جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  برگ انجیری

  برگ انجیری یا گیاه پنیر سوئیسی

  یکی دیگر از گیاهانی که به فضای خانه طراوت و شادابی می بخشد گیاه برگ انجیری یا پنیر سوئیسی است، این گونه در نواحی استوایی و جنگل های نواحی حاره ای به وفور یافت می شود از این رو با داشتن این گیاه نمونه ای از جنگل های گرمیسری را در خانه خود تجربه خواهید کرد.
  585,000 تومان
  برگ انجیری مینیاتوری
  برگ انجیری، گلدان سفالی طرح شیاری

  معرفی گیاه برگ انجیری

  گیاه برگ انجیری یا به قول برخی پنیر سوئیسی یکی از گیاهان بسیار پرطرفدار امروزی در بازار است و بسیار پرطرفدار می باشد و در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه با برگ های زیبا و چشم نوازش، اصالتا متعلق به مکزیک است. برگ انجیری گیاهی مقاوم است و نیاز به نگهداری زیادی ندارد، دارای انواع گوناگونی می باشد، این گیاه ریشه بلندی دارد و برگ های سفید روشن آن توانایی جذب نور خورشید را ندارد و گیاه به فتوسنتز بیشتری از سایر گیاهان نیاز دارد. بنابراین آن را در مکان هایی با نور کم قرار ندهید. مراقبت از آن آسان است و برگ های بسیار زیبایی دارد. ستون محکم این گیاه آن را محکم و همیشه استوار نگه داشته است. اگر به دنبال خرید گیاهان خانگی هستید، برگ انجیری می تواند انتخاب خوبی باشد. با ما همراه باشید تا روش نگهداری گیاه برگ انجیری را بدانید.

  شرایط نگهداری این گیاه

  نور و گرما

  گیاه برگ انجیری می تواند در هر نقطه ای از خانه شما به خوبی رشد کند! اگرچه در برابر نورهای مختلف مقاوم است، اما برای رشد سریع تر و سالم بودن گیاهان بهتر است آن را مقابل نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید زیرا نور زیاد برگ ها را زرد می کند و به گیاه آسیب می رساند. نور کم برای این گیاه خوب نیست، زیرا رشد آن را کند می کند یا حتی آن را متوقف می کند. برگ انجیری نیمه سایه را دوست دارد. دمای اتاق متوسط ​​و نور زیاد خورشید چیزی است که این گیاه از شما می خواهد.

  سیستم آبیاری گیاه برگ انجیری

  هر چه دمای محیط بیشتر باشد، برگ انجیری به آب و رطوبت بیشتری نیاز دارد. برای خاک گیاه کمی رطوبت لازم است، یعنی بهتر است زمانی که خاک خشک است آبیاری شود تا خیس و غرقاب نشود. هر زمان که خشک شد، قسمت بالایی خاک به خوبی آبیاری می شود. آبیاری را تا جایی ادامه دهید که آب زیادی از ته گلدان خارج شود و ته گلدان را از آب خالی کنید و در تابستان می توانید گیاه را غبار پاشی کنید. برگ های انجیری را با دستمال مرطوب تمیز کنید و از اسپری شیمیایی خودداری کنید.

  رطوبت و گرما

  این گیاه تقریبا در هر محیطی می تواند به خوبی رشد کند، محیط های گرم و مرطوب برای این گیاه فوق العاده ایده آل است و در چنین شرایطی به سرعت رشد می کند. و دمای 13 درجه برای این گیاه ایده آل است. اگر می خواهید آن را به بهترین شکل ممکن نگه دارید، می توانید هفته ای یک بار آن را خیس یا مرطوب کنید. این کار را با اسپری آب انجام دهید. بهترین زمان برای مرطوب کردن برگ های گیاه ابتدای روز است. زیرا زمان کافی برای تخلیه آب و برگها برای بیمار شدن خواهند داشت. با ساخت جزیره ای در زیر گلدان برگ انجیری می توانید رطوبت لازم را برای گیاه فراهم کنید.

  کود دهی

  برای بهترین نتیجه و اگر می خواهید برگ های شاداب و همیشه رنگارنگ را ببینید، گیاه برگ انجیری را ماهی یک بار در طول بهار و تابستان کود دهید. کمی کود مایع برای بهبود واضح رشد برگ انجیری کافی است. در زمستان نباید به گیاهان کود بدهید، برگ های انجیری در این زمان باید استراحت کنند و مدتی را بدون کود بگذرانند.

  چطور سرعت رشد برگ انجیری را افزایش دهیم؟

  این سوال یکی از سوالات متداول در نگهداری از این گیاه است. پاسخ ما در مرحله اول ساده است! هیچ راه میانبری برای مراقبت از گیاهان وجود ندارد، در واقع دلایل همه مشکلات را می توان در نحوه مراقبت از آنها خلاصه کرد. برای رشد بیشتر برگ انجیری باید در مکانی با نور مناسب قرار داده شود. یعنی کنار پنجره ی نورگیر! علاوه بر نور به عوامل دیگری مانند هوای گرم، خاکی با زهکش خوب و کودهای خوب نیاز دارد.

  دلیل زرد شدن گیاه برگ انجیری

  ممکن است عواملی مانند کمبود مواد مغذی یا نور خورشید روی زرد شدن برگ انجیری تاثیر داشته باشد. کمبود مواد مغذی نیز دلایل مختلفی دارد، از جمله آبیاری زیاد. همانطور که می دانید آبیاری بیش از حد گیاهان به خصوص گل ها مانند برگ انجیری که اصلاً خاک مرطوب را دوست ندارند باعث می شود که مواد مغذی از ریشه گیاه خارج شود. علاوه بر افزایش نور خورشید برگ ها می سوزند، کمبود نور نیز باعث از بین رفتن رنگ و زرد شدن برگ ها می شود.

  کلام پایانی

  گیاه برگ انجیری به هیچ وجه سمی نیست، اما میوه کال آن حاوی اسید اگزالیک است و نباید خورده شود، زیرا خوردن آن باعث تحریک فوری و دردناک، تورم، تاول و گرفتگی صدا می شود.

  فیلتر Close
  کمترین: 340,000 تومان بیشترین: 585,000 تومان
  ريال340000 ريال585000