع گیاهان عبارتند از:

  • اسطخدوس
  • ارکیده
  • نعناع
  • اکالیپتوس
  • پامچال
  • یاس بنفش

  اسطخدوس یکی از انواع گیاه معطر

  گیاهی معطر با ساقه های کشیده و سرگل بنفش! بدون شک همه ما از خواص بی نظیر گیاه اسطخدوس آگاه هستیم. محتویات دارویی آن در داروخانه ها و عطاری ها یافت می شود. حالا تصور کنید یک گیاه معطر پر از خاصیت را در سالن پذیرایی یا اتاق خود قرار دهید. بوی آن کمی تند است و نه آزار دهنده. همین موجب شده تا خیلی بیشتر از سایر گل ها حس شود.

  توجه کنید که گیاه لوندر یا همان اسطخدوس به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد. ترجیحا آن را جایی قرار دهید تا از نور کافی برخوردار باشد.

  ارکیده

  ارکیده به عنوان یکی از گیاهان معطر آپارتمانیبه دلیل تنوع در شکل و رنگ بسیار محبوب است. همچنین هرکدام عطر خواص خودشان را دارند. به طوری که خیلی از سلیقه ها آن را دوست دارند. گل ارکیده خوش رنگ است و تا مدت ها می تواند برایتان ماندگار باشد، به شرطی که از آن بخوبی مراقبت کنید. معمولا گیاهان معطر لطیف به رسیدگی بیشتری نیاز دارند. چون این مدل به تنهایی دارای چندین مدل دیگر است، برای اطلاع از شرایط نگه داری از جمله خاک، آب، نور و ... بهتر است با یک کارشناس باغبانی مشورت کنید و یا از فروشگاهی که خریداری می کنید سوال بپرسید.

  نعناع یکی دیگر از انواع گیاهان معطر آپارتمانی

  امروزه نعناع جزوی از زندگی روزمره ما انسان ها می باشد. نعناع در بسیاری از محصولات مصرفی از جمله  آدامس، غذا، تنباکو و ... یافت می شود. رایحه نعناع خنک، تند و کمی تلخ است. عطر آن به سرعت فضا را پر خواهد کرد.

  طوری آن را آبیاری کنید که اغلب اوقات مرطوب باشد اما زیاده روی نکنید که مبادا پلاسیده شود.

  اکالیپتوس

  اکالیپتوس هم گلی به مانند نعناع دارای عطر خنک و کمی تند می باشد. شکل ظاهری آن بصورت چند شاخه گرد سبزرنگ پراکنده می باشد که آدم را یاد گل های بیابانی می اندازد.

  ترجیحا آن را نزدیک پنجره قرار دهید تا از نور خورشید به خوبی تغذیه کند. به دلیل بوی خنک و تندی که دارد ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد. بنابر این بهتر است ان را در اتاق شخصی خود بگذارید.

  پامچال از دیگر گیاهان معطر آپارتمانی

  پامچال هم مانند ارکیده دارای مدل ها و رنگ های مختلف است. این گیاه معطر ریشه در خاک اروپا دارد. نگه داری آن به مراتب از بقیه گیاهان معطری که در این مقاله نام برده ایم آسان تر است. شما می توانید آن را خریداری کنید و در گلدان های لوکس سبدی شکل قرار دهید.

  یاس بنفش

  یاس در فصل بهار و تابستان شکوفه می دهد و به نوعی نماد طبیعت در گیاهان معطر آپارتمانی است. این گل به قدری خوشبو است که از آن در ساخت بسیاری از ادکلن های معروف دنیا استفاده شده است. رنگ بنفش آن چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند و بهترین المان برای زیبا سازی محیط خانه شما محصوب می شود.

  یاس در فصول تابستان و زمستان به آبیاری روزانه نیاز دارد. اما در پاییز به دلیل سرد بودن آب و هوا بهتر است میزان کمتری به او آب بدهید تا پلاسیده نشود.

  چرا بعضی اوقات حس می کنیم که گیاهان معطر دیگر بو ندارند؟

  گیاهان معطر تا مدت ها در خانه شما وجود دارند و هرروز هوا را تنفس می کنید. در واقع سلول های بویایی انسان به مرور عادت می کنند و بوهای تکراری را کمتر حس می کنند. اما وقتی که یک نفر تازه وارد منزل می شود این بو را به شدت حس خواهد کرد. برای حل این مشکل بهتر است قهوه مصرف کنید و یا چند وقت یکبار آن را بو کنید تا حس بویایی تان به نوعی تازه سازی شود.

  سایر کاربرد ها گیاهان معطر آپارتمانی

  • تهیه انواع ادویه و اسانس‌های مخصوص آشپزی
  • تهیه و تولید انواع مواد شوینده
  • استفاده در صنعت داروسازی
  • استفاده در صنایع غذایی
  • تولید عطر
  • تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی

  سخن آخر

  استفاده از انواع مختلف گیاهان معطر آپارتمانی علاوه بر زیبایی، رایحه ای دلپذیر و آرامش بخش در منزل یا محل کار شما بر جای می گذارند. در پایان ذکر این نکته ضروری است که، گل ها هم مانند هر موجود زنده ای به مواد مغذی نیاز دارند. این مواد مغذی توسط کود ها تامین می شوند. از کود دادن اصولی به گیاهان معطر غافل نشوید.