جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  فیلودندرون برکین

  فیلودندرون برکین گلدان سفالی

  گیاه فیلودندرون برکین یکی از زیبا ترن گونه های فیلودندرون می باشد با نوار های ظریف روی برگ های آن ، زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است. از آنجایی که این گیاه به نور کمی احتیاج دارد از این رو می توان برای قرار گیری در کنار سالن و یا اتاق نشمین استفاده کرد. گیاه برکین گیاهی لوکس محسوب می شود و می توان آن به عنوان یک هدیه عالی برای عزیزانتان تهیه کنید.
  790,000 تومان
  مارانتا کلاته آ

  مارانتا کالاته آ گلدان سرامیکی

  گلدانی فوق العاده لوکس و جذاب مخصوص محیط هایی از خانه که نور کمی دارند.
  400,000 تومان
  بن سای پیتسپروم مینیاتوری

  بن سای پیتسپروم مینیاتوری

  بن سای پیتسپروم یک گیاه لوکس با شرایط نگهداری آسان است، گلدان سرامیکی صورمه ایی طرح دار به شکوه و جذابیت آن می افزاید، گیاهی با ماندگاری بالا، ابعاد این محصول 30*35 است، جایگاه نگهداری در دکوراسیون منزل به صورت تک گیاه روی میز پذیرایی یا سالن و یا اپن آشپزخانه، به دلیل ارزشمندی گیاه هدیه لوکس و مناسب محسوب می شود.
  420,000 تومان
  تراریوم طرح قندان

  تراریوم طرح قندان

  این نوع تراریوم ها به صورت یک اکوسیستم بسته عمل می کند و در صورت بسته بودن درب آن نیازی به هیچ نوع مراقبتی از قبیل آبیاری، تغذیه و دیگر موارد ندارند و رطوبت موجود در آن و نیز چرخه تنفس و فتوسنتز میزان آب و اکسیژن و گاز کربنیک را پایدار نگه می دارد. معمولا این نوع تراریوم به دلیل نوع گیاهان کاشته شده در آن نظیر فیتونیا، پیله آ، انواع پپرومیا و گلسنگ بایستی در مکان روشن و بدور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شوند. ابعاد این محصول 16 سانتی متر قطر در 20 سانتی متر ارتفاع می باشد.
  310,000 تومان
  تراریوم تخم مرغی

  تراریوم تخم مرغی

  این نوع تراریوم ها به صورت یک اکوسیستم بسته عمل می کند و در صورت بسته بودن درب آن نیازی به هیچ نوع مراقبتی از قبیل آبیاری، تغذیه و دیگر موارد ندارند و رطوبت موجود در آن و نیز چرخه تنفس و فتوسنتز میزان آب و اکسیژن و گاز کربنیک را پایدار نگه می دارد. معمولا این نوع تراریوم به دلیل نوع گیاهان کاشته شده در آن نظیر فیتونیا، پیله آ، انواع پپرومیا و گلسنگ بایستی در مکان روشن و بدور از نور مستقیم آفتاب نگهداری شوند. ابعاد این محصول 15 سانتی متر قطر در 26 سانتی متر ارتفاع می باشد.
  360,000 تومان
  سانسوریا ابلق گلدان سرامیکی
  بن سای جینسینگ آناناسی
  بن سای جینسینگ، گلدان سرامیکی سبک ژاپنی

  بن سای جینسینگ، گلدان سرامیکی سبک ژاپنی

  این نوع بونسای (فیکوس جینسینگ) به دلیل خاص بودن پایه غده مانند و ظاهر منحصر به فردش جزء یکی از نمونه های پرطرفدار و پر‌فروش موجود در بازار است، البته پایه غده‌ایی شکل این بونسای که جینسینگ نام دارد وارداتی است و در مرحله بعد از ورود در گلخانه‌های مجهز، اقدام به پیوند انواع فیکوس بنجامین روی آن می نمایند. چه بسا قیمت نسبتا بالای این گیاه به دلیل هزینه‌بری آن در مراحل نخستین تولید است. همچنین کاشت بونسای در انواع گلدان‌ها و جام‌های لوکس ارزش آن را دو چندان بالا می‌برد. البته باید این نکته را هم اضافه کنیم که این بونسای (فیکوس جینسینگ) در مقابل سایر بونسای دیگر به دلیل رشد سریع و نگهداری آسان‌تر از کمترین قیمت برخوردار است. ابعاد این محصول۴۰*۲۳ می باشد.
  610,000 تومان
  زاموفیلیا گلدان سرامیکی طرح لوزی

  زاموفیلیا گلدان سرامیکی طرح لوزی

  گیاه زاموفیلیا با گلدان سرامیکی طرح لوزی و سفید رنگ و دارای ۴ ساقه می باشد، گیاهی لوکس با نگهداری آسان است. این گیاه ریزوم دار بوده و براحتی قابل تکثیر است، مناسب به عنوان تک گلدان زینتی در دکوراسیون داخلی برای قرار دادن بر روی میز پذیرایی و یا روی میز عسلی کنار ستون، همچنین مناسب جهت دیزاین اپن آشپزخانه و یا کابینت پشت پنجره در آشپزخانه می باشد. نور مناسب برای این گیاه روشنایی پنجره با نور غیر مستقیم آفتاب است. این محصول به دلیل ارزشمندی به عنوان هدیه مناسب و لوکس محسوب می گردد. ابعاد این محصول ۱۹ عرض *۵۳ ارتفاع است.
  480,000 تومان
  نخل ماداگاسکار سرامیکی

  معرفی گیاهان سایه پسند

  نور مناسب یکی از فاکتورهای اساسی در رشد گیاهان می باشد. گیاهان برای اینکه بتوانند به حیات خود ادامه دهند به نور نیاز دارند. اما آن چه حائز اهمیت است، تامین نور لازم برای گیاهان می باشد. نوع نور و میزان نوری که گیاهان برای رشد به آن نیاز دارند با یکدیگر فرق می کند. بر اساس میزان نور دریافتی گیاهان را به چندین دسته تقسیم می کنند که یکی از انواع آن، گیاهان سایه پسند می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

  اهمیت تامین نور کافی برای گیاهان چیست؟

  برای رشد و زنده ماندن باید عمل فتوسنتز را انجام دهند. انواع گیاهان مختلف برای فتوسنتز نیازمند مقادیر مختلفی از نور هستند. برای اینکه این فرآیند به درستی انجام شود برخی از گیاهان نیازمند نور غیر مستقیم و کم و برخی دیگر به نور زیاد و مستقیم نیاز دارند. انواع گیاهان از نظر حساسیت و نیاز به نور به چهار دسته کلی سایه پسند، آفتاب پسند، سایه آفتاب پسند و غیرحساس به نور تقسیم می شوند.

  اگر یک گیاه برای مدت طولانی در فضای دور از از نور مستقیم قرار بگیرد و انتقال آن به یک محیط پر نور باید با دقت انجام شود. از این است که میزان نور محیط به تدریج افزایش پیدا کند تا گیاهان فرصت لازم برای تطابق با نور جدید را داشته باشند. اگر گیاهان سایه پسند به یکباره به محیط‌ های پرنور انتقال داده شود ممکن است آثار سوختگی روی گیاه مشاهده شوند.

   گیاه سایه پسند به چه گیاه گفته می شود؟

  گیاهان سایه پسند به گیاهانی گفته می‌شود که نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرند. بهترین حالت نگهداری برای این گیاهان، مکانی است که دارای نور غیر مستقیم آفتاب باشد. در عین حال محل قرارگیری گیاه باید به گونه‌ای باشد که نور لازم برای رشد آن تامین شود. هر چه فضا پر نور تر تر باشد، گیاهان سریع تر رشد می کنند و احتمال بروز بیماری و آفت در این گیاهان کمتر است. یک محل عالی برای نگهداری این گیاهان، فضایی نزدیک به پنجره است.گیاهان زیادی در این دسته جای می گیرند، اما به صورت کلی می‌توان گفت که اغلب آن هایی که به عنوان گیاهان آپارتمانی شناخته می شوند، جزء این دسته هستند.

  کدام گیاهان سایه پسند را می توان در آپارتمان نگه داری کرد؟

  بسیاری از افراد به خاطر اینکه در فضای داخل منزل مکان نورگیر مناسبی ندارند از نگهداری گیاه منصرف می شوند. باید بدانید که گیاهان زیادی وجود دارد که برای رشد آن ها نور کمی لازم است.

  گیاه سانسوریا یکی از گیاهان سایه پسند

  گیاه سانسوریا یک گیاه قائم با برگ های نوک تیز است. در شرایط نوری مختلف قادر به ادامه حیات است. بهترین شرایط نوری برای این گیاه نور غیر مستقیم و کم می باشد. آبیاری این گیاه باید زمانی انجام شود که خاک گلدان به طور کامل خشک شده باشد.

  گیاه آگلونما:

  یکی دیگر از گیاهان سایه پسند گیاه آگلونما است که در شرایط نوری کم به خوبی می تواند به رشد خود ادامه دهد. بهترین شرایط برای رشد این گیاه دمای حدود ۲۰ تا ۲۲ درجه و رطوبت کافی است. این گیاه در ابعاد مختلف وجود دارد که می توان آن ها را روی میز کار یا در فضای نشیمن و.. قرار داد.

  گیاه برگ انجیری:

  نام دیگر این گیاه فیلودندرون است که یک گیاه نسبتا معروف و شناخته شده است. این دنیا در شرایط نوری غیرمستقیم رشد خوبی دارد. نیاز به آبیاری زیادی ندارد و در سایه هم می تواند رشد کند. یک مزیت دیگر گیاه برگ انجیری، امکان تسویه هوای اطراف است.

  گیاه زامیفولیا:

  گیاه زامیفولیا به عنوان یکی از مقام ترین گیاهان سایه پسند شناخته می شود. این گیاه در کمترین نور ممکن می تواند رشد کند. اگر حتی دسترسی به فضایی با نور غیر مستقیم آفتاب ندارید، بهتر است این گیاه را برای رشد انتخاب کنید چرا که حتی نور فلورسنت هم برای رشد گیاه زامیفولیا کافی است. نور زیاد می تواند به این گیاه آسیب بزند و به سرعت برگ‌های آن را زرد کند.

  گیاه فتونیا یکی دیگر از گیاهان سایه پسند

  گیاه فیتونیا یک گیاه با برگ های کوچک است و خاستگاه این گیاه آفریقا می‌باشد. به خاطر اندازه این گیاه، از آن برای تراریوم و گلدان ها با ابعاد بسیار کوچک استفاده می شود. بهترین شرایط محیطی برای رشد گیاه فیتونیا سایه و آبیاری زیاد است.

  گیاه عنکبوتی:

  از نظر ظاهری گیاه عنکبوتی دارای برگ های نازک و بلند است که حالت قوس مانند دارد. علت نام گذاری این عوض از خانواده گیاهان سایه پسند، شکل ظاهری این گیاه است. در صورت نگهداری از این گیاه در شرایط محیطی مناسب امکان گل دهی در آن ها وجود دارد. گل های گیاه عنکبوتی کوچک و سفید رنگ است. این گیاه در شرایط نوری غیرمستقیم و نور مصنوعی رشد بهتری دارد. یک نکته مهم در رابطه با گیاه عنکبوتی، آبیاری آن است. آب استفاده شده برای آبیاری نباید فلوراید زیادی داشته باشد و حتی گاهی استفاده از آب تصفیه شده، لازم است.

  گیاه پلاتیسریوم:

  این گیاه با اسامی دیگری مانند گیاه شاخ گوزنی و گیاه سرخ ستاره ای نیز شناخته می شود. این عضو از خانواده گیاهان سایه پسند بسیار زیبا هستند و برای رشد به نور غیر مستقیم آفتاب نیاز دارند. با این حال نور های مصنوعی به تنهایی برای رشد آنها کافی نیست و حتما باید نور غیر مستقیم آفتاب را دریافت کند‌. یک نکته مهم دیگر در نگهداری از این گیاه این است که گیاه پلاتیسریوم به رطوبت بالایی برای رشد نیاز دارد.

  کلام پایانی

  تامین نور مناسب و کافی برای گیاهان تاثیر مستقیمی در رشد آن ها دارد. بسیاری از گیاهان آپارتمانی جزء این دسته قرار می‌ گیرند. گیاهان سایه پسند نسبت به نور شدید مقاوم نیستند. قرار دادن این گیاهان در معرض نور مستقیم آفتاب می تواند رشد آنها را دچار اختلال کند. بهترین شرایط نوری برای این گیاهان نور غیر مستقیم آفتاب یا نور مصنوعی است.

  فیلتر Close
  کمترین: 230,000 تومان بیشترین: 1,253,500 تومان
  ريال230000 ريال1253500