جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  لیندا، گلدان سفالی طرح خط میخی

  همه چیز درباره گیاه لیندا

  گیاه لیندا یکی از گیاهان آپارتمانی است که به واسطه قرار گیری در شرایط بیابانی به خوبی در برابر کم آبی مقاوم است. شرایط نگهداری از این گیاه نسبتا ساده است و با رعایت چند نکته ساده می توانید گیاهی شاداب داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به بررسی این نکات بپردازیم.

  آشنایی با گیاه لیندا

  این گیاه با عنوان نخل دم اسبی نیز در بین مردم شهرت دارد. اصالتا متعلق به نواحی خاصی از مکزیک و آمریکاست که دارای شرایط بیابانی هستند. برگ های این گیاه کشیده و باریک می‌ باشند که حالت آویزان دارند. انتهای ساقه گیاه لیندا فرم خواصی دارد که به عنوان پای فیل معروف می باشد. همین فرم ساقه در ذخیره مقادیر زیادی آب نقش دارند. 

  رشد این گیاه ممکن است به بیش از ۲۰۰ سانتیمتر نیز برسد هر چقدر سن گیاه افزایش پیدا می‌ کند، ممکن است جوانه هایی از ساقه رویش پیدا کنند که باید حذف شوند. نگهداری از این گیاه نسبتاً آسان است و افراد کم تجربه و یا کسانی که وقت کافی برای نگهداری از این گیاه را ندارند، می توانند به خرید آن فکر کنند.

  برای نگهداری از این گیاه باید چه شرایطی فراهم شود؟

  گیاه لیندا مانند سایر گیاهان آپارتمانی در شرایط محیطی مخصوصی رشد و پرورش داده می شود. فراهم کردن این شرایط در رشد بیشتر و کمک به حفظ شادابی گیاه موثر خواهد بود.

  نور مورد نیاز:

  به طور کلی رشد این گیاه آرام است و این قابلیت را دارد که در سایه هم رشد کند. با این حال رشد بهتر و شادابی این گیاه در شرایط نوری مناسب امکان پذیر است. در صورتی که نور مورد نیاز گیاه تامین شود، برگ های آن رشد بیشتری داشته و حالت درخشان تری دارند. گلدان گیاه را باید در محلی قرار دهید که روزانه حداقل ۴ ساعت در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باشد. در صورتی که امکان فراهم آوردن نور مستقیم برای گیاه وجود نداشته باشد، می توانید از نور مصنوعی برای مدت زمان ۱۲ ساعت در روز استفاده کنید.

  آبیاری گیاه: 

  در ساختار این گیاه ساقه ای وجود دارد که بسیار ضخیم است و حالت چوبی دارد. این بخش غدد مانند وظیفه ذخیره سازی آب را در گیاه بر عهده می گیرد و در طی خشکسالی نقش حمایت کننده خواهد داشت. در هر ماه باید چند بار این گیاه آبیاری شود. البته در طی تابستان که هوا گرم است، فواصل زمانی آبیاری باید به یک بار در هفته کاهش پیدا کند. این گیاه قابلیت ذخیره آب تا یک سال را نیز دارد. به این نکته توجه کنید که در صورتی که بیش از اندازه به این گیاه آب بدهید، ممکن است گیاه از بین برود. زمانی که اقدام به آبیاری گیاه می کنید هم خاک گلدان باید خشک شده باشد.

  رطوبت لازم برای گیاه لیندا

   این گیاه در صورت قرار گرفتن در محیط هایی با رطوبت بسیار پایین، واکنش نشان می دهد. قهوه ای شدن نوک برگ این گیاه نشان دهنده رطوبت کم می باشد. در صورتی که دمای محیط بیش از ۱۰ درجه سانتیگراد باشد، می توانید در هفته یکبار این گیاه را غبار پاشی کنید.

  دمای ایده آل: 

  گیاه لیندا جزو گیاهان خانگی به شمار می‌رود که در شرایط دمایی سخت نیز قادر به ادامه حیات می باشد. در حقیقت حتی دما های کمتر از صفر درجه سانتیگراد را نیز می تواند تحمل کند. گیاه قرار گرفتن در دما های بالا را ترجیح می دهد. اما در دمای بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد رشد بسیار مناسبی خواهد داشت.

  نکات قابل توجه در خصوص کوددهی و خاک این گیاه کدام اند؟

  در طی فصول بهار و زمستان می توانید به این گیاه کود بدهید. کود مورد استفاده برای گیاه لیندا باید سبک و در مقادیر کم باشد. استفاده از انواع کود های مایع نیز برای این گیاه توصیه می شود.

  خاکی که برای این گیاه در نظر می گیرید باید از نوع خاک لیمونی باشد. در حقیقت این نوع خاک مخلوطی از شن، خاک رس و مواد آلی می باشد. در یک تعریف جامع می توان گفت به خاک های حاصل از طغیان رودخانه ها خاک لیمونی گفته می‌ شود. به طور طبیعی این خاک در بیابان های مکزیک نیز یافت می شوند و جزو خاک های سبک است. در حال حاضر این خاک را به صورت دستی نیز تهیه می‌ کنند، البته مقادیری از موس و پیت ماس نیز به خاک لیمونی افزوده می شود که در تامین نیاز های تغذیه ای گیاه موثر است.

  چه زمانی لازم است تا گلدان گیاه را عوض کنید؟

   در صورتی که گیاه لیندا دارای رشد مناسب باشد، احتمالاً نیاز است تا در بازه زمانی یک ساله، اقدام به تعویض گلدان آن نمایید. در صورتی که قصد محدود کردن اندازه گیاه را داشته باشید و یا گیاه در شرایط محیطی نامناسب قرار بگیرد، بازه زمانی تعویض گلدان تا ۳ سال افزایش پیدا می‌ کند. بهترین زمانی که برای تعویض گلدان گیاه می توانید انتخاب کنید، در ابتدای فصل بهار می باشد.

  سخن پایانی

  گیاه لیندا یکی از گیاهان آپارتمانی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. از جمله مهم ترین نکاتی که برای نگهداری این گیاه باید رعایت کنید، تامین نور مورد نیاز و انتخاب خاک مناسب می باشد.

  فیلتر Close