جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  پرورش گیاه شامادورا در خانه

  پرورش گیاه شامادورا در خانه

  هر چه قدر درباره زندگی شهری و تاثیراتی که بر روح و روان شهروندان بگوییم کم گفتیم. اما راه هایی زیادی وجود دارند تا از زندگی ماشینی و آپارتمانی خود لذت ببریم. یکی از بهترین راه ها برای تنوع بخشیدن و دریافت ارامش پرورش گیاه شامادورا و سایر گیاهان در خانه ها می باشد . پرورش چنینی گیاهی باعث می شود که بخش کوچکی از طبیعت را به خانه خودمان بیاوریم و فضایی زیبا و شاد را ایجاد کنیم. در این مطلب می خواهیم درباره پرورش گیاه شامادورا در خانه صحبت کنیم.

  گیاه شامادورا چیست؟

  گیاه شامادورا اصالتی آمریکایی دارد و از خانواده کاکتوس ها محسوب می شود و به دلیل اینکه شباهت زیادی به نخل دارد به نخل شامادورا معروف است. این گیاه یکی از گیاهان مناسب برای پرورش و تکثیر در آپارتمانها و منازل مسکونی می باشد. سالهاست که پرورش شامادورا در میان خانواده های ایرانی هم علاقمند دارد و در اکثر آپارتمان ها از آن نگهداری م شود. این گیاه وقتی به رشد حداکثری خود میرسد شباهت بسیاری به نخل پیدا می کند و همین امر باعث شده تا فضا زیبایی را در خانه ها ایجاد نماید.

  گیاه شامادورا گیاهی سم زدا

  از مهم ترین خاصیت هایی که اتین گیاه دارد تصفیه هوای خانه است. بله با پرورش گیاه شامادورا هوای خانه سم زدایی می گردد و به همین خاطر توصیه میشود که حتما این گیاه را در خانه خود داشته باشید.

  پرورش گیاه شامادورا در خانه و چگونگی آن

  به منظور پرورش هر گیاهی در منزل می بایست نکات کلیدی پرورش آن گیاه را بدانید. ابتدایی ترین چیز این است که گیاه را خوب بشناسید بدانید که گیاه از چه خانواده ای است و.... یکسری نکات دیگر که به عنوان نکات کلیدی و پر اهمیت محسوب می شوند نیز باید حتما در نظر گرفته شوند و آگاهی افراد نسبت به آن کامل شود مثل میزان نوری که گیاه نیاز دارد ، آبدهی ، تعویض گلدان و.... حال میخوایم با این موارد بیشتر آشنایتان کنیم :

  • نور مناسب

  بله تمام گیاهان به نور و گرما برای رشد خود نیاز دارند. مکانی که قرار است گیاه شامادورا در آن قرار گیرد باید طوری باشد که نور مستقیم به گیاه نخورد. گیاه شامادورا به نور متوسط نیاز دارد و اگر هم نور به ان نرسد تاثیر زیادی بر رشد آن ندارد.

  • دمای مناسب

  برای پرورش این گیاه در خانه باید دما را بین 20 تا 26 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

  • آب دهی مناسب

  آبدهی به گیاه شامادورا هم باید با دقت انجام شود مثلا در فصل زمستان گیاه نیاز زیادی به آب ندارد هم چنینی برای آبدهی دقت کنید که خاک گلدان نیمه خشک باشد و سپس آبدهی را انجام دهید. این نکته را در نظر بگیرید که آبدهی بیش از نیاز گیاه سبب می شود که برگ هایش زرد رنگ شوند

  • خاک مناسب

  خاکی که رشد گیاه شامادورا در آن آسان است مخلوطی از خاک برگ و خاک معمولی می باشد.

  • زمان تعویض کردن گلدان

  زمان تعویض نمودن گلدان گیاه شامادورا اواخر زمستان می باشد. برای انجام این عمل بایستی که گیاه از گلدان بیرون آورده و ریشه گیاه را در گلدان جدید بکارید.

  • رطوبت

  گیاه شامادورا اگر دچار کم آبی و خشکی شود و یا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرد خیلی زود رطوبتش را از دست می دهد و برگه هایش شروع به زرد شدن می کند. می توانید با آبدهی ، بخار پاشی اب و... رطوبت گیاه را تامین نمایید تا همیشه شادابی خود را حفظ نماید.

  تکثیر گیاه شامادورا چگونه است؟

  خیلی از افراد پس از پرورش اولین گیاه شامادورا در منزل به تکثیر آن نیز علاقه مند می شوند. به منظور تکثیر گیاه شامادورا دو راه وجود دارد یا ساقه زیر زمینی ان  موقع تعویض گلدان جدا کرده و یا پا چوش هایی که ارتفاعشان به 20 سانت رسیده باشد را جدا نمایید و در گلدان بکارید.

  پرورش گیاه شامادروا و تاثیرش بر روحیه

  وقتی که گوشه خانه خالی زیبا و سرسبز را مشاهده می کنید 100 درصد حالتان تغییر می کند و برای یک لحظه هم شده شادی و سرزندگی را احساس می کنید تحقیقات نشان داده که افرادی که به پرورش گیاه در خانه می پردازند کمتر در معرض افسردگی و بیماری هایی روانی قرار می گیرند. از رو به شما توصیه می کنیم که پرورش گیاه شامادورا را در خانه امتحان کنید و از رسیدگی به آن کمال لذت را ببرید.

  سخن آخر

  پرورش گیاه شامادورا در خانه بسیار آسان است و در طول روز وقت زیادی را از شما نمی گیرد اما در عوض فضای زیبا و سرزنده را در خانه تان بوجود می آورد . حتما پرورش گل و گیاه را در خانه امتحان کنید تا احساس سرزندگی کنید.

  نظرات
  درج نظر بستن