جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  تراریوم توپی سر کج
  تراریوم جنگل انبوه
  تراریوم ویکتوریا
  تراریوم دو شیشه
  تراریوم الماسی
  تراریوم راین
  تراریوم طاووسی
  تراریوم طرح قندان

  تراریوم طرح قندان

  این نوع تراریوم ها به صورت یک اکوسیستم بسته عمل می کند و در صورت بسته بودن درب آن نیازی به هیچ نوع مراقبتی از قبیل آبیاری، تغذیه و دیگر موارد ندارند و رطوبت موجود در آن و نیز چرخه تنفس و فتوسنتز میزان آب و اکسیژن و گاز کربنیک را پایدار نگه می دارد. معمولا این نوع تراریوم به دلیل نوع گیاهان کاشته شده در آن نظیر فیتونیا، پیله آ، انواع پپرومیا و گلسنگ بایستی در مکان روشن و بدور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شوند. ابعاد این محصول 16 سانتی متر قطر در 20 سانتی متر ارتفاع می باشد.
  310,000 تومان
  تراریوم تخم مرغی

  تراریوم تخم مرغی

  این نوع تراریوم ها به صورت یک اکوسیستم بسته عمل می کند و در صورت بسته بودن درب آن نیازی به هیچ نوع مراقبتی از قبیل آبیاری، تغذیه و دیگر موارد ندارند و رطوبت موجود در آن و نیز چرخه تنفس و فتوسنتز میزان آب و اکسیژن و گاز کربنیک را پایدار نگه می دارد. معمولا این نوع تراریوم به دلیل نوع گیاهان کاشته شده در آن نظیر فیتونیا، پیله آ، انواع پپرومیا و گلسنگ بایستی در مکان روشن و بدور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شوند. ابعاد این محصول 15 سانتی متر قطر در 26 سانتی متر ارتفاع می باشد.
  360,000 تومان
  تراریوم فیتونیا طرح قندان

  معرفی گلدان شیشه ای یا تراریوم

  امروزه گلدان شیشه‌ای یا تراریوم به عنوان یکی از محبوب ترین انواع گلدان ها در بین مردم شناخته می شود. اندازه تراریوم ها بسیار مختلف هستند و بسته به محل مورد نظر می توانید از بین انواع موجود بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق تر گلدان های شیشه ای، ویژگی های آن ها، قیمت و... بپردازیم.

  آشنایی با گلدان شیشه ای

  تراریوم از نظر لغوی معادل با باغ شیشه ای می باشد. در یک نگاه اجمالی گلدان شیشه ای یا تراریوم ها را می‌ توان مانند آکواریومی در نظر گرفت که درون آن انواع مختلف گل ها و گیاهان کاشته شده است. از این گلدان های شیشه‌ ای معمولاً برای گیاهانی استفاده می شود که در شرایط عادی احتمالاً رشد آن ها امکان پذیر نیست و امکان نگهداری آن ها وجود ندارد. این در حالی است که با وجود تراریوم به خوبی رشد می کنند.

  انواع گلدان شیشه ای یا تراریوم

  گلدان های شیشه یا تراریوم ها را به دو نوع کلی تراریوم های بسته یا تراریوم های باز تقسیم بندی می کند.

  تراریوم های بسته:

  گلدان شیشه ای یا تراریوم های بسته دقیقا مانند یک باغ کوچک شیشه ای می باشند. به کمک گلدان های شیشه ای یا تراریوم های بسته می توانید یک باغ مینیاتوری کوچک را در خانه یا محل کار داشته باشید. یکی از مهم ترین ویژگی ها و در واقع مزایای تراریوم های بسته این است که نیازمند نگهداری خاصی نیست. تنها نکته مهم این است که در انتخاب گیاه برای این گلدان های شیشه ای بسته باید عملکرد دقیقی داشته باشید. گیاهان انتخابی باید از نظر رشدی کوچک بوده و سازگاری مناسبی با نور پایین و رطوبت های بالا داشته باشد. همچنین در فواصل زمانی معین حتماً باید در تراریوم های بسته را باز کنید تا هوا درون گلدان جریان داشته باشد و مانع از بروز کپک و پوسیدگی در گیاهان شود. میزان رطوبت در گلدان های شیشه یا تراریوم های بسته بسیار زیاد است و گیاهان انتخابی باید قابلیت سازگاری با چنین شرایطی را داشته باشند. به عنوان مثال گیاهانی که بومی مناطق استوایی هستند یک گزینه بسیار مناسب هستند. خزه و سرخس از جمله پر مصرف ترین گیاهانی هستند که برای تراریوم ها انتخاب می شوند.

  تراریوم های باز:

  معمولا گلدان های شیشه ای یا تراریوم های باز را برای پرورش و کاشت گیاهان گوشتی یا انواع ساکولنت ها در نظر می گیرند. چنین گیاهانی امکان ذخیره آب در قسمت های مختلف مانند برگ، ریشه و ساقه را دارند و می توانند در انواع شرایط دمایی گرم و خشک هم پرورش پیدا کنند. کاکتوس ها هم از دیگر گیاهان آبدار به شمار می روند که می توان آن ها را در تراریوم پرورش داد. گیاهانی که نیازمند نور خورشید به شکل مستقیم هستند، معمولاً در تراریوم های باز پرورش داده می شوند.

  گلدان شیشه ای مناسب هر گیاه

  به طور کلی برای انتخاب گلدان های شیشه ای مناسب گیاهان باید به ابعاد گلدان و بازی یا بسته بودن تراریوم توجه کنید. امکان نگهداری تمام گیاهان در تراریوم وجود ندارد. در ادامه به برخی از رایج ترین گیاهانی که در تراریوم استفاده می شوند اشاره می کنیم.

  - انواع مختلف سرخس مانند لانه پرنده ای

  - انواع مختلف گیاهان گوشتخوار مانند گیاه ونوس مگس خوار

  - انواع مختلف گیاهان هوازی مانند گیاه تیلاندزیا

  - انواع مختلف ساکولنت مانند هاورتیا

  - انواع مختلف بونسای

  - انواع مختلف نخل های کوچک

  اندازه های گلدان های شیشه ای

  اندازه گلدان شیشه ای یا تراریوم ها بسیار متنوع است. بسته به محلی که قرار است از این گلدان زیبا استفاده کنید، تعداد گیاهان، وسایل فانتزی و دکوری که قصد دارید درون تراریوم قرار دهید، باید سایز مورد نظر از این گلدان را انتخاب نمایید. برخی از تراریوم ها بسیار بزرگ هستند و به عنوان تراریوم های سایز بزرگ شناخته می شوند. در طرف مقابل برخی از انواع گلدان های شیشه یا تراریوم بسیار کوچک هستن،د به شکلی که می توان از آن ها در قالب آویزهای جلوی ماشین و یا یک گردنبند استفاده کرد.

  گلدان های شیشه ای رنگی و سفید

  به طور کلی تراریوم ها یک گلدان شیشه ای بی رنگ هستند و نمی توان آن ها را به انواع مختلف از نظر رنگ تقسیم بندی کرد. احتمالا کسانی هم هستند که علاقه ویژه‌ ای به تراریوم دارند و در عین حال به دنبال رنگ و یا رنگ های خاصی هستند. این افراد به راحتی می توانند به این هدف دست پیدا کنند. آن ها می‌توانند از شن های رنگی موجود در بازار استفاده نمایند. این یک ترفند بسیار ساده و کارآمد است که به کمک آن می توان یک تراریوم رنگی درست کرد. همچنین با استفاده از چندین شن رنگی حتی می توان تراریوم های رنگارنگی را پدید آور.د بنابراین علاوه بر این که امکان استفاده از تراریوم وجود دارد، می توان از رنگ بندی های بسیار شاد و زیبا استفاده کرد. شفاف بودن گلدان های شیشه یا تراریوم ها برای رشد گل ها و گیاهانی که درون آن قرار می گیرند ضروری است. به کمک شن های رنگی و یا حتی تزیینات رنگی دیگر می توانید به آن ها رنگ های بسیار جذابی به اضافه نمایید.

  گلدان شیشه ای شیک و فانتزی

  امروزه تنوع گلدان های شیشه ای یا تراریوم ها بسیار زیاد است و انواع مختلفی از آن در مدل ها و اندازه های مختلف در بازار وجود دارد. تراریوم هایی که در گلدان های ساده قرار گرفته اند، حالت رسمی تری به خود گرفته اند. این گلدان های شیک و رسمی بیشتر مناسب مکان هایی مانند اداره ها، مطب ها، اتاق جلسات، محیط های کاری، اتاق پذیرایی با دکوراسیون رسمی و... است. گلدان های شیشه ای که حالت فانتزی تری دارند هم بسیار پرطرفدار هستند. منظور از فانتزی بودن گلدان های شیشه ای، ساختار خود گلدان است و گاهاً به محتویات درونی تراریوم ها بر می گردد.

   اشکال مختلفی از تراریوم های موجود در حال تولید است که بسیار ظاهر فانتزی و با مزه ای دارند. تنوع این اشکال قابل توجه است. حتی از وسیله های با کاربری دیگر هم می توانید یک تراریوم درست کرد. لامپ های خالی، ظروف کیک شیشه ای، قوری های شیشه ای و... همگی از جمله وسیله هابی می باشند که به شما کمک می کنند تا یک تراریوم فانتزی داشته باشید. همچنین اگر علاقه داشته باشید که فرم کلی تراریوم شما چندان منحصر به فرد نباشد، می توانید با محتویات و دکوری های کوچکی که درون گلدان شیشه ای خود قرار می دهید، شکل رسمی تری ایجاد کنید. هر وسیله کوچک مینیاتوری جذاب و بامزه ای که علاقه داشته باشید می توانید درون تراریوم خود قرار دهید مانند کلبه، ماشین، توپ و... که می تواند یک منظره زیبا خلق کنید.

  مدل های مختلف گلدان شیشه ای

  تنوع مدل های گلدان های شیشه ای یا تراریوم ها بسیار زیاد است و به خوبی می تواند همه سلیقه ها را پوشش دهد. برخی از انواع مدل های گلدان شیشه ای که بسیار محبوب هستند عبارت اند از:

  - گلدان های شیشه ای ویال مانند

  - گلدان های شیشه ای خمره ای

  - گلدان های شیشه ای چند ضلعی

  - گلدان های شیشه ای گنبدی

  - گلدان های شیشه ای استوانه ای

  - گلدان های شیشه ای دیواری

  - گلدان های شیشه ای دایره ای

  و...

  بررسی قیمت گلدان های شیشه ای  و خرید آن

  برای خرید گلدان های شیشه ای یا تراریوم در بازار و یا فروشگاه های معتبر اینترنتی حتما انواع گلدان ها با قیمت‌ های مختلف را می بینید. بسته به ابعاد گلدان شیشه ای یا مدل تراریوم مدنظر قیمت ها متفاوت خواهد بود. تراریوم های که مدل های خاص تری دارند و آن هایی که بزرگ تر هستند معمولا از قیمت بیشتری برخودار هستند. عامل مهم بعدی در تعیین قیمت کیفیت شیشه است. شیشه های درجه یک کیفیتی بسیار مطلوب تر دارند و طبیعتاً از قیمت بیشتری هم برخوردار هستند. شیشه های درجه ممکن است دارای حباب باشند و شفافیت شیشه های درجه یک را نداشته باشند. همچنین بسته به این که محتویات درونی تراریوم چه گیاهان و چه وسایل دکوری دیگری باشند، قیمت ها متغیر خواهد بود.

  سخن پایانی

  گلدان شیشه ای یا تراریوم امروزه یکی از محبوب ترین گلدان ها به شمار می رود. تصور داشتن یک باغ مینیاتوری کوچک هرکسی را به وجد می آورد. با دقت در انتخاب و خرید تراریوم ها می توانید از داشتن یک باغچه مینیاتوری زیبا در هر مکانی لذت ببرید.

  فیلتر Close
  کمترین: 140,000 تومان بیشترین: 782,000 تومان
  ريال140000 ريال782000