جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  زاموفیلیا گلدان سرامیکی طرح لوزی

  زاموفیلیا گلدان سرامیکی طرح لوزی

  گیاه زاموفیلیا با گلدان سرامیکی طرح لوزی و سفید رنگ و دارای ۴ ساقه می باشد، گیاهی لوکس با نگهداری آسان است. این گیاه ریزوم دار بوده و براحتی قابل تکثیر است، مناسب به عنوان تک گلدان زینتی در دکوراسیون داخلی برای قرار دادن بر روی میز پذیرایی و یا روی میز عسلی کنار ستون، همچنین مناسب جهت دیزاین اپن آشپزخانه و یا کابینت پشت پنجره در آشپزخانه می باشد. نور مناسب برای این گیاه روشنایی پنجره با نور غیر مستقیم آفتاب است. این محصول به دلیل ارزشمندی به عنوان هدیه مناسب و لوکس محسوب می گردد. ابعاد این محصول ۱۹ عرض *۵۳ ارتفاع است.
  480,000 تومان
  زاموفیلیا گلدان بلند سرامیکی
  زاموفیلیا با گلدان فلزی الوان

  زاموفیلیا با گلدان فلزی الوان

  گیاه زامیفولیا با نام علمی zamioculcas zamiifolia به راحتی قابل پرورش و نگهداری در داخل آپارتمان است، دارای برگهای کوچک براق روی ساقه ها است و در داخل خانه تا 70 سانتی متر رشد می کنند. یک گیاه ریزوم دار و کند رشد است البته سرعت رشد آن به میزان نور خورشید گیاه بستگی دارد (اجازه ندهید گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد). با این حال مراحل رشد و نمو آن در محیط خانه واقعاً لذت بخش است. این گیاه مقاوم است و شرایط مختلف نظیر نور کم، نور شدید و سطوح مختلف آبیاری را تحمل می کند.
  644,000 تومان
  زامیفولیا گلدان آلومینومی پایه دار

  زامیفولیا گلدان آلومینیومی پایه دار

  گیاه زامیفولیا با نام علمی zamioculcas zamiifolia به راحتی قابل پرورش و نگهداری در داخل آپارتمان است، دارای برگهای کوچک براق روی ساقه ها است و در داخل خانه تا 70 سانتی متر رشد می کنند. یک گیاه ریزوم دار و کند رشد است البته سرعت رشد آن به میزان نور خورشید گیاه بستگی دارد (اجازه ندهید گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد). با این حال مراحل رشد و نمو آن در محیط خانه واقعاً لذت بخش است. این گیاه شرایط مختلف نظیر نور کم، نور شدید و سطوح مختلف آبیاری را تحمل می کند.
  320,000 تومان
  تصویر  زامیفولیا گلدان فایبرگلاس پایه دار

  زامیفولیا گلدان فایبرگلاس پایه دار

  گیاه زامیفولیا با نام علمی zamioculcas zamiifolia به راحتی قابل پرورش و نگهداری در داخل آپارتمان است، دارای برگهای کوچک براق روی ساقه ها است و در داخل خانه تا ۷۰ سانتی متر رشد می کنند. یک گیاه ریزوم دار و کند رشد است البته سرعت رشد آن به میزان نور خورشید گیاه بستگی دارد (اجازه ندهید گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد). با این حال مراحل رشد و نمو آن در محیط خانه واقعاً لذت بخش است. این گیاه شرایط مختلف نظیر نور کم، نور شدید و سطوح مختلف آبیاری را تحمل می کند.
  360,000 تومان
  	زامیفولیا گلدان فلزی لاین

  زامیفولیا گلدان فلزی لاین

  گیاه زامیفولیا با نام علمی zamioculcas zamiifolia به راحتی قابل پرورش و نگهداری در داخل آپارتمان است، دارای برگهای کوچک براق روی ساقه ها است و در داخل خانه تا ۷۰ سانتی متر رشد می کنند. یک گیاه ریزوم دار و کند رشد است البته سرعت رشد آن به میزان نور خورشید گیاه بستگی دارد (اجازه ندهید گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد). با این حال مراحل رشد و نمو آن در محیط خانه واقعاً لذت بخش است. این گیاه شرایط مختلف نظیر نور کم، نور شدید و سطوح مختلف آبیاری را تحمل می کند.
  310,000 تومان

  معرفی گیاه زاموفیلیا

  گیاه زاموفیلیا به عنوان یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است که به صورت گسترده در آپارتمان ها و برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی محیط های مختلف استفاده می شود. این گیاه دارای برگ های سبز رنگ براق و چرمی زیبا است. در این مقاله به بررسی نکات مهم نگهداری از این گیاه می پردازیم.

  آشنایی با گیاه زاموفیلیا

  این گیاه گلدار است و به عنوان یک گیاه مقاوم از دسته آراسه ها شناخته می شود. نام علمی این گیاه Zanzibar gem می باشد و با اسامی دیگری مثل eternity plant هم آن را می شناسند. این گیاه جز گیاهان همیشه سر سبز به شمار می رود و نگهداری از آن بسیار راحت است. این گیاه در اصل به مناطق جنوبی و شرقی آفریقا تعلق دارد. گیاه زاموفیلیا دارای چند ساقه جداگانه است که برگ های آن حالت براق و چرمی دارد. برگ های این گیاه رنگ های ابلق بلک سبز وجود دارند. زاموفیلیا بسیار سریع رشد می کند و در شرایط محیطی مناسب می تواند تا حدود یک متر هم رشد کند.

  عده این گیاه را با نام گیاه کمدی می شناسند. علت این نام گذاری داشتن ریزوم برای ذخیره آب در خود و توانایی سازگاری با نور پایین است. این گیاه را می‌توان یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی دانست که وقت کافی برای نگهداری از این گیاه و یا تجربه قبلی در نگهداری از گیاهان را ندارند.

  مهم ترین خواص این گیاه چیست؟

  انواع گونه های این گیاه شامل ابلق،بلک، زامیکرو و سبز است که هر کدام دارای جذابیت بصری مخصوص به خود هستند. از زاموفیلیا برای تصفیه هوا استفاده می کنند. نتایج بررسی ها نشان می دهد که این گیاه در درمان درد ها به صورت موضعی استفاده می شود. همچنین توانایی پاکسازی سموم مختلف از هوا مثل تولوئن را دارد.

  در نگهداری از گیاه زاموفیلیا، باید به چه نکاتی دقت کنید؟

  این گیاه هم مانند سایر گیاهان در شرایط محیطی مناسب، رشد و زیبایی بیشتری خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  نکات مهم درمورد آبیاری گیاه:

  این گیاه دارای غده برای نگهداری آب است.  با توجه به این قدرت ذخیره آب، این گیاه به طور کلی به آب کمی نیاز دارد و برای آبیاری آن باید به این نکته توجه کرد که خاک گلدان باید کاملاً خشک شده باشد. یک راه حل ساده برای اطمینان از خشک شدن خاک گلدان، استفاده از چوب خشک است.  در صورت فرو کردن چوب خشک تا عمق دو سانتی متری خاک، نباید خاک گلدان خیس باشد. این کار را با انگشتان دست هم می توانید انجام دهید، فقط باید به اندازه دو بند انگشت را داخل خاک کرده تا از خشک بودن آن اطمینان حاصل کنید.

  نکات مهم درمورد دمای گیاه زاموفیلیا:

  دمای ایده آل برای نگهداری گیاه زاموفیلیا حدود ۱۵تا حداکثر ۳۰درجه سلسیوس می باشد. اگر این گیاه در دمای بالاتر نگهداری شود، برای حفظ رطوبت آن، اطراف گیاه را باید با اسپری آب پاشی کنید. با توجه به این که این گیاه بومی منطقه گرمسیری است، قرار دادن آن در دما های کمتر از ۸درجه سانتیگراد اصلاً صحیح نیست.

  نکات مهم درمورد نور گیاه:

  نور این گیاه باید به طور غیرمستقیم تامین شود. نور غیرمستقیم به مقدار متوسط می تواند تمام نیاز های گیاه برای فتوسنتز و رشد را تأمین کند و قرار دادن این گیاه در برابر نور مستقیم آفتاب باعث ایجاد سوختگی در برگ های آن می شود. این گیاه همچنین امکان رشد در شرایط نوری کم و نور مصنوعی را نیز دارد.

  نکات مهم درمورد رطوبت گیاه :

  برگ های این گیاه حالت چرمی دارند، بنابراین تبخیر آب از سطح آن به کندی انجام می‌شود. رطوبت موجود در محیط برای رشد این گیاه کافی است. اگر گیاه در شرایط آب و هوایی بسیار گرم قرار بگیرد، برای تامین رطوبت آن می توانید برگ های آن را غبار پاشی کرده و یا یک ظرف آب در کنار گلدان آن قرار دهید.

  نکات مهم درمورد خاک گیاه زاموفیلیا :

  خاک این گیاه باید سبک و متخلخل باشد. انتخاب خاک مناسب بسیار ضروری است، برای این که گیاه بتواند آب را به طور کامل از خود عبور دهد. به عنوان مثال خاک‌کاکتوس یک گزینه عالی برای این گیاه به شمار می‌رود. انتخاب خاک مناسب تاثیر مستقیمی در جلوگیری از غرقابی شدن بیش از حد ریشه این گیاه دارد.

  نکات مهم درمورد کود دهی گیاه :

  این گیاه بسیار مقاوم است و به خوبی می تواند خود را با شرایط محیطی مختلف سازگار کند،‌ بنابراین نیازی به استفاده از کود نیست. اگر قصه داشتن پاجوش ها و یا رشد بیشتر گیاه زاموفیلیا را دارید، در بهار و تابستان که فصول رشد این گیاه محسوب می‌شوند، می‌توانید از کود های مخصوص استفاده کنید.

  نکات مهم درمورد هرس گیاهزاموفیلیا :

  این گیاه به جز زمان‌هایی که سن آن بالا رفته و برگ های آن زرد شده، نیاز به هرس برگ های زرد شده ندارد. این کار باعث حفظ بیشتر زیبایی این گیاه، رشد سریع تر و جلوگیری از بروز آفت می شود. برای تکثیر این گیاه می توانید از قلمه زدن استفاده کنید.

  نکات مهم درمورد تعویض گلدان گیاه:

  در انتخاب گلدان مناسب باید دقت کنید که گلدان خریداری شده متناسب با ابعاد ریشه آن باشد. گلدان بزرگ باعث می شود تا گیاه انرژی زیادی را برای پر کردن کردن ریشه به کار بگیرد و به این ترتیب تعداد پاجوش های آن کمتر شده و رشد برگ ها با سرعت کمتری انجام می شود. در شرایطی باید گلدان گیاه زاموفیلیا را عوض کنید که ریشه های گیاه به طور کامل از گلدان خارج شده باشند.

  کلام پایانی

  گیاه زاموفیلیا یکی از گیاهان آپارتمانی بسیار پر طرفدار به شمار می رود. این گیاه یک گیاه با برگ های سبز است و قابلیت تطابق با شرایط محیطی مختلف را دارد. نگهداری از آن بسیار راحت است و برای افراد پر مشغله و کم تجربه در زمینه باغبانی یک گزینه عالی است.

  فیلتر Close
  کمترین: 310,000 تومان بیشترین: 760,000 تومان
  ريال310000 ريال760000