جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  پرورش گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی

  امروزه نگهداری از گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی به دلیل زیبایی و منحصر به فرد بودنشان بسیار رایج شده است. زیرا این گیاهان از نظر ظاهری نشاط خاصی به محیط خانه می بخشند. با ما همراه باشید.

  گل سنگ (خال صورتی) یکی از گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی

  گیاهی علفی که مانند یک بوته کوچک رشد می کند، طرح رنگارنگ و برگ های آن جذاب و دوست داشتنی است. اندازه لکه های برگ و رنگ نمونه های این گیاه که به عنوان گیاهان آپارتمانی استفاده می شود، بسیار متغیر است. ارتفاع گل های سنگی به 40 سانتی متر می رسد و گاهی به عنوان گیاه پوششی برای سطح خاک گلدان ها استفاده می شود. گل سنگ صورتی یکی از محبوب ترین انواع گل سنگ است، اما نوع سفید و قرمز آن نیز موجود است. گل های سنگی معمولاً به نور غیر مستقیم زیادی نیاز دارند. این گیاه رطوبت بالا را دوست دارد و بهترین خاک برای گیاهان گل سنگی خاک هلندی یا کمپوست است.

  سینگونیوم صورتی

  سینگونیوم صورتی یکی از جذاب ترین و خیره کننده ترین گیاهانی است که تا به حال دیده شده است. این گیاه با شاخ و برگ های صورتی مسحورکننده اش نظر همه را به خود جلب می کند. سینگونیوم یکی از گیاهان رونده است که با تکیه بر درختان و گیاهان دیگر می تواند تا چندین متر در محیط طبیعی خود رشد کند. با این حال، در یک آپارتمان، هرس در زمان مناسب باعث رشد افقی آن می شود و ظاهر زیباتری به آن می بخشد. علاوه بر زیبایی منحصربفردش، سینگونیوم گیاهی بسیار کم تقاضا است و می تواند در شرایط آب و هوایی مختلف به خوبی زنده بماند.

  گیاه کروتون یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی

  کروتون یکی از انواع مختلف گیاهان برگ رنگی بسیار رک است. اگر کاری را انجام دهید که او دوست ندارد، سریع با اخم تلافی می کند و بد اخلاقی می کند! بی دلیل نیست که او را به حساس بودن می شناسند. اگر بتوانید آن را به خوبی نگهداری کنید، به این معنی است که در این کار واقعا حرفه ای هستید. نحوه نگهداری از گیاه کروتون را برای نگهداری بهتر بخوانید. کروتون بومی اقیانوسیه و دارای برگ های رنگارنگ وحشی است. برگ های گیاه آپارتمانی کروتون سبز، زرد، نارنجی و قرمز است. به نور مستقیم خورشید زیادی نیاز دارد. در طول فصل رشد، خاک باید همیشه مرطوب نگه داشته شود. اما میزان آبیاری را در زمستان کاهش دهید. گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی کروتون نیاز به کود دارند.

  حنا

  گل حنا یکی از گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی همیشه سبز است که بیشتر سال گل می دهد و ماندگاری بالایی دارد. می توانید گل های زیبا و رنگارنگ حنا را در شرایط مطلوب به عنوان گیاه آپارتمانی نگهداری کنید. گل ها را در محلی قرار دهید که دمای خانه حداقل 50-55 درجه فارنهایت و نور غیر مستقیم در طول روز باشد. نور مستقیم خورشید نیز برای رشد حنا مناسب است. به خاک مرطوب و آبیاری منظم نیاز دارد، اما خاک را همیشه خیس یا مرطوب نگه ندارید. با لمس خاک می توانید تشخیص دهید که چه زمانی باید آبیاری کنید. همچنین هنگام کاشت گل حنا، پیت ماس ​​حاصلخیز را به خاک باغچه خود اضافه کنید.

  کاکتوس عید پاک از جمله گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی

  یکی از گل های آپارتمانی رنگی قدیمی که گلدهی آن فضای گرمی ایجاد می کند. گل های قرمز، صورتی، سفید و نارنجی آن خانه را زیباتر می کنند. اگر از این گیاه مراقبت کنید هر سال گل می دهد. این گیاه برای رشد و گلدهی به محیطی روشن و نور غیر مستقیم نیاز دارد. این گیاهان در فصل قبل و بعد از گل دهی در فصل بهار نیاز به آبیاری منظم (هفته ای 3-2 بار) دارند و پس از گلدهی به مقدار کم آبیاری می شوند. آبیاری را در زمستان به هفته ای یکبار کاهش دهید. همچنین خاک این گیاهان باید زهکشی خوبی داشته باشد.

  سخن پایانی

  نگهداری از گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی به طور کلی در نگاه اول دشوار به نظر می رسد، اما با تحقیق و رعایت نکاتی که در این مقاله به آن پرداخته شده است، می توانید بسته به شرایط خانه خود، این گیاهان را پرورش دهید. همچنین با توجه به نکات این مطلب می توانید، بهترین گیاهان آپارتمانی با برگ های رنگی را انتخاب کرده و رشد و شکوفایی آن ها را تماشا کنید.

  نظرات
  درج نظر بستن