جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  برگ انجیری

  برگ انجیری یا گیاه پنیر سوئیسی

  یکی دیگر از گیاهانی که به فضای خانه طراوت و شادابی می بخشد گیاه برگ انجیری یا پنیر سوئیسی است، این گونه در نواحی استوایی و جنگل های نواحی حاره ای به وفور یافت می شود از این رو با داشتن این گیاه نمونه ای از جنگل های گرمیسری را در خانه خود تجربه خواهید کرد.
  585,000 تومان
  فیلودندرون برکین

  فیلودندرون برکین گلدان سفالی

  گیاه فیلودندرون برکین یکی از زیبا ترن گونه های فیلودندرون می باشد با نوار های ظریف روی برگ های آن ، زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است. از آنجایی که این گیاه به نور کمی احتیاج دارد از این رو می توان برای قرار گیری در کنار سالن و یا اتاق نشمین استفاده کرد. گیاه برکین گیاهی لوکس محسوب می شود و می توان آن به عنوان یک هدیه عالی برای عزیزانتان تهیه کنید.
  790,000 تومان
  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی به رنگ طوسی، سایز گلدان بزرگ، ابعاد محصول 46*42 ، پیتسپروم در زمره گیاهان لوکس و مقاوم است از خانواده میخک هندی محسوب می شود و دارای نگهداری آسان است. قابل نگهداری در تراس، پاسیو و یا ایوان منازل و یا هر نقطه در داخل منزل با روشنایی غیر مستقیم آفتاب. به جهت زیبایی منحصر به فرد و ارزشمندی گیاه به عنوان یک هدیه لوکس و نفیس محسوب می گردد.
  495,000 تومان
  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی به رنگ سفید، سایز گلدان بزرگ، ابعاد محصول 46*42 ، پیتسپروم در زمره گیاهان لوکس و مقاوم است از خانواده میخک هندی محسوب می شود و دارای نگهداری آسان است. قابل نگهداری در تراس، پاسیو و یا ایوان منازل و یا هر نقطه در داخل منزل با روشنایی غیر مستقیم آفتاب. به جهت زیبایی منحصر به فرد و ارزشمندی گیاه به عنوان یک هدیه لوکس و نفیس محسوب می گردد.
  495,000 تومان
  یوکا طرح صدفی
  دراسنا کوردیلین، گلدان سفالی
  لیندا، گلدان سفالی طرح خط میخی
  برگ انجیری، گلدان سفالی طرح شیاری
  کروتن، گلدان سفالی طرح شیار
  باباآدم، گلدان سفالی

  معرفی گلدان سفالی

  یکی از قدیمی ترین و در عین حال معروف ترین گلدان هایی که درون بازار به چشم می خورد، گلدان سفالی است. این گلدان ها از دیرباز تاکنون مورد توجه علاقه مندان به گل و گیاه قرار گرفته است. امروزه تنوع بسیار زیادی در گلدان های لعاب دار به چشم می خورد که می توان به راحتی از آن در انواع دکوراسیون های محیط های اداری و یا منازل استفاده نمود. در این مقاله به بررسی دقیق تر انواع گلدان های سفالی و ویژگی های آن ها می پردازیم.

  ویژگی های گلدان های سفالی

  سفالی که به منظور ساخت گلدان های سفالی از آن استفاده می شود، مخصوص است و برای این کار مناسب می باشد. این گلدان ها از نظر اندازه بسیار تنوع دارند و همچنین بسیار محبوب می باشند. رنگ اصلی گلدان های سفالی قبل از رنگ آمیزی ترکیبی از قهوه ای و قرمز قهوه ای می باشد یعنی دقیقا به رنگ همان خاکی است که برای ساخت از آن استفاده شده است  ویژگی باعث میشود تا گلدانهای سفالی هارمونی بسیار زیبایی با خاک باغچه داشته باشند به همین جهت بسیاری از افراد برای انتخاب گلدان در فضای بیرون از منزل به سراغ گلدانهای سفالی می روند. گلدان های سفالی در تمام فروشگاه های اینترنتی و حضوری عرضه می شوند و مردم برای خرید مشکل از این بابت ندارند.

  انواع گلدان سفالی

  زمانی که گلدان های سفالی ساخته شدند، درون کوره قرار داده می شوند. این حرارت بالا با ذوب املاح موجود در خاک گلدان سفالی باعث استحکام آن می شود. پس از این مرحله گلدان های سفالی کاملا سفت هستند. گلدان های سفالی را می توان به دو نوع کلی تقسیم بندی کرد:

  گلدان های سفالی خالص یا بدون لعاب: گلدان های سفالی بدون لعاب رنگ آمیزی نمی شوند و رنگ نهایی این گلدان ها به نسبت عناصر، املاح و ترکیباتی که درون خاک رس آن ها وجود دار،د ممکن است متفاوت باشد. گلدان سفالی خالص یا بدون لعاب اغلب به رنگ های قهوه ای، قرمز، خاکستری و نارنجی مشاهده می شوند.

  گلدان های سفالی لعاب دار: تفاوت گلدان های لعاب دار با گلدان های بدون لعاب در رنگ آمیزی آن ها می باشد. تنوع در طرح و رنگ های گلدان های سفالی لعاب دار بسیار زیاد است و به نسبت گلدان های ساده، گران تر هستند.

  گلدان سفالی مناسب هر گیاه

  گلدان های سفالی از جمله گلدان هایی هستند که از دیرباز تاکنون مورد استفاده قرار می گیرند و هنوز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. اگر قصد کاشت انواع گل و گیاه در گلدان های سفالی را دارید، باید به چند نکته توجه کنید تا در انتخاب گیاه دچار اشتباه نشوید. در بدنه گلدان سفالی تعداد زیادی منفذ کوچک وجود دارد. این منافذ باعث می شوند که خاکی که در گلدان وجود دارد، پس از آبیاری کردن گیاه به سرعت خشک شود. حتی ممکن است قسمت های کوچک سفید رنگی روی سطوح گلدان مشاهده کنید که به خاطر تبخیر آب ایجاد می شوند. پس از تبخیر آب عناصر و املاح باقی مانده خود را به شکل لکه های سفید رنگ نشان می دهند. برخی از گیاهان نسبت به باقی ماندن املاح و عناصر حساس هستند، بنابراین گیاهانی مثل بنفشه آفریقایی را نباید درون گلدان های سفالی قرار داد. اگر حتما تمایل به استفاده از گلدان های سفالی را دارید، باید دیواره های گلدان را رنگ آمیزی کنید. به این ترتیب یک عایق مناسب ایجاد می شود.

  از جمله مناسب ترین گیاهان برای انواع گلدان های سفالی، گیاهانی هستند که نیازمند خاک مرطوب برای مدت مدت طولانی نیستند. به عنوان مثال کاکتوس ها و انواع گیاهان گوشتی برای کشت بسیار مناسب هستند. بسته به ابعاد گلدان می توانید از انواع مختلف این گیاهان استفاده کنید.

  اندازه های گلدان های سفالی

  برای طبقه بندی گلدان سفالی از نظر اندازه در صورتی که گلدان ها کوچک باشند، با سایز و در صورتی که بزرگ باشند با سطل نامیده می شوند. عدد گلدان هایی که با سایز نام گذاری می شوند بر اساس قطر دهانه آن ها است. اگر تمایل داشته باشید که ابعاد گلدان خود را به شکل دقیق محاسبه کنید، می توانید از قطر دهانه گلدان کمک بگیرید. به این ترتیب که ارتفاع گلدان ها برابر با چهار پنجم اندازه قطر و اندازه ته گلدان برابر با سه چهارم قطر دهانه است. همچنین عددی که برای گلدان هایی که با سطل نام گذاری می شوند، در واقع همان گنجایش گلدان است که به لیتر می باشد. انواع گلدان های سفالی هم به همین ترتیب نام گذاری و به فروش می رسند. بنابر اندازه گل و یا گیاهی که قصد کاشت آن را در گلدان سفالی دارید، باید انتخاب نمایید. برای انتخاب دقیق تر گلدان در صورتی که تجربه کافی را ندارید می توانید از فروشنده راهنمایی بگیرید تا گلدانی بیش از اندازه کوچک و بزرگ انتخاب نکنید.

  گلدان های سفالی رنگی و سفید

  گلدان هایی که اصطلاحاً گلدان سفالی خام نامیده می شوند به رنگ خاک رس هستند. این گلدان ها را می توان به طرح و رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرد و شاهد گلدان های تک رنگ و مشابه رنگ رس نخواهید بود. تنوع رنگی گلدان های سفالی امروزه بسیار زیاد است. گلدان های سفالی که سفید رنگ هستند و هیچ گونه طرح و رنگ دیگری ندارند دارای ظاهری بسیار مدرن و شیک می باشند. گلدان های رنگارنگ حالت شاداب تری دارند و بسته به رنگ دکوراسیون داخلی یک فضا می توان یک رنگ با هارمونی مناسب پیدا کرد. همچنین هنگام رنگ آمیزی بسیاری از گلدان های سفالی از طرح های مختلفی استفاده می شود که باعث زیبایی بیشتر آن می گردد.

  گلدان های سفالی فانتزی و شیک

  گلدان های سفالی پس از تولید ممکن است به اشکال مختلفی پردازش و رنگ آمیزی شوند. بسته به شکلی که گلدان سفالی تولید می شود و یا روشی که روی آن طراحی و رنگ آمیزی می شود، ممکن است نتیجه نهایی کار باعث ایجاد گلدان های سفالی شیک و فانتزی شود. گلدان های سفالی فانتزی آن هایی هستند که دارای اشکال بامزه عروسکی و خنده دار هستند. همچنین برخی از گلدان های سفالی در اشکال ساده تولید می شوند اما رنگ آمیزی آن ها به صورتی است که حالت فانتزی به آن ها می بخشد. انواع مختلف گلدان های سفالی فانتزی ممکن است به شکل حیوانات، ایموجی ها و... تولید و رنگ آمیزی شوند.

  این موضوع در رابطه با گلدان های سفالی شیک هم صدق می کند. رنگ آمیزی روی گلدان های سفالی شیک به روش های مختلف و یا به کمک هنرهای دستی ایرانی مانند مینا کاری انجام می شود. گلدان های سفالی شیک اغلب دارای رنگ های خنثی و در عین حال ظاهر ساده تری هستند که شیک بودن آن ها را القا می کند. همچنین به کمک نقوش برجسته ای که روی برخی از گلدان های سفالی ایجاد می شود می توان ظاهر بسیار شیک تری به آن ها بخشید.گلدان سفالی شیاردار که به صورت طرح سنگ رنگ آمیزی می شوند هم از جمله گلدان های شیک هستند.

  قیمت گلدان های سفالی و راهنمای خرید

  هنگام خرید گلدان های سفالی با طیف وسیعی از مدل ها و قیمت ها مواجه می شوید که بسته به بودجه و گیاهی که قصد پرورش و کشت آن را دارید از بین گلدان های سفالی موجود باید یک گلدان سفالی مناسب را انتخاب کنید. قیمت انواع گلدان های سفالی با یکدیگر اختلاف هایی دارند و برخی از این اختلاف ها گاها قابل توجه می باشند. یکی از مهمترین دلایلی که باعث اختلاف قیمت بین گلدانهای سفالی می شود کیفیت آن ها می باشد در حال حاضر بهترین کیفیت گلدان های سفالی ایران مربوط به گلدان هایی است که در شهر لالجین همدان تولید و به بازار عرضه می شوند. سفال به کار رفته در این گلدان ها کاملاً مرغوب می باشند.

  نحوه پردازش و رنگ آمیزی گلدان های سفالی هم متفاوت است. برخی از گلدان های سفالی به صورت خام به بازار عرضه می شوند یعنی روی این گلدان ها هیچ گونه فرآیند رنگ آمیزی و طراحی انجام نشده است. گلدان های خام نسبت به سایر گلدان های سفالی که روی آن ها انواع مختلف آبکاری، رنگ آمیزی و... انجام شده است، ارزان تر هستند. فرایند رنگ آمیزی و طرح دار کردن گلدان های سفالی هم باعث تفاوت قیمت آن ها می شود. به عنوان مثال گلدان های سفالی که به روش میناکاری رنگ آمیزی می شوند، قیمت بیشتری نسبت به سایر گلدان هایی دارند که به صورت ساده رنگ آمیزی شده اند.

  ابعاد و اندازه گلدان ها از دیگر دلایلی است که روی قیمت گلدان سفالی تاثیر دارد. گلدان های سفالی کوچک تر نسبت انواع بزرگ تر از قیمت کمتری برخوردار هستند.

  مدل های مختلف گلدان های سفالی

  امروز گلدان های سفالی هم مانند سایر گلدان ها به اشکال بسیار مختلفی تولید می شود و دیگر به حالت ساده و زمان های بسیار گذشته را ندارند. تعداد زیادی از گلدان های سفالی شیک و فانتزی زیبا به اشکال زیبایی تولید می شود و پس از رنگ آمیزی ظاهر بسیار منحصر به فردی پیدا می کنند. برخی از انواع مدل های گلدان های سفالی عبارتند از:

  - گلدان های سفالی خمره ای

  - گلدان های سفالی گرد

  - گلدان های سفالی بلند

  - گلدان های سفالی پایه دار

  - گلدان های سفالی لیوانی

  - گلدان های سفالی مکعبی

  و...

  نکات مهم هنگام خرید و نگهداری از گلدان سفالی

  هنگامی که قصد خرید گلدان های سفالی را دارید بهتر است که از از ویژگی های متمایز این گلدان ها آشنا شوید تا بتوانید انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. یکی از ویژگی های گلدان های سفالی شکننده و ظریف تر بودن آن ها نسبت به برخی دیگر از گلدان ها می باشد بنابراین در مراقبت از آن ها باید دقت لازم را داشته باشید. بهتر است در مناطقی که دارای آب و هوای بسیار سرد هستند، گلدان ها در طی این فصول درون منزل نگهداری شوند.

  مسئله دیگر این است که انواع گلدان سفالی به دو شکل لعاب کاری شده و بدون لعاب به فروش می رسند. گلدان های سفالی که قسمت درونی آنها بدون لعاب هستند آب و رطوبت را به طور کامل جذب می کنند. این مسئله خود را به شکل خیس و مرطوب شدن بدنه خارجه گلدان نشان می دهد. این موضوع به خودی خود هیچ مشکلی ندارد، اما هنگام آبیاری گیاهان ممکن است برخی از افراد دچار مشکل شوند و زمان دقیق برای آبیاری گیاهان نتوانند تشخیص بدهند. برای حل این مشکل کافی است گلدان سفالی خریداری شده از قسمت درونی لعاب کاری شده باشد. گلدان های سفالی در قسمت انتهایی باید دارای سوراخ باشند تا آب هزارتوی خاک از این طریق خارج شود.

  سخن پایانی

  گلدان سفالی یکی از گلدان هایی است که می توان انواع گیاهان را درون آن پرورش داد. گلدان های سفالی لعاب دار بسیار متنوع هستند و همچنین به میزان بیشتری می توانند رطوبت را در خود نگه دارند. گلدان های سفالی بدون لعاب هم مناسب گیاهانی مانند کاکتوس ها می باشند.

  فیلتر Close
  کمترین: 235,750 تومان بیشترین: 1,035,000 تومان
  ريال235750 ريال1035000