جستجو
همه دسته بندی ها
    منو بسته
    مشاهده به عنوانن جدول لیست
    مرتب سازی بر اساس
    نمایش در هر صفحه
    گیاه پتوس سبز و ابلق
    پتوس ارتشی گلدان 10

    گیاه پتوس ارتشی

    پتوس ارتشی یا N-Joy از جمله گیاهانی است که علاوه بر خواص تصفیه کنندگی هوا به دکور منزل شما به جهت برگ های زیبای سفید و سبز نا منظم جلوه خاصی می بخشد، همچنین این گیاه می توان به عنوان یک گلدان رو میزی جذاب که حس طراوت و شادابی را در محیط اداری به شما می بخشد مورد استفاده قرار گیرد.
    از 16,000 تومان
    پتوس مرمری گلدان سایز 16

    گیاه پتوس مرمری

    اگر به دنبال یک گیاه بی درد سر در عین حال بسیار زیبا می گردید، قطعا ما به شما پتوس مرمری را پیشنهاد می دهیم ، گیاهی که در طیف مختلفی از محیط منزل شما سازگار می شود و با برگ های مرمر گونه خود زیبایی و لطافت دو چندانی به دکراسیون خانه شما می بخشد.
    از 48,000 تومان
    پتوس نئون گلدان سایز 10

    گیاه پتوس نئون

    گیاه پتوس نئون یکی از بهترین گیاهانی است که میتوانید برای پر کردن خانه ، جذب ثروت و رفاه از آن استفاده کرد.
    از 15,000 تومان
    گلدان آنتوریوم قرمز

    گلدان آنتوریوم قرمز

    فضای خالی اتاق نشمین خود را با گیاه چشم نواز آنتوریوم، دلنشین و با طراوت کنید.
    از 80,000 تومان
    تراریوم فیتونیا طرح قندان
    آنتوریوم سرامیکی طرح دار
    بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

    بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

    بن سای پیتسپروم گلدان سفالی به رنگ طوسی، سایز گلدان بزرگ، ابعاد محصول 46*42 ، پیتسپروم در زمره گیاهان لوکس و مقاوم است از خانواده میخک هندی محسوب می شود و دارای نگهداری آسان است. قابل نگهداری در تراس، پاسیو و یا ایوان منازل و یا هر نقطه در داخل منزل با روشنایی غیر مستقیم آفتاب. به جهت زیبایی منحصر به فرد و ارزشمندی گیاه به عنوان یک هدیه لوکس و نفیس محسوب می گردد.
    805,000 تومان
    بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

    بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

    بن سای پیتسپروم گلدان سفالی به رنگ سفید، سایز گلدان بزرگ، ابعاد محصول 46*42 ، پیتسپروم در زمره گیاهان لوکس و مقاوم است از خانواده میخک هندی محسوب می شود و دارای نگهداری آسان است. قابل نگهداری در تراس، پاسیو و یا ایوان منازل و یا هر نقطه در داخل منزل با روشنایی غیر مستقیم آفتاب. به جهت زیبایی منحصر به فرد و ارزشمندی گیاه به عنوان یک هدیه لوکس و نفیس محسوب می گردد.
    805,000 تومان
    آنتوریوم سرامیکی

    معرفی گیاهان نور پسند

    امروزه بسیاری از افراد در منازل خود از گیاهان نگهداری می کنند. همه گیاهان آپارتمانی جزء گیاهان سایه پسند نیستند که در نور مستقیم رشد کنند. گیاهان نور پسند برای رشد نیازمند شرایط ویژه هستند و انواع گوناگونی دارند که در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

    به چه گیاهانی نور پسند گفته می شود؟

    گیاهان نور پسند به گیاهانی گفته می‌شود که علاقه زیادی به نور مستقیم خورشید دارند. این گیاهان در آب و هوای گرم و در برابر تابش مستقیم نور آفتاب مقاومت بالایی دارند. پرورش گیاهان از طریق عمل فتوسنتز انجام می‌ شود و این گیاهان برای داشتن فتوسنتز کافی، نیازمند نور بالایی هستند.

    شرایط لازم برای رشد گیاهان نور پسند چگونه است؟

    این گیاهان برای رشد باید در معرض نور پنجره های جنوبی باشند. بنابراین اگر نقشه ساختمان منزل مسکونی شما به گونه ای است که نورگیر نیست و اطراف محل سکونت شما ساختمان های گیاهان بلندی وجود دارد که جلوی ورود نور خورشید به داخل خانه را گرفته است، نگهداری از گیاهان شورپسند ممکن نیست. حداقل زمانی که این گیاهان باید در برابر تابش نور مستقیم خورشید قرار بگیرند ۴ ساعت است. تابش نور غیر مستقیم یا کمتر از این مقدار، نمی تواند نیاز گیاهان برای فتوسنتز و رشد را تامین کند. بهترین محل نگهداری این گیاهان بالکن های نورگیر و پشت پنجره های بزرگی است که نور مستقیم خورشید به راحتی از آن عبور می کند.

    یکی دیگر از نکاتی که در نگهداری و پرورش گیاهان نور پسند باید به آن توجه کرد، دمای محیط و رطوبت خاکی است. اگر رطوبت خاک گلدان بیش از حد پایین باشد و آبی که برای آبیاری از آن استفاده می کنید کلر زیادی داشته باشد، ممکن است در رشد این گیاهان خلل وارد کند. کمبود املاح معدنی مهم در خاک مثل پتاسیم می تواند با علائمی مانند لکه های قهوه ای در برگ خود را نشان دهد. این گیاهان در دمای بین ۲۰ تا ۲۲ درجه سلسیوس بهترین میزان رشد دارند البته برخی از انواع گونه های این گیاهان می توانند تا دمای ۱۰ درجه سانتیگراد هم از خود مقاومت نشان دهند، اما مسلماً طراوت و شادابی لازم را ندارند.

    انواع مختلف گیاهان نور پسند کدام اند؟

    بسیاری از گیاهان در این دسته قرار می‌گیرند. اغلب گیاهانی که نور پسند هستند بومی مناطق استرالیا و آفریقای جنوبی می‌باشند. در این مکان ها، گیاهان در شرایطی رشد می‌ کنند که گونه های درختی قرار ندارد و هیچ سایه ای روی این گیاهان نمی‌افتد.

    گیاه گل سنگ یکی از گیاهان نور پسند :

    نام دیگر این گیاه خال خالی است و دلیل این نام گذاری، لکه های زیادی است که روی برگ های این گیاه دیده می شود. گیاه گل سنگ در برابر نور مستقیم و زیاد آفتاب بسیار شاداب است و رشد خوبی دارد. اگر این گیاه در معرض نور کافی قرار نگیرد لکه های آن از بین می روند. همچنین این گیاه برای رشد نیازمند رطوبت کافی است.

    گیاهان کاکتوس:

    کاکتوس ها به عنوان معروف ترین گیاهان نور پسند شناخته می شوند، این گیاهان برای رشد نیاز به نور زیادی دارند. تامین این میزان نور برای کاکتوس ها به صورت نور غیرمستقیم و برای بازه زمانی حدودا ۳ ساعته باشد. کاکتوس طلایی و کاکتوس گوشتی دو مورد از انواع کاکتوس های نور پسند پرطرفدار هستند. هنگام نگهداری از این گیاه باید به آن دقت کنید آبیاری آن است که نباید در برابر نور مستقیم آفتاب باشد، چون ممکن است باعث ایجاد سوختگی در آن ها شود.

    گیاه کروتون:

    با وجود این که گیاه کروتون گل نمی دهد اما از نظر جذابیت بصری بسیار قابل توجه است. رنگ برگهای این گیاه بسیار زیباست و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. این گیاه را جز گیاهان رطوبت پسند هم قرار می دهند. برگ های این گیاه باید در فواصل زمانی معین با اسپری مرطوب شود تا طراوت و شادابی گیاه حفظ شود. نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، این است که گیاه کروتون باید به میزان کم آبیاری شود.

    گیاه غوره ای:

     

    کاکتوس غوره ای به عنوان یکی از معروف‌ ترین گیاهان نور پسند شناخته می‌ شود. مشخصه اصلی رشد این گیاهان، حالت آویز مانندی است که در همان شرایط رشد می کنند و بسیار زیبا هستند. این روش رشد باعث شده تا بسیاری از افراد این گیاه را در در ارتفاعات مختلف قرار دهند و باعث شوند تا شاخه های این گیاه هنگام رشد آویزان شود. دو فاکتور اصلی برای رشد کاکتوس غوره ای، آبیاری متوسط و قرار دادن گیاه در برابر نور غیرمستقیم و روشن است. به طور کلی نگهداری و تکثیر این گیاه بسیار آسان است.

     

    گیاه آلوئه ورا از دیگر گیاهان نور پسند:

    گیاه آلوئه ورا یکی از پرطرفدار ترین ترین گیاهان نور پسند است. علاوه بر ظاهر زیبا یکی دیگر از دلایلی که باعث محبوبیت این گیاه شده، خواص درمانی آن می باشد. مایع درون برگ های این گیاه می تواند تاثیرات مثبتی روی حفظ شادابی و سلامت پوست داشته باشد. آلوورا نیازمند نور فراوان برای رشد است بنابراین در صورت نگهداری در فضای منزل باید در یک مکان نورگیر مثل اتاق خواب باشد.

    گیاه سیکاس:

    گیاه سیکاس به صورت یک نخل است که حالت تزئینی و شکل زیبایی دارد. معمولاً از این گیاه برای مکان هایی که دارای دکوراسیون داخلی مدرن هستند انتخاب استفاده می شود. تامین نور لازم برای رشد سیکاس باید از طریق نور غیر مستقیم باشد. البته مهم ترین نکته ای که در نگهداری از سیکاس باید به آن توجه کنید، دور نگه داشتن آنان از کودکان و حیوانات است؛ چرا که دارای برگ های سمی می باشد. این گیاه نیاز به آبیاری زیادی ندارد و زمانی این کار باید انجام شود که خاک گلدان کاملاً خشک شده است.

    کلام پایانی

    همانگونه که در این مطلب اشاره شد، گیاهان نور پسند به گیاهانی گفته می‌شود که باید در برابر تابش مستقیم افتاب قرار بگیرند تا بتوانند شادابی و زیبایی خود را حفظ کنند. نرسیدن نور کافی به این گیاهان باعث می شود شادابی آن ها از دست برود و در دراز مدت گیاه را پژمرده می کند.

    فیلتر Close
    کمترین: 28,000 تومان بیشترین: 1,414,500 تومان
    ريال28000 ريال1414500