جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  کروتن آکوبا، گلدان سرامیکی طرح بهار
  کروتن آکوبا، گلدان سرامیکی طرح صدفی
  کروتن، گلدان سفالی طرح شیار

  همه چیز درباره گیاه کروتون

  این گیاه به عنوان یکی از گیاهان بومی مناطق گرمسیری به شمار می رود. گیاه کروتون دارای برگ های زیبا با طیف رنگی مختلف است و علاقه مندان بسیار زیادی دارد. نگهداری از این گیاه مستلزم رعایت چندین نکته حیاتی است. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

  آشنایی با گیاه کروتون

  نام علمی این گیاه Codiaeum Variegatum است. این گیاه به صورت طبیعی در بخش‌ های مختلفی مانند استرالیا، برخی از قسمت های جزایر اقیانوس آرام و مالزی پرورش می یابد. این گیاه در جنگل های گرم و مرطوب، به شکل درختچه های زیبایی رشد می کند. این گیاه جزء گیاهان همیشه سبز است. در صورتی که این گیاه در محیط اصلی زندگی خود پرورش داده شود، به بیش از یک و نیم متر می رسد. در حالی که انواع مختلف این گیاه که به عنوان گیاهان آپارتمانی شناخته می شوند، رشد بسیار کمتری دارد. مهم ترین مشخصه برگ های این گیاه، برگ های صاف و لبه داری است که حالت براق دارند. تراکم برگ های این گیاه نسبتاً بالاست و و در طی دوره رشد شاهد افزایش تعداد شاخه و برگ های آن خواهیم بود. در برگ های نوک تیز این گیاه طیف رنگ های مختلفی مانند سبز، نارنجی و صورتی را به حالت راه راه و یا تکه ای را می بینیم.

  شرایط ایده آل برای نگهداری این گیاه دارای چه ویژگی های است؟

  نور مورد نیاز:

  بسیاری از گونه های گیاه کروتونتمایل دارند در معرض تابش نور خورشید باشند. اما تابش آفتاب بیش از حد داغ و سوزان منجر به ایجاد سوختگی در برگ های آن خواهد شد. از طرف دیگر برخی از گونه های این گیاه امکان رشد در سایه را نیز دارند. یکی از نکاتی که در مورد این گیاه باید در نظر بگیرید، ثبات در محل نگهداری آن می باشد. واکنش این گیاه در برابر جابجایی، ریزش برگ های آن خواهد بود.

  آبیاری گیاه کروتون

  برای این که بتوانید نیاز به آبیاری را تشخیص دهید، می‌ توانید خاک روی گلدان را بررسی کنید. در صورت خشک بودن خاک های سطحی متوجه نیاز گیاه به آبیاری خواهید شد. در صورتی که گیاه در یک محیط خشک قرار دارد، می توانید به کمک یک اسپری آب گیاه را غبار پاشی نمایید. این گیاه باید به صورت مداوم آبیاری شود، از طرف دیگر میزان آبیاری نباید در حدی باشد که گیاه را غرقاب کنید. آبیاری بیشتر و یا کمتر از حد نیاز گیاه کروتون پیامد های نامطلوبی را به همراه دارد. در صورتی که آبیاری گیاه کمتر از حد نیاز باشد، باعث خشک شدن گیاه خواهد شد. در طرف دیگر آبیاری بیش از حد پیامدی جز پوسیده شدن ریشه ها به همراه نخواهد داشت. برای کنترل آبیاری مناسب این گیاه می توانید پژمرده بودن و یا نبودن برگ های آن را بررسی کنید.

  رطوبت و دمای مورد نیاز:

  محیطی که قرار است این گیاه را در آن نگهداری کنید، باید مرطوب باشد. در صورتی که فضای اتاق از رطوبت کافی برخوردار نباشد، لازم است تا رطوبت به صورت مصنوعی برای این گیاه فراهم شود. از جمله بهترین محل ها برای قرار دادن گیاه کروتون، آشپزخانه و حمام است.

  این گیاه بومی مناطق گرمسیری است. بنابراین بهتر است در دما های گرم نگهداری شود. قرار دادن این گیاه در دما های کمتر از ۱۲ درجه سلسیوس، منجر به قهوه ای شدن برگ های این گیاه می گردد. حدوداً دمای ۲۶ درجه برای نگهداری از این گیاه ایده آل می باشد.

  نکات مهم در مورد خاک و کوددهی این گیاه کدام اند؟

  خاکی که برای این گیاه در نظر می گیرید، باید دارای زهکشی مناسب باشد. علاوه بر این باید قادر باشد تا مقدار کمی از رطوبت خود را حفظ نماید. میزان رطوبت گیاه باید به اندازه باشد چرا که بیش از حد مرطوب بودن خاک گلدان می تواند منجر به ایجاد فساد در ریشه های گیاه کروتون شود.

  این گیاه دارای نیازهای تغذیه بسیار زیادی است. بنابراین کوددهی به آن بسیار ضروری است. کودی که برای این گیاه تهیه می‌ کنید، باید دارای مقادیر پایین نیتروژن و گرانول باشد. فصل بهار و هنگامی که دمای هوا رو به افزایش است، زمان بسیار مناسبی برای کود دهی به این گیاه به شمار می‌ رود.

   

  در خصوص هرس کردن و گلدهی این گیاه چه می دانید؟

  تنها دلیلی که ممکن است لازم شود تا این گیاه را هرس کنید، مرتب کردن گیاه از نظر ظاهری و حذف کردن برگ ها و شاخه های خشک شده این گیاه است. برگ های خشک از منشا و برگ های بیش از حد رشد کرده از بالای ساقه خود باید جدا شوند. فواصل زمانی بین پرس کردن گیاه باید خیلی کوتاه باشد و بهتر است اجازه دهید که گیاه کمی رشد کند.

  گل‌ های این گیاه ستاره ای فرم و به رنگ زرد هستند و دربین برگهای گیاه کروتون آویزان می باشند. اما در حقیقت این گل های ستاره ای شکل بسیار ریز هستند و ممکن است حتی مورد توجه قرار نگیرد. آن چه برای این گیاه به عنوان یک نقطه قوت محسوب می‌ شود، برگ‌ هایی است که بسیار زیبا و دارای جذابیت بصری بالا می باشند.

  سخن پایانی

  گیاه کروتون به واسطه برخورداری از برگ های زیبایی که دارد، بسیار معروف است. برای نگهداری از این گیاه قبل از هر چیز باید یک محیط ثابت در نظر بگیرید و در خصوص تامین رطوبت کافی، اقدامات لازم را انجام دهید.

  فیلتر Close
  کمترین: 320,000 تومان بیشترین: 402,500 تومان
  ريال320000 ريال402500