جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته

  کاج مطبق، گلدان سرامیکی

  کاج مطبق یا کاج جزیره نورفولک با نام گیاه شناسی: Araucaria heterophylla یک درخت مخروطی همیشه سبز است که به عنوان یک گیاه خانگی زیبا شناخته می شود. شاخه های بلند و افقی آن با سوزن های کوتاه و نرم پوشیده شده اند که با افزایش سن گیاه تیره تر می شوند.برای درک نحوه نگهداری از این گیاهان، بایستی خواستگاه آنها را بشناسیم، زیستگاه بومی این شبه کاج جزیره نورفولک می باشد، جزیره کوچکی در اقیانوس آرام ما بین استرالیا، نیوزیلند و کالدونیای جدید. جایی که آنها از دمای متوسط، هوای مرطوب و نور روشن لذت می برند در مقابل هوای خشک، خاک خشک و نور کم می تواند باعث ریزش سوزن ها شود که امکان رشد مجدد ندارند.
  شناسه کالا: NA87
  450,000 تومان
  i h
  ارسال به
  *
  *
  روش ارسال
  نام
  تخمین تحویل کالا
  قیمت
  روش حمل و نقلی وجود ندارد

  نیازها

  نور: نور روشن با مقداری آفتاب کامل (پنجره جنوبی آپارتمان). گلدان را هر از گاهی جلوی پنجره بچرخانید تا همه طرف گیاه نور را یکنواخت دریافت کنند.

  دما: میانگین دمای اتاق در حدود ۱۸-۲۴ درجه سانتی گراد مناسب است. کاج مطبق سرما را دوست ندارد، بنابراین آن را در دمای کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد قرار ندهید.

  رطوبت هوا: مقدار رطوبت اتاق در حد متوسط (۵۰٪ رطوبت نسبی) یا بالاتر باشد. سوزن های خشک و زرد رنگ نشانه خشکی بیش از حد هوا هستند.

  آبیاری: خاک بایستی همیشه مرطوب باشد، بدون اینکه خیسی آن محسوس باشد.

   خاک: مخلوطی از خاک لوم (درصد برابری از شن و رس و سیلت) به همراه مقداری پرلیت و خاک برگ مناسب است.

  تغییر گلدان: گلدان را در فصل بهار و هر ۳ سال یکبار تعویض کنید. حتی اگر نیازی به تعویض گلدان نباشد، بهتر است خاک بالایی گلدان را هر ۲ سال یکبار در بهار تجدید کنید.

  تکثیر گیاه: تکثیر کاج مطبق به واسطه کاشت بذر صورت می گیرد.

  تقویت و کود دهی: یک کود متعادل که هر ۲ هفته یکبار از ابتدای بهار تا انتهای پاییز در اختیار گیاه گذاشته شود کافی است، پس از تعویض گلدان و تجدید خاک به مدت یک ماه تغذیه آن را متوقف کنید.

  مشخصات محصول
  رنگ گلدانسفید
  جنس گلدانسرامیکی
  ابعاد حدودیقطر 24 سانتی متر, ارتفاع 70 سانتی متر
  0.0 0
  بررسی و نظر خود را بنویسید بستن
  *
  *
  • بد
  • عالی
  *
  *
  *