جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  بن سای پیتسپروم مینیاتوری

  بن سای پیتسپروم مینیاتوری

  بن سای پیتسپروم یک گیاه لوکس با شرایط نگهداری آسان است، گلدان سرامیکی صورمه ایی طرح دار به شکوه و جذابیت آن می افزاید، گیاهی با ماندگاری بالا، ابعاد این محصول 30*35 است، جایگاه نگهداری در دکوراسیون منزل به صورت تک گیاه روی میز پذیرایی یا سالن و یا اپن آشپزخانه، به دلیل ارزشمندی گیاه هدیه لوکس و مناسب محسوب می شود.
  420,000 تومان
  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی به رنگ طوسی، سایز گلدان بزرگ، ابعاد محصول 46*42 ، پیتسپروم در زمره گیاهان لوکس و مقاوم است از خانواده میخک هندی محسوب می شود و دارای نگهداری آسان است. قابل نگهداری در تراس، پاسیو و یا ایوان منازل و یا هر نقطه در داخل منزل با روشنایی غیر مستقیم آفتاب. به جهت زیبایی منحصر به فرد و ارزشمندی گیاه به عنوان یک هدیه لوکس و نفیس محسوب می گردد.
  495,000 تومان
  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی سایز بزرگ

  بن سای پیتسپروم گلدان سفالی به رنگ سفید، سایز گلدان بزرگ، ابعاد محصول 46*42 ، پیتسپروم در زمره گیاهان لوکس و مقاوم است از خانواده میخک هندی محسوب می شود و دارای نگهداری آسان است. قابل نگهداری در تراس، پاسیو و یا ایوان منازل و یا هر نقطه در داخل منزل با روشنایی غیر مستقیم آفتاب. به جهت زیبایی منحصر به فرد و ارزشمندی گیاه به عنوان یک هدیه لوکس و نفیس محسوب می گردد.
  495,000 تومان
  بن سای پیتسپروم ریشه دار

  بن سای پیتسپروم ریشه دار

  بن سای پیتسپروم ریشه دار یک گیاه لوکس با شرایط نگهداری آسان محسوب می شود، گلدان آن از نوع دیش گاردن و سرامیکی و به رنگ سفید است، این گیاه با ماندگاری بالا است و ابعاد این محصول 30*35 می باشد، جایگاه آن در دکوراسیون منزل نگهداری به صورت تک گیاه زینتی روی میز پذیرایی یا سالن و یا اپن آشپزخانه می باشد، به دلیل ارزشمندی بالا این گیاه به عنوان هدیه لوکس محسوب می شود.
  529,000 تومان
  بن سای پیتسپروم، گلدان سرامیکی

  بن سای پیتسپروم، گلدان سرامیکی

  بن سای پیتسپروم یک گیاه لوکس با شرایط نگهداری آسان است، گلدان سرامیکی سفید، گیاهی با ماندگاری بالا، ابعاد این محصول 30*35، جایگاه نگهداری در دکوراسیون منزل به صورت تک گیاه روی میز پذیرایی یا سالن و یا اپن آشپزخانه، به دلیل ارزشمندی گیاه هدیه لوکس و مناسب محسوب می شود.
  517,500 تومان

  معرفی گیاه پیتسپروم

  گیاه پیتسپروم در زینت بخشیدن به فضای خانه و محوطه تاثیر زیادی دارد. برگ‌های چرمین این گیاه حالت براقی دارند و معمولا به رنگ سبز بوده ولی در میخک‌های بالغ در برگ حاشیه‌های کرم و سفید نیز دیده می‌شود و بر زیبایی این گیاه می‌افزاید. این گیاه در فصل بهار گل‌های سفید و معطری می‌دهد؛ که هر گل دارای پنج گلبرگ با طول حدودا یک سانت است. این گل‌های سفید معمولا در انتهای شاخه‌های گیاه می‌رویند. میوه این گیاه به شکل یک کپسول چوبی کرک دار است؛ که عرض آن در حدود یک سانت بوده و داخل آن علاوه بر دانه‌های سیاه، صمغ سفیدی نیز وجود دارد.

  آشنایی با پیتسپروم

  گیاه پیتسپروم یا میخک ژاپنی گیاهی ژاپنی است؛ که بومی منطقه چین و ژاپن بوده و دارای 200 گونه درختی و درختچه است. نام انگلیسی میخک ژاپنی Pittospurm japanese  و نام علمی آن  Pittosporum tobira است. این گیاه رشد کند و آهسته‌ای دارد و معمولا در حد 4 متر رشد می‌کند ولی در مناطق بومی خود می‌تواند تا حدود 10 متر نیز رشد کند. امروزه نمونه‌های کوتاه قامت این گیاه که حدود 60 سانت رشد می‌کند، بسیار استفاده می‌شود و معمولا گیاه در گلدان به جای باغچه قرار دارد.

  شرایط نگهداری این گیاه

  آبیاری

   گیاه میخک ژاپنی نسبت به زیاده روی کردن آبیاری بسیار حساس است و بعد از خشک شدن برگ‌ها و ریزش آن‌ها ریشه گیاه نیز خشک می‌شود در نتیجه باید در آب دادن به این گیاه دقت کرد. در گیاه‌های بالغ باید صبر کرد تا کاملا سطح روی خاک رطوبت خود را از دست بدهد و بین دو آبیاری مدت زمان زیادتری بگذرد، بعد اقدام به آبیاری کنید. در گیاه‌های جوان‌تر به دلیل که در برابر بی آبی مقاومت کمتری دارند نیاز به آبیاری بیشتری دارند و باید بلافاصله بعد از خشک خاک گلدان به آب داد.

  نور گیاه

   برای تامین نور این گیاه بهتر است که گیاه را در مکان‌هایی که نیم سایه است یا کمی آفتاب به آنجا می‌تابد قرار دهید. در فصل‌های رشد این گیاه اگر منطقه نگهداری وضع این گیاه گرم و خشک است بهتر است محل نگهداری گیاه را تغییر داده و در یک محل نیمه سایه قرار دهید. در هنگام اذان ظهر آفتاب بشدت سوزاندن است حتماً باید برای آسیب دیدن گیاه آن را تغییر داده و در سایه قرار دهید. در گیاه پیتسپرومی که در گلدان کاشته شده این مورد از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ زیرا توجه نکردن به مقدار نور تابیده شده به گیاه باعث می‌شود تا نوک و حاشیه برگ‌ها خشک گردد.

  دمای گیاه پیتسپروم

  این گیاه تا حدودی نسبت به سرما مقاوم است و تا دمای 5- درجه سانتی‌گراد را تحمل می‌کند ولی این سرما باعث می‌شود تا اکثر برگه‌ای خود و برخی ساقه‌های جوان را از دست دهد. از دست دادن برگ‌ها به معنی مرگ گیاه نیست و گیاه زنده می‌ماند و بعد از اینکه در محیط متعادل قرار گرفت دوباره برگ‌هایش می‌رویند. در فصل زمستان اگر گیاه پیتسپروم شما در گلدان و در بیرون است بهتر است آن را به داخل خانه منتقل کرده تا برگ‌ها و زیبایی خود را از دست ندهد.

  خاک مناسب

  گیاه پیتسپروم در هر خاکی جز خاک‌های مرطوب رشد می‌کند. برای رشد مطلوب گیاه نیاز است که خاک گیاه سبک بوده و زهکشی خوبی داشته باشد. در خاک‌هایی که بافتشان سفت و سنگین است و آب در خاک و همچنین در اطراف ریشه‌ها باقی مانده، گیاه رشد ضعیفی دارد و به تدریج گیاه از بین می‌رود؛ بنابراین برای افزایش زهکشی خاک بهتراست؛ که موادی همانند شن (با سایز ۲ میلی‌متر)، کوکوپیت و پرلیت استفاده کرده تا آبی در اطراف ریشه گیاه باقی نماند. استفاده از ماسه بادی مناسب نیست؛ زیرا سبب می‌شود بافت خاک سنگین شده و در نتیجه گیاه خوب رشد نکند. برای رشد مطلوب گیاهی که در باغچه کاشته می‌شود، بهتر است خاک معمولی را به نسبت مساوی با خاک ترکیب کرده و به مقدار 10 درصد از حجم خاک را، خاک ماسه اضافه و مخلوط کرد؛ اما اگر این گیاه را در گلدان کاشته شود حتما باید در خاک آن از کوکوپیت و پرلیت یا پیت ماس و ماسه نیز استفاده گردد. قبل از کاشت گیاه، حتما باید در کف گلدان حفره‌هایی ایجاد کرد و روی این منافذ سنگریزه ریخت تا به خروج آب اضافی گلدان کمک شود و خاک دارای زهکشی خوبی باشد.

  آفات و بیماری‌های گیاه پیتسپروم

  رایج‌ترین آفاتی که این گیاه به آن‌ها مبتلا می‌شود، عبارت‌اند از شته‌ها، شپشک سپردار. شپشک آرد آلود. شته و حلزون از مهم‌ترین دشمنان این گیاه بوده که با خوردن برگ و ریشه گیاه، سبب از بین رفتن گیاه می‌گردند. برای مقابله این آفات آسان‌ترین راه این است؛ که از سموم حشره کش استفاده کرد. بیماری‌هایی که این گیاه را درگیر می‌کنند، بلایت باکتریایی، پوسیدگی ریشه و ساقه هستند. بیماری که اکثر گیاهان را درگیر می‌کند پوسیدگی ریشه است و متاسفانه گیاه پیتسپروم نیز به دلیل آب ماندگی و عدم زهکشی خاک سبب شده تا ریشه گیاه بپوسد و در نتیجه گیاه بمیرد.

  سخن آخر

  برای نگهداری از این گیاه باید به چند نکته دقت کنید اول اینکه این گیاه به برخی بم یاری‌های ویروسی حساس بوده و به آن‌ها آلوده می‌گردد. نکته دوم اینکه اگر گیاهتان به این بیماری‌های ویروسی آلوده شد سریعا باید گیاه را از خاک درآورده و آن را معدوم کنید. نکته آخر اینکه تمام قسمت‌های این گیاه سمی بوده و برای انسان و دام مضر است پس باید از تماس با آن به جد خودداری کرد. امید است اطلاعات گردآوری شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

  فیلتر Close
  کمترین: 420,000 تومان بیشترین: 529,000 تومان
  ريال420000 ريال529000