جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  سانسوریا

  سانسوریا

  سانسوریا 

  گیاه سانسوریا از خانواده مارچوبه (همچنین به عنوان گیاه مار یا زبان مادر شوهر شناخته می شود) یکی از محبوب ترین و مقاوم ترین گونه های گیاهان خانگی است. در مورفولوژی این گیاه دارای برگهای سفت که بسته به نوع مختلف از بیست تا یک متر طول دارد. گیاهان مار معمولاً دارای برگهای نواری سبز هستند، در حالی که گونه ای که معمولاً به عنوان زبان مادرشوهر شناخته می شود به طور معمول دارای حاشیه زرد است.

  Sansevieria trifasciata عضوی از خانواده Asparagacea - از خانواده مارچوبه است. سانسوریا برای اولین بار در چین و به عنوان یک گیاه با ارزش کشت و نگهداری شد زیرا اعتقاد بر این بود که هشت خدایگان، فضیلت خود را (عمر طولانی ، شکوفایی ، هوش ، زیبایی ، هنر ، شعر ، سلامتی و قدرت) به آنها که گیاه مار را پرورش می دهند اهدا کردند. سانسوریا همچنین در میان گیاهان مختلف توسط ناسا برای مطالعه در مورد چگونگی استفاده از گیاهان برای تصفیه هوا و مبارزه با "سندرم ساختمان بیمار" انتخاب شده است. طبق مطالعات مشترکی که توسط گروه باغبانی در دانشگاه جورجیا و انستیتوی تحقیقات محیطی در دانشگاه یونسی در سئول کره انجام شده است ، سانسوریا توانایی اثبات شده ایی در حذف فرمالدئید و بنزن از هوا را دارد.

  سانسوریا آسان پرورش می یابد و تقریباً قابل خراب شدن نیست. آنها در هر شرایطی از نور بسیار روشن یا تقریبا تاریک خانه رشد خواهند کرد. یک گیاه ایده آل، در یک گروه عالی است و هر چه در گوشه اتاق روی زمین زیباست به همان اندازه روی میز فوق العاده به نظر می رسد. این گیاهان همچنین در برابر خشکی مقاوم هستند. ارقام مختلف از این گیاه وجود دارد. بعضی از آنها خیلی بلند نمی شوند و بعضی دیگر رنگ آمیزی متفاوت برگ دارند.

  نیازها

  نور :

  گیاهان سانسوریا شرایطی که در آن نور غیر مستقیم اما ثابت و با کمی آفتاب باشد را ترجیح می دهند. آنها می توانند با شرایط کامل آفتاب هم سازگار شوند و همچنین در شرایط کاملا تاریک زنده بمانند.

  دما و رطوبت هوا:

  Sansevieria شرایط گرم را ترجیح می دهد و اگر در معرض دمای زیر 10 درجه سانتی گراد قرار بگیرد، رنج خواهد برد. گیاه را در محلی قرار دهید که در برابر جریان باد محافظت شود. محدوده دما بین 22 تا 32 درجه بهترین است.

  آبیاری:

  بگذارید خاک بین دو آبیاری خشک شود. در طول زمستان، آبیاری را به ماهانه یا هر زمان که خاک در اثر لمس خشک شود، کاهش دهید. آب زیاد می تواند گیاه را از بین ببرد.

   خاک :

  گیاهان Sansevieria مخلوط خاک گلدان سبک با زهکش بالا را ترجیح می دهند. این گیاه در خاکهای شنی عملکرد خوبی خواهد داشت. یک گلدان خاک شن مقدار کمی پیت به آن اضافه کنید، خاک گلدان کاکتوس همه منظوره انتخاب خوبی است.

  تغییر گلدان و تکثیر گیاه :

  هنگام انتخاب گلدان، یک ماده محکم انتخاب کنید زیرا ریشه های قوی می توانند گلدان های ضعیف را به راحتی ترک بزنند و بشکنند. Sansevieria به طور کلی رشد کندی دارند و به ندرت نیاز به تعویض گلدان دارند ، اما اگر به آنها نور کافی داده شود، ممکن است به سرعت رشد کنند و نیاز به تعویض گلدان یا تقسیم سالانه داشته باشند. خاک گلدان این گیاهان را در بهار دوباره تخلیه کنید. هنگام بارگیری مجدد، همیشه از خاک گلدان تازه استفاده کنید.

  تقویت و کود دهی:

  با کود ملایم کاکتوس در طول فصل رشد به صورت محلول مایعNKP  (کود 10-10-10) تغذیه شود، در زمستان کود ندهید.

  مسمومیت:

  گیاه مار برای افراد، سگ ها و گربه ها نسبتاً سمی است. در صورت بلعیدن گیاه، در انسان ممکن است علائم کوتاه مدت از جمله درد دهان، ترشح بزاق دهان و برخی از حالات تهوع دیده شود. در موارد نادر، می تواند یک واکنش پوستی ایجاد کند اما فقط در صورت بلعیدن عمدتا سمی است.

  مشکلات نگهداری گیاه، آفات و بیماریها:

  • آبیاری بیش از حد سبب جذب آب زیاد در بافتهای گیاه شود و سبب گندیدگی برگها و شل شدن آنها می شود. زهکش گلدان بررسی شود، آبیاری کم و دور آبیاری را افزایش دهید(هر 10 الی 15 روز یکبار)
  نظرات
  درج نظر بستن