جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  بابا آدم بلک

  بابا آدم بلک (آلوکازیا)

  گیاه بابا آدم بلک گیاه فوق العاده جذابی است، اما به مراقبت و توجه بیشتر نیاز دارد در هر صورت اگر می خواهید فضای منزل خود را جلوه ای متفاوت بدهید، ما به شما گیاه بابا آدم بلک یا همان آلوکازیا فریدک را پیشنهاد می کنیم.
  570,000 تومان
  باباآدم، گلدان سفالی

  معرفی گیاه بابا آدم

  گیاه بابا آدم یک گیاه آپارتمانی است که به خاطر خواص درمانی زیادی که دارد مورد توجه بسیاری از علاقمندان به گل و گیاه قرار گرفته است. اماکن نگهداری این گیاه در منزل  با فراهم آوردن شرایط لازم وجود دارد. در این مقاله با مواردی از قبیل خواصی درمانی و شرایط نگهداری این گیاه آشنا خواهید شد.

  آشنایی با گیاه بابا آدم

  گیاه بابا آدم یا Alocasia Amazonica از جمله گیاهان آپارتمانی است که به خاطر فواید بی نظیر آن بسیار مشهور است. این گیاه با اسامی دیگری مانند فیل گوش یا آراقیطون نیز در بین مردم شناخته می شود. این گیاه جزء گیاهان علفی و دوسالانه است که خواص درمانی زیادی دارد. این گیاه بومی مناطق آب و هوایی مرطوب و معتدل در قاره آسیا و اروپا می باشد.

  از نظر ظاهری این گیاه دارای برگ هایی پهن و بزرگ است که افتادگی آن به سمت ساقه می باشد. ساقه آن حالت پوست ماری دارد و پر از کرک هایی است که به ساقه حالت زبر بخشیده است. رنگ برگ های این گیاه از سبز روشن تا تیره متغیر است. برگ هایی که نزدیک به ساقه باشند رنگ روشن تر و آن هایی که در فاصله دورتری از ساقه قرار دارند، در حالت تیره تری مشاهده می‌ شوند. نکته مهم دیگر در مورد ظاهر گیاه ریشه های آن است که حالت دراز و دوکی فرم دارد که به رنگ قهوه‌ای دیده می شوند. همچنین ریشه این گیاه بوی بدی دارد.

  خواص درمانی این گیاه چگونه است؟

  از جوشانده برگ های این گیاه برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله روماتیسم و سرگیجه استفاده می شود. همچنین نتایج بررسی ها نشان داده که این گیاه دارویی تاثیر مستقیمی در بهبود و درمان انواع مشکلات مانند نقرس، دردهای سیاتیکی، چاقی و مشکلات گوارشی دارد.

  بهترین شرایطی که این گیاه می‌توان در آن قرار داد، دارای چه ویژگی هایی است؟

  آگاهی از شرایط ایده آل نگهداری گیاه بابا آدم در رشد بهتر و حفظ شادابی آن موثر خواهد بود که در ادامه به برخی از مهم‌ ترین شرایط محیطی این گیاه اشاره خواهیم کرد.

  نور مناسب:

  گونه های مختلفی از گیاه بابا آدم امروزه در بازار وجود دارند که هر کدام از آن ها نیازمند نور خاصی هستند. برخی از آن ها سایه دوست و برخی دیگر نیازمند قرارگیری در معرض نور آفتاب می باشند. برای اطلاع از این موضوع حتما باید از فروشنده توضیحات کامل را جویا شوید. اغلب گونه هایی که نیازمند نور بیشتر هستند، دارای برگ های خوشرنگ تری خواهند بود. به طور کلی توصیه می شود این گیاه در معرض تابش نور غیر مستقیم آفتاب قرار بگیرد.

  آبیاری گیاه:

  این گیاه جزء گیاهان آب دوست به شمار می‌رود، بنابراین مرطوب نگه‌داشتن آن در سرتاسر سال ضروری است. در حقیقت آبیاری این گیاه باید با نهایت دقت انجام شود. علیرغم اینکه لازم است تا خاک گلدان مرطوب باشد، هنگام آبیاری باید از غرقاب کردن گیاه پرهیز گردد. بهترین روش برای کنترل این موضوع، استفاده از انگشتان دست است. با بررسی خاک های زیرین و اطمینان از خشک بودن آن لازم است تا به گیاه آب داده شود. گیاه بابا آدم در فصل زمستان به خواب زمستانی می رود، بنابراین نسبت به سایر فصول سال نیازمند آب کمتری است.

  دمای محیط برای نگهداری گیاه بابا آدم

  این گیاه نسبت به سرما حساس است بنابراین از قرار دادن گیاه در محیط هایی با درجه حرارت کمتر از ۱۵ درجه سلسیوس باید اکیداً خودداری کرد. برخی از انواع گونه های این گیاه در صورت قرار گرفتن در معرض هوای سرد، به طور کامل خواهند مرد، جوانه زنی مجدد این گیاهان از طریق ریزوم ها انجام می‌ شود. از اشتباهات رایج در نگهداری این گیاه می توان به قرار دادن آن در معرض جریان باد طبیعی یا وسایل سرمایشی اشاره کرد.

  رطوبت لازم:

  قرار دادن این گیاه در محیط های با آب و هوای مرطوب باعث می شود تا شاهد رشد بیشتر و سریع تر آن باشید. یکی از راه های تامین رطوبت این گیاه استفاده از سینی خیس می باشد. به این ترتیب که گلدان درون یک سینی حاوی سنگریزه باید قرار گیرد و روی سنگ ریزه ها تا سطحی نزدیک به سطح گلدان باید آب ریخته شود.

  نکات قابل توجه در مورد خاک و تکثیر این گیاه کدام اند؟

  در انتخاب خاک گیاه بابا آدم باید به این نکته توجه کرد که داشتن زهکشی مناسب، یک فاکتور اساسی به شمار می رود. انواع خاک های متخلخل یا خاک های رس دانه درشت گزینه‌ های بسیار مناسبی هستند.

  در تکثیر این گیاه قبل از هر چیز لازم است تا یک خاک مناسب درون گلدانه جدید بریزید. فراهم کردن خاک شل غنی از مواد معدنی و با زهکشی مناسب برای تکثیر این گیاه ضروری می باشد. این گیاه از طریق ریزوم ها تکثیر می شود و مناسب ترین زمانی که برای کشت این گیاه می توان در نظر گرفت، بهار است. در صورتی که پاجوش های انتخابی دارای ریشه باشند، به کمک یک جسم نیز مانند چاقو کافی است مقداری از خاک اطراف جدا شده و به یک گلدان جدید منتقل گردد.

  چه دلایلی ممکن است باعث زرد شدن برگ های گیاه بابا آدم شود؟

  اگر به طور همزمان چندین برگ حالت زرد رنگ پیدا می کنند و این موضوع به صورت غیر عادی در گیاه شما دیده می شود، احتمالاً می‌ تواند به خاطر آبیاری بیش از حد و حتی خشکی زیاد گیاه باشد. برای تفکیک این دو دلیل از هم کافی است برگ های زرد شده را به دقت مورد بررسی قرار دهید. برگ هایی که از حاشیه حالت خشک و زرد رنگ پیدا کرده اند و در عین حال سفت می باشند، ناشی از کم آبی گیاه است. در طرف مقابل در صورتی که برگ ها حالت پژمرده پیدا کنند به خاطر آبیاری زیاد است.

  سخن پایانی

  گیاه بابا آدم از جمله گیاهان آپارتمانی با خواص درمانی است که برای هر دو جنبه زیبایی و درمانی مورد توجه قرار می‌گیرد. نکته حائز اهمیت در نگهداری این گیاه تامین آب کافی می باشد.

  فیلتر Close
  کمترین: 570,000 تومان بیشترین: 1,035,000 تومان
  ريال570000 ريال1035000