جستجو
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  مشاهده به عنوانن جدول لیست
  مرتب سازی بر اساس
  نمایش در هر صفحه
  گل حنا
  گل شمعدانی

  گل شمعدانی

  شمعدانی یک گیاه محبوب برای بالکن و حیاط است. شمعدانی از جمله گیاهانی است که تعداد زیادی گل می دهد. مکانی آفتابی با خاکی که بخوبی زهکشی شده باشد برای گل شمعدانی بسیار مناسب است. بمنظور گل دهی منظم این گیاه بهتر است از کود های عالی معمول استفاده شود.
  از 17,000 تومان
  سانسوریا کامپکت ابلق
  گلدان پاچیرا

  پاچیرا

  گیاه پاچیرا، بنا بر باورهای باستانی برای دارنده این گیاه ثروت و خوش شانسی به ارمغان می آورد ، به همین علت این گیاه را با نان گیاه پول نیز می شناسند‌. گیاه پاچیرا به منظور فنگ شویی و دفع انرژی‌های منفی مناسب است. بدلیل منعطف بودن این گیاه ، می توان ساقه های آنرا بافته تا جذابیت و زیبایی این گیاه دو چندان شود.
  580,000 تومان
  گلدان وریزیا

  وریزیا بروملیاد نارنجی

  یکی از انواع گیاهان لوکس آپارتمانی وریزیا است ، از جذابیت های این گیاه زیبا به سنبله های آن می توان اشاره کردکه مانند یک شمشیر شعله ور به همین علت این گیاه را شمشیر شعله ور نیز می نامند.
  580,000 تومان
  پتوس حصیری

  پتوس حصیری

  پتوس ها گونه ها و انواع مختلفی دارد، شاید پتوس حصیری یکی از زیبا ترین گونه های این گیاهان باشد. داشتن این گیاه در کنار دیگر گیاهان تنوع بی نظیری به گلخانه شما می دهند.
  350,000 تومان
  پول چینی

  گیاه پول چینی

  گیاه پول چینی از جمله گیاهانی است که در موارد فنک شویی و جذب ثروت از آن استفاده می شود، در بسیاری از فرهنگ ها و رسوم کشور ها گیاه پول چینی و پاچیرا باعث تعادل در انرژی های محیطی و آسان شدن دریافت انرژی های مثبت می شود، علاوه بر این ها گیاه پول چینی گزینه خیلی آسان در عین حال گیاهی بسیار زیبا برای طراوت بخشیدن به محیط است ، پیشنهاد ما داشتن یک گلدان پول چینی در منزل است.
  620,000 تومان
  برگ انجیری

  برگ انجیری یا گیاه پنیر سوئیسی

  یکی دیگر از گیاهانی که به فضای خانه طراوت و شادابی می بخشد گیاه برگ انجیری یا پنیر سوئیسی است، این گونه در نواحی استوایی و جنگل های نواحی حاره ای به وفور یافت می شود از این رو با داشتن این گیاه نمونه ای از جنگل های گرمیسری را در خانه خود تجربه خواهید کرد.
  585,000 تومان
  فیلودندرون برکین

  فیلودندرون برکین گلدان سفالی

  گیاه فیلودندرون برکین یکی از زیبا ترن گونه های فیلودندرون می باشد با نوار های ظریف روی برگ های آن ، زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است. از آنجایی که این گیاه به نور کمی احتیاج دارد از این رو می توان برای قرار گیری در کنار سالن و یا اتاق نشمین استفاده کرد. گیاه برکین گیاهی لوکس محسوب می شود و می توان آن به عنوان یک هدیه عالی برای عزیزانتان تهیه کنید.
  790,000 تومان
  مارانتا کلاته آ

  مارانتا کالاته آ گلدان سرامیکی

  گلدانی فوق العاده لوکس و جذاب مخصوص محیط هایی از خانه که نور کمی دارند.
  389,000 تومان

  گلدان مناسب هر گیاه

  امروزه نگهداری از انواع گیاهان در آپارتمان ها بسیار رایج شده است. برای رشد هر چه بهتره گیاهان لازم است تا چند نکته را مدنظر قرار داده شوند. یکی از مهمترین فاکتور ها در رشد گیاهان، انتخاب گلدان مناسب هر گیاه است. در ادامه به بررسی دقیق تر این موضوع می پردازیم.

  اهمیت دقت درمورد اندازه گلدان مناسب چیست؟

  هنگام انتخاب انواع گلدان های موجود در بازار یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، اندازه آن ها است. انتخاب گلدان‌های با اندازه مناسب تاثیر چشمگیری در رشد بهتره انواع گل ها و گیاهان دارد. توجه به اندازه گلدان مناسب هر گیاه باعث شود که گیاه مقاوم باشد و در صورت عدم دقت به این موضوع، ممکن است حتی گیاه در شرایط بحرانی قرار بگیرد.

  گلدان با اندازه کوچک:

  انتخاب گلدان با اندازه کوچک باعث می شود تا بعد از آبدهی گل ها، خاکشان به سرعت خشک شود. گلدان های کوچک برای گیاهانی مناسب است که در برابر خشکی مقاوم باشند. در طرف مقابل گیاهانی که همواره نیاز دارند تا خاک مرطوبی داشته باشند.

  در گلدان هایی که به تناسب ابعاد گیاه کوچک هستند، رشد ریشه ها بسیار سریعتر از خود گیاه صورت می گیرد. در این مورد هم برخی از گیاهان به صورت بالقوه نیاز دارند تا ریشه سان رشد سریعی داشته باشد و اصطلاحا طرفدار ریشه شلوغ هستند. به طور مثال گیاهانی مثل بنفشه آفریقایی، سانسوریا، هویا و ارکیده در یک گلدان کوچک رشد بهتری خواهند داشت.

  گلدان مناسب هر گیاه  با اندازه بزرگ:

  گیاهانی که از نظر اندازه خودشان بزرگ هستند، بهتر است که گلدان های بزرگی داشته باشند. دلیل این موضوع این است که گلدان های با ابعاد بزرگ باعث می‌شود که رشد گیاهان متوقف نشود. با استفاده از گلدان های بزرگتر، همچنین می توانید چند گیاه مختلف را یک جا پرورش دهید که بخاطر سطح در دسترس برای هر گیاه امکان رشد آزادانه آن ها فراهم می شود.

  مهم ترین نکته این است که بتوانید اندازه گلدان مناسب هر گیاه را تشخیص دهید. در صورت استفاده از گلدان های با اندازه بزرگ باید به این موضوع توجه کنید که  این گلدان ها حاوی خاک بیشتری هستند و برای مدت زمان طولانی تری رطوبت را حفظ می کنند. برای گیاهان حساس به رطوبت ممکن است باعث ایجاد بیماری در گیاهان یا پوسیدن ریشه ها شود. مثال برخی از گیاهان مثل گیاه اسپاتی فیلوم یا عنکبوت تمایل به رشد در گلدان های با اندازه کوچکتر دارند.

  جنس انواع گلدان های موجود در بازار چگونه است؟

  یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید گلدان مناسب هر گیاه باید به آن توجه کنید، جنس گلدان است. امروزه تنوع جنس گلدان ها بسیار بالاست.

  گلدان از جنس الیاف:

  گلدان های از جنس الیاف برای گیاهان آپارتمانی بسیار پر طرفدار هستند. عموما از جنس پوسته نارگیل هستند و به عنوان گلدان های سازگار با محیط زیست شناخته می شوند که هیچ گونه مواد شیمیایی مضری به درون خاک آزاد نمی کند. 

   گلدان مناسب هر گیاه با جنس سفال:

  استفاده از گلدان های سفالی برای انواع گیاهان از گذشته تا کنون رواج داشته است. سطح درونی گلدان باید با لعاب پوشیده شده باشد که آب از طریق دیواره های آن هدر نرود. گلدان های سفالی فاقد لعاب کاری همواره بدنه ای مرطوب دارند که  مانع از تشخیص درست زمان آبیاری گیاه خواهند شد. کف گلدان های سفالی باید سوراخ دار باشند تا تهویه و زهکشی مناسب انجام شود.

   گلدان از جنس بتن:

  گلدان بتنی یک گلدان مناسب هر گیاه آپارتمانی به شمار می رود. گلدان های بتنی وزن بسیار سنگینی دارند و از بابت آسیب رساندن و شکسته شدن خیال شما راحت خواهد بود. جنس این گلدان ها می تواند در برابر تغییرات دمایی شدید گیاه را حفظ کند.

  گلدان از جنس فلز:

  گلدان هایی از جنس فلز آلومینیوم برای گیاهان آپارتمانی بسیار مناسب هستند. این گلدان ها وزن کمی دارند و دچار خوردگی نمی شوند‌ و بسیار مقاوم هستند.

   

   گلدان از جنس کاغذ:

  این گلدان ها مناسب گیاهانی هستند که بسیار کوچک و اصطلاحا بند انگشتی می‌باشند. برای پرورش سبزیجات بسیار گزینه خوبی به شمار می روند. تهویه این گلدان ها بسیار مناسب است و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند. به همین دلیل به عنوان یکی گلدان مناسب برای هر گیاه آپارتمانی است. برای افزایش دوام گلدان های کاغذی سطح درونی آن ها حاوی موم است که باعث بیشتر شدن ضخامت آن ها نیز می شود. این گلدان ها باید به صورت سالیانه تعویض شوند.

   گلدان از جنس سرامیک:

  گلدانهای سرامیکی کاملا با لعاب پوشش داده شده اند و به همین دلیل نسبت به گلدان‌ های سفالی دوام بیشتری دارند. این گلدان ها تنوع زیادی در اندازه و رنگ دارند و به راحتی می‌توان گلدان مناسب را پیدا کرد.

  نکات مهم در خرید انواع گلدان مناسب هر گیاه کدام اند؟

  هنگام خرید گلدان مناسب هر گیاه، موارد مختلفی ممکن است در تصمیم گیری شما موثر باشند.

  تناسب سبک گلدان با دکوراسیون داخلی:

  به طور کلی گیاهان برای زینت بخشیدن به فضاهای مختلف نگهداری می‌شوند. گلدان آن ها هم باید به گونه‌ای باشند که با دکوراسیون داخلی فضای آن اتاق سازگاری کافی داشته باشند. تنوع طرح و رنگ گلدان های موجود در بازار بسیار زیاد است و شما باید به سراغ گلدانی بروید که با سلیقه شما ما هم همخوانی داشته باشد.

  سهولت در تمیزکاری:

  آنها هم مانند سایر اثاثیه باید تمیز شوند. برخی از افراد وقت کافی برای این کار ندارند، بنابراین بهتر است گلدان هایی انتخاب شوند که تمیز کردن آنها راحت تر باشد. قبل از خرید و انتخاب گلدان مناسب هر گیاه بهتر است روش تمیز کردن آن را یاد بگیرید.

   قیمت مناسب: 

  بودجه برای خرید گلدان در نظر می‌گیرید بدون شک یکی از عوامل تأثیرگذار برای انتخاب گلدان ها است. گلدان ها براساس ویژگی های مختلف، قیمت های مختلفی دارند. منظور از قیمت مناسب این است گلدان ضمن برخورداری از ویژگی های مدنظر شما، قیمت خوبی داشته باشد.

  کلام پایانی

  انتخاب دقیق گلدان مناسب هر گیاه تأثیر مهمی در رشد بهتر گیاهان دارد. در انتخاب انواع گلدان باید با نهایت دقت عمل کرد تا گیاهان دچار آسیب نشوند.

  فیلتر Close
  کمترین: 28,000 تومان بیشترین: 1,414,500 تومان
  ريال28000 ريال1414500