جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  نحوه نگهداری گیاه در زمستان

  امروزه افرادی وجود دارند که علاقه مند هستند که در هر شرایطی که شده است از گل و گیاهان خود حفاظت و نگهداری کنند.  البته با آمدن فصل سرد زمستان نحوه نگهداری گیاه در زمستان برای افراد مهم است که چگونه می باشد تا بتوانند حتی در آن فصل هم از زیبایی و جذابیت های گل ها بهره مند شوند.

  ما هم در این مقاله قصد داریم برای شما از این نحوه های نگهداری گیاهان اطلاعاتی را ارائه بدهیم.

   

  نحوه نگهداری گیاه در زمستان چگونه می باشد؟

   همه گل و گیاهان دارای تنوع های بسیار زیادی هستند ، که هر کدام هم دارای ویژگی های متفاوتی می باشند.

  همین دلایل ها است که باعث شده اند گل و گیاهان هر کدام دارای طرفدارهای مختلفی از افراد را به خود جذب کنند.

  بنا به شرایط محیطی و جوی مختلفی مانند سردسیری و گرم سیری که وجود دارد ، با فرا رسیدن هر فصل اگر می خواهید که از گل ها داشته باشید و باید گیاه مناسب هر فصل را بنا به هر شرایط نگهداری که لازم است رعایت کنید.

  هفت نحوه نگهداری گیاه در زمستان عبارتند از :

  یک : سعی کنید که از گل و گیاهان که مخصوص فصل زمستان هستند استفاده کنید ، و آن ها را از یخ زدگی در برابر سرمای بسیار شدید هوا و رطوبتی و خشکی موجود در هوا محافظت کنید تا گل ها دچار سرمازدگی نشوند و از بین نروند که همیشه در همان سرمای هوا هم از زیبایی های گیاهان بهره کافی را ببرید.

  دو : سعی کنید که آب یاری گل و گیاهان را بسیار و بسیار پایین آورید،  زیرا که آب یاری زیاد به گل ها در این فصل باعث می شود که زود تر خراب شوند چرا که نیاز آبی گیاهان پایین است و تبخیر آبی به وجود نمی آید و هر چه کمتر آب یاری شوند بهتر است.

  سه : سعی کنید که خاک گلدان های خود را در فصل زمستان عوض نکنید ، زیرا که در این فصل اصلا مناسب نمی باشد و برای گیاه بسیار مضر است بهتر است خاک گلدان ها را در فصل های دیگر تعویض کنید.

  چهار : سعی کنید که گل و گیاهان زیبای خود را در منازل در کنار بخاری و شوفاژ هایتان قرار ندهید ، چرا که باعث پژمرده شدن گیاه می شود گرمای زیاد بهتر است که فضای منزل در حد نرمال گرم باشد تا بدتر برای گیاه آسیب زا نباشد.

  پنج : سعی کنید که در فصل زمستان که شرایط کافی برای رشد گل و گیاهان وجود ندارد و اگر بعضی از گل ها هم هنوز رشد خود را دارا هستند، شما با لطافت و مهربانی بیشتری سعی بر ایجاد انرژی مثبت برای گیاهان تاثیر مثبتی را بر روی رشد آن ها داشته باشید گل ها با انرژی مثبت است که زنده تر می شوند.

  شش : سعی کنید که به دلیل کم بود نور آفتاب در این فصل از ابتدای شروع فصل بهترین مکان نور گیری منازل خود را پیدا کنید و بعد گل را در آنجا قرار دهید ، که خیلی هم باعث جابجایی مکان گیاه تان نشود زیرا که باعث می شود گیاه دچار آسیب شود و حتی خشک شده و از بین برود.

  هفت : سعی کنید که همیشه حتما برگ های گیاه خود را با دستمال و کمی آب تمیز کنید ، و از نظافت خاک آن هم اطمینان حاصل کنید که بهتر در این فصل که نیاز های آن کمتر تامین می شود باعث بهبود رشد آن بشود.

   

  آیا تعویض کردن گلدان گیاهان در فصل زمستان امکان پذیر است؟

  جواب این سوال خیر است ، زیرا که بهتر است در فصلی که سرد و خشک و دارای رطوبت است گلدان گیاهان را تعویض نکنید ، تا از رشد آن جلوگیری نشود بهتر است در فصل های دیگر کار تعویضی گلدان ها را انجام دهید تا گل کمتر باعث آسیب شود اما نحوه انجام تعویض گلدان ها هم بسیار مهم می باشد.

   

  چه کار هایی در زمستان بر روی گیاه انجام نشود؟

  در این فصل زمستان بهتر است که دو مورد از کار های که در همه فصول بر روی گیاه ، انجام می شود صورت نگیرد زیرا که باعث خشک شدن گیاه می شود.

  یک : نباید گیاهان را هرس کرد بدتر باعث رشد نکردن آن ها می شود و مناسب نمی باشد.

  دو : بهتر است که در این فصل به فکر کاشت گل و گیاه نیافتید که خیلی مناسب نمی باشد و گیاه جوانه نمی زند.

   

  سخن آخر

   سعی کردیم در این مقاله راجع به اینکه نحوه نگهداری گیاه در زمستان چگونه می باشد و چه شرایطی نیاز است تا بتوانند به رشد و پرورش خود ادامه بدهند، مطالبی مفید و کاربردی را مطرح کرده باشیم.

  نظرات
  درج نظر بستن