جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  فیلودندرون برکین

  فیلودندرون برکین گلدان سفالی

  گیاه فیلودندرون برکین یکی از زیبا ترن گونه های فیلودندرون می باشد با نوار های ظریف روی برگ های آن ، زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است. از آنجایی که این گیاه به نور کمی احتیاج دارد از این رو می توان برای قرار گیری در کنار سالن و یا اتاق نشمین استفاده کرد. گیاه برکین گیاهی لوکس محسوب می شود و می توان آن به عنوان یک هدیه عالی برای عزیزانتان تهیه کنید.
  790,000 تومان
  فیلودندرون، گلدان سرامیکی

  معرفی گیاه فیلودندرون

  امروزه نگهداری از انواع گیاهان آپارتمانی از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار است و یکی از این گیاهان آپارتمانی محبوب گیاه فیلودندرون است در این مقاله ضمن آشنایی بیشتر با این گیاه قصد داریم به شرایط محیطی لازم برای رشد آن اشاره کنیم.

  آشنایی با گیاه فیلودندرون

  گیاه فیلودندرون که در انگلیسی با نام PhilodendronScandens خوانده می شود، یکی از گیاهان آپارتمانی بسیار پرطرفدار است. این گیاه بومی جنگل های آمریکای جنوبی است جایی که درخت های افراشته مانع از تابش مستقیم نور آفتاب به گیاهان کوچک تر می شوند.

   فرم برگ های آن به شکل قلب است از این رو با نام فیلودندرون برگ قلبی نیز در بین مردم شناخته می شود. یکی از ویژگی های بارز این گیاه واکنش سریع در برابر است شرایط محیطی نامساعد است. در صورتی که گیاه در محلی قرار بگیرد که نیاز های لازم برای رشد آن تامین نشود، به سرعت گیاه تغییراتی مشاهده می شود. از نظر ظاهری دارای ریشه و ساقه محکمی است که این امکان را می دهد که گیاه تا ارتفاع زیادی رشد پیدا کند. در صورت قرار گرفتن در شرایط محیطی مناسب ارتفاع آن تا ۱۵۰ سانتی متر خواهد رسید.

  روش نگهداری از این گیاه چگونه است؟

  تمام فاکتورهای محیطی در حفظ رشد و شادابی گیاهان آپارتمانی موثر هستند. با این وجود برخی از آن ها نسبت به سایرین از اهمیت بالاتری برخوردار می باشند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

  نور مناسب:

  گیاه فیلودندرون از جمله گیاهان آپارتمانی است که در مقایسه با بسیاری از گیاهان آپارتمانی دیگر به نور کمتری نیاز دارد. بهترین محل برای قرار دادن این گیاه مکانی است که به طور میانگین حداقل ۳ تا ۴ ساعت در معرض نور غیر مستقیم آفتاب باشد. این گیاه از تطابق بالایی در برابر طیف مختلفی از تابش نور برخوردار می باشد. امکان نگهداری گیاه در مکان های کاملا پر نور یا سایه وجود دارد.

  لامپ های فلورسنت نیز برای تامین نیازهای رشد این گیاه کافی هستند. البته نکته حائز اهمیت این است که قرار دادن این گیاه در معرض تابش مستقیم نور خورشید باعث ایجاد سوختگی در برگ های آن خواهد شد. با این وجود هر چه نور تابیده شده به گیاه کمتر باشد، سرعت رشد آن نیز کمتر می‌شود .از نشانه های نور ناکافی می توان به وجود برگ های بیش از حد کوچک و یا ایجاد فاصله بین محل های رویش برگ ها اشاره کرد.

  رطوبت مورد نیاز:

   با قرار دادن گیاه فیلودندرون در ساختمان هایی با آب و هوای مرطوب شاهد رشد بسیار مناسب این گیاه خواهید بود. به عنوان مثال در خانه هایی که در حمام بتوان نور لازم برای این گیاه را تامین کرد، امکان نگهداری از آن وجود دارد.

  در حقیقت با فراهم کردن شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب، محیط اصلی رویش آن ها تداعی خواهد شد. هرچقدر رطوبت هوا بیشتر باشد، برگ های زیباتر و بزرگتری رویش می کنند.

  این توضیحات به این معنا نیست که نمی توان فیلودندرون را در شرایط آب و هوایی عادی بسیاری از منازل قرار داد‌. رشد گیاه در آب و هوای معمولی نیز بسیار مناسب است. قهوه ای شدن نوک برگ های گیاه نشان دهنده بیش از خشک بودن هوای اطراف است. در این حالت می توان از اسپری آب استفاده کرد.

  آبیاری گیاه فیلودندرون

  فصول رشد این گیاه بهار و تابستان است. در طی این فصول خاک گلدان باید همیشه مرطوب باشد. در فصل زمستان سرعت رشد گیاه نسبت به قبل کاهش پیدا می‌کند. در این مدت در فواصل آبیاری، باید خاک گلدان به طور کامل خشک شود. مشاهده برگ های زرد به معنی آبیاری زیاد و برگ های قهوه ای نشانه ای از کمبود آب این گیاه است. برای استفاده از آب لوله کشی می توانید مقدار مورد نیاز را برای مدت چند روز در یک ظرف قرار دهید. پس از خروج کامل کلر های موجود در آب، امکان استفاده از آن برای آبیاری گیاه فیلودندرون وجود دارد.

  دمای ایده آل:

  بهترین دمایی که این گیاه را می‌توان در آن نگهداری کرد بین حدود ۲۴ تا ۲۷ درجه سلسیوس در طی مدت روز می باشد. در طی شب نیز دمای محیط باید بیشتر از ۱۳ درجه سلسیوس باشد. همچنین از قرار دادن گیاه در معرض باد مستقیم کولر باید خودداری کرد.

  در مورد خاک, کود دهی و تکثیر گیاه فیلودندرون رعایت چه نکاتی الزامی است؟

  بهترین خاکی که برای این گیاه می‌توان در نظر گرفت خاکی با زهکشی بالاست که جریان هوا نیز به خوبی در آن در گردش باشد. می‌توان از از خاک های گلدان چند منظوره که برای انواع گیاهان در نظر گرفته می شود، استفاده کرد.

  این گیاه جزء گیاهانی است که از رشد نسبتاً خوبی برخوردار است بنابراین تامین نیازهای تغذیه ای آن بسیار حائز اهمیت است. در طی فصول رشد، در فواصل زمانی ۳ تا ۴ هفته ای کوددهی به این گیاه توصیه می شود. کود مناسب برای گیاه فیلودندرون انواع کود های محلول در آب می باشد. طریقه استفاده از آن مطابق با دستورالعمل مندرج روی بسته بندی کود است. در صورتی که برای تکثیر این گیاه از قلمه زدن استفاده کنید، بهتر است بهار یا ابتدای تابستان را برای این کار در نظر بگیرید. با قرار دادن ساقه این گیاه در ظرف حاوی آب یا یک خاک مرطوب شاهد ریشه دهی آن خواهید بود.

  سخن پایانی

  گیاه فیلودندرون یکی از گیاهان آپارتمانی است که بسیاری از مردم علاقمند نگه داری از آن هستند. مهم ترین نکات در نگهداری این گیاه، تامین رطوبت کافی و انتخاب خاک مناسب است.

  فیلتر Close
  کمترین: 790,000 تومان بیشترین: 1,253,500 تومان
  ريال790000 ريال1253500