جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  پرورش گیاهان درختچه ای در خانه

  گیاهان آپارتمانی انواع مختلفی دارند و از جمله آن ها میتوان به گیاهان هوازی، گیاهان آبزی، گیاهان گلدانی و درختچه های آپارتمانی اشاره کرد. هر گیاه بسته به نیاز شما روش های نگهداری متفاوتی دارد. اکثر گیاهان درختچه ای را می توان در فضای باز قرار داد. وقتی رشد می کنند، آنها تا ارتفاع حدود 2 متر رشد می کنند، اما از آنجایی که آن ها در باغ یک آپارتمان هستند، رشد چندانی ندارند و به کندی رشد می کنند، بنابراین در این مقاله نکاتی برای مدیریت و نگهداری آن ها وجود دارد که اگر به این نوع گیاهان علاقه دارید، به کارتان می آید.

  نگهداری از گیاهان درخچه ای در خانه چگونه است؟

  نگهداری از گیاهان درختچه ای در خانه به نوع گیاه بستگی دارد. البته برخی از نیازهای کلی وجود دارد که در همه گیاهان یافت می شود و حداقل چند نکته است که نگهداری از درختچه های آپارتمانی باید رعایت شود. نور کافی و آبیاری به موقع حفظ رطوبت است. یکی از نیازهای اساسی همه گیاهان است که باید از آن مراقبت کرد. البته از گیاهی به گیاه دیگر متفاوت است. گیاهان درختچه ای سایه دوست هستند و به نور زیادی نیاز ندارند در حالی که گیاهان بنجامین نور را دوست دارند و از سایه متنفرند. بنابراین دانستن اینکه کدام گیاهان پیامدهایی برای نگهداری دارند، مهم است.

  نکاتی برای پرورش گیاهان درختچه ای

  • فکر خوبی است که هر از گاهی که هوا خیلی سرد نیست پنجره ها را باز بگذارید تا هوای تازه به گیاهان برسد. این کار باعث شادابی گیاهان می شود.
  • فقط به این دلیل که گیاه سایه دوست دارد به این معنی نیست که به نور نیاز ندارد. همه گیاهان به نور نیاز دارند، اما نیازشان متفاوت است. نور غیر مستقیم برای اکثر گیاهان داخلی توصیه می شود.
  • بسته به نوع گیاه آن را آبیاری کنید. برخی از این نوع گیاهان در خانه به آب بیشتری مانند سه روز در هفته نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر به آبیاری کمتری نیاز دارند. البته فصل و دما نیز می تواند روی آبیاری تاثیر بگذارد.
  • برخلاف سایر گیاهان آپارتمانی، گیاهان درختچه ای سریعتر رشد می کنند، بنابراین مواد مغذی بیشتری از خاک مصرف می کنند، در نتیجه در زمان های خاصی نیاز به کوددهی دارند.
  • هنگام مدیریت درختچه ها در خانه خود به آفات و بیماری های گیاهی توجه کنید و به محض پیدا کردن آنها را رفع کنید.
  • رطوبت خانه در زمستان کاهش می یابد. هر از گاهی اطراف گیاه را با اسپری آب مرطوب کنید.

  درختچه های آپارتمانی سایه دوست

  یکی از مهمترین موارد در نگهداری و پرورش گیاهان درختچه ای نور است. برخی از گیاهان به نور مستقیم خورشید نیاز دارند در حالی که برخی دیگر نور و سایه غیرمستقیم را ترجیح می دهند. ما گیاهانی که سایه رو ترجیح می دهند را گیاهان سایه دوست می نامیم، اما این دلیل نمی شود تصور کنیم که این گیاهان نیازی به نور ندارند بلکه نیاز نوری آنها متفاوت و کمتر از سایر گیاهان است. در نگهداری از درختچه ها توجه داشته باشید که برخی از درختچه های آپارتمانی سایه دوست هستند.

  انواع کاج های آپارتمانی

  ضریب رطوبت در نگهداری انواع گیاهان درختچه ای کاج بسیار مهم است. معمولا درختان کاج در فضای باز نگهداری می شوند و از انواع مصنوعی این درختان بیشتر در داخل خانه استفاده می شود. کاج ها همیشه سبز و با طراوت هستند. کاج ها در فضای سبز بسیار محبوب می باشند. از جمله کاج های قابل استفاده در فضاهای آپارتمانی کاج هایی که زیبایی فوق العاده ای دارند مناسب هستند که به صورت بونسای یا درختچه های کوچک در منازل نگهداری می شوند. بونسای، اکثر گیاهان بزرگی که در خانه نگهداری نمی شوند از این طریق به خانه آورده شده اند. این کار ساده‌تر از گیاهان گلدانی است. زیرا نیاز کمتری دارند و کافی هستند و فقط از نظر نور، شما باید دما و رطوبت را تامین کنید.

  سخن پایانی

  اگر در خانه ای با فضای باز زندگی می کنید، توصیه می کنیم از انواع گیاهان درختچه ای زیبا استفاده کنید. درختچه های آپارتمانی علاوه بر زیبایی بخشیدن به خانه، برای تصفیه هوا و برداشت میوه بسیار عالی هستند.

  نظرات
  درج نظر بستن