جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  تراریوم چوبی
  تراریوم صحرایی کاکتوس

  تراریوم صحرایی کاکتوس

  ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها به دلیل نگهداری آسان بسیار پر طرف‌دار هستند و بخوبی می توان آنها را در منزل نگهداری کرد. اغلب ساکولنت‌ها دارای برگ‌های ضخیم و گوشتی هستند و می‌توانند آب را در برگ‌های خود ذخیره کنند. بنابراین در برابر کم آبی و آب و هوای خشک مقاومت بالایی دارند در واقع رطوبت زیاد باعث پوسیدگی ریشه آنها می‌شود. اکثر ساکولنت‌ها گرما‌دوست هستند و نیاز به نور بدون فیلتر و غیر مستقیم خورشید دارند. دمای مناسب و نور کافی خورشید اغلب می‌تواند منجر به تغییر رنگ ساکولنت‌ها شود و زیبایی آنها را دو چندان کند.
  140,000 تومان
  کاکتوس اچینو طرح کتیبه چوبی
  گلدان کاکتوس قایق سهراب
  	گلدان مجموعه کاکتوس رویال

  گلدان مجموعه کاکتوس رویال

  ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها به دلیل نگهداری آسان بسیار پر طرف‌دار هستند و بخوبی می توان آنها را در محیط منزل نگهداری کرد. همانطور که می‌دانید کاکتوس ها زیر مجموعه ساکولنت‌ها هستند، بنابراین از نظر ظاهر خیلی به هم شبیه هستند و می توان این دو را با هم در یک مجموعه قرار داد و چشم انداز زیبایی ایجاد کرد. اغلب ساکولنت‌ها برگ‌های ضخیم و گوشتی و آبدار دارند و در مقابل کاکتوس ها برگهایشان به‌ شکل خار تغییر وضعیت داده است. که تلفیق این دو در کنار هم یک تضاد هارمونیک ایجاد می کند.
  150,000 تومان

  معرفی گیاه کاکتوس آچینو

  گیاه کاکتوس آچینو از جمله کاکتوس هایی است که به خاطر ظاهر زیبای آن طرفداران زیادی دارد. بسیاری از مردم علاقه دارند تا از این گیاه در در درون آپارتمان نگهداری کنند. نگهداری این گیاه در آپارتمان مستلزم رعایت چندین نکته ضروری می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این نکات مهم بپردازیم.

  آشنایی با گیاه کاکتوس آچینو

  این گیاه متعلق به کشور های مکزیک و جنوب آمریکا می باشد. این کاکتوس ها جز بزرگترین کاکتوس های کروی به شمار می روند. با گذشت زمان به تدریج این کاکتوس ها بسیار بزرگ شده و حالت طویل پیدا می کنند. در برخی موارد حتی ممکن است قطر بیشتر از ۱۰۰سانتیمتر و ارتفاع حدود ۲۰۰سانتی متر پیدا کنند.

  یکی از گونه های پرطرفدار این گیاه، کاکتوس آچینو گروزنی می باشد. برخی این کاکتوس را با نام کاکتوس توپ طلایی می‌ شناسند. دلیل این نام گذاری نحوه قرار گیری پرز و رنگ خار های این کاکتوس می باشد.

  شکل ظاهری و مهم ترین خصوصیات این گیاه چگونه است؟

  روی بدنه این کاکتوس تعداد زیادی آرئول با فاصله از هم قرار گرفته اند که حالت کروی شکل دارند و پر از پرز های کوچک هستند. روی هر کدام از آرئول ها حدود پنج تا ده خار به صورت شعاعی قرار گرفته است. انواع مختلف گونه های این گیاه از نظر ظاهری تفاوت هایی با یکدیگر دارند. خار و پرز های گیاه کاکتوس آچینو گروزنی به رنگ های زرد و سفید مشاهده می شوند. مقاومت این گیاه در برابر شرایط محیطی نامناسب مانند گرما و سرما و تابش مستقیم نور خورشید بسیار بالاست.

  این گیاه در چه شرایطی رشد بهتری خواهد داشت؟

  گیاه کاکتوس آچینو ماننده سایر گیاهان نیازمند قرارگیری در شرایط محیطی مناسب برای رشد و شادابی بهتر است.

  • شرایط نوری مناسب:

  نور این گیاه باید به طور مستقیم تامین شود. نور زیاد و مستقیم خورشید برای تامین نیازهای رشد این گیاه ضروری است. به همین دلیل نگهداری از این کاکتوس در منزل چندان مناسب نیست. اگر این گیاه در شرایط نوری نامناسب قرار داده شود، از حالت کروی خارج شده و به شکل استوانه ای به رشد خود ادامه می دهد. بهترین حالت این است که در فصل بهار و تابستان که فصل رشد این گیاه به شمار می‌ رود، در در معرض تابش مستقیم آفتاب و در هوای آزاد قرار داده شود. تابش مستقیم خورشید تاثیر مستقیمی در استحکام خار ها و حفظ سلامت این گیاه دارد.

  • تامین آب کافی:

  این گیاه در فصول بهار و تابستان باید به طور منظم آبیاری شود. تعیین آب لازم برای گیاه کاکتوس آچینو از طریق بررسی بافت و نوع خاک، ابعاد گلدان و سن این گیاه انجام می شود. هرچه کاکتوس در گلدان های کوچک تری قرار داده شود، نیازمند آبیاری بیشتر می‌باشد. این گلدان ها نسبت به گلدان های بزرگ آب خود را سریعتر از دست می دهند. در فصول رشد آبیاری گیاه پس از هر بار خشک شدن خاک گلدان الزامی می باشد. در فصل زمستان در فواصل زمانی یک ماهه آبیاری گلدان ضروری است.

  • دمای مناسب محیط:

  بهترین دمایی که کاکتوس آچینو در تابستان و زمستان می‌ تواند در آن قرار داده شود، به ترتیب حدود ۴۰و ۱۰درجه سانتیگراد می باشد. در فصل زمستان در صورتی که خاک گیاه فاقد رطوبت باشد. کاکتوس های با سن بالاتر تحمل دما های پایین تا حدود ۰درجه سلسیوس را نیز دارد.

  نکات مهم در خصوص خاک، گلدان و نیاز های تغذیه ای گیاه کاکتوس آچینو کدام اند؟

   خاکی که برای این گیاه باید در نظر گرفته شود، یک خاک معنی همراه با زهکشی مناسب است. بافت خاک این کاکتوس نباید آب اضافی را در خود نگه دارد و پس از هر بار آبیاری به کمک زهکشی مناسب، آب اضافی باید به طور کامل از انتهای گلدان این گیاه خارج شود. خاکی که بافت سنگین داشته باشند و یا مقدار زیادی از آب را در خود جای دهد، به مرور زمان باعث می شود این گیاه آلوده به انواع بیماری‌ های قارچی شده و در دراز مدت باعث پوسیده شدن ریشه های این کاکتوس می شود. یک ترکیب ایده آل برای خاک این کاکتوس، خاکی است که حاوی شن باشد.

  گلدان هایی که برای این کاکتوس در نظر گرفته می شوند، بهتر است کم عمق و دارای عرض زیاد باشند. از بین انواع گلدان های موجود در بازار می‌توان گفت که گلدان‌ های سفالی یکی از بهترین گزینه های ممکن برای رشد و پرورش این گیاه به شمار می‌ روند. تعویض گلدان این کاکتوس نیز معمولاً در فواصل زمانی چند ساله انجام می شود.

  تامین بهتر نیازهای تغذیه ای گیاه کاکتوس آچینو از طریق کود دهی انجام می شود. کود کاکتوس یا کود مایع پتاس بالا در فصل بهار تا انتهای تابستان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در هر ماه می توان یک یا دو بار کوددهی به این کاکتوس انجام شود.

  سخن پایانی

  گیاه کاکتوس آچینو یکی از از گیاهان زیباست که عده زیادی از آن در آپارتمان نگهداری می کنند. مهم ترین نکته در نگهداری این گیاه تامین نور مستقیم و زیاد خورشید می باشد.

  فیلتر Close
  کمترین: 138,000 تومان بیشترین: 540,500 تومان
  ريال138000 ريال540500