جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گل های کمیاب

  گل و گیاهان همگی موجودات زنده و پویایی هستند ، که در انواعی از مدل ها و گونه ها و شکل های بسیار متنوع و مختلفی از آن ها وجود دارد. هر کدام از این گل ها نیز به یک عنوانی نام گذاری شده اند ، که یکی از آن ها را با نام گل های کمیاب می توان شناخت که بسیار زیبا تر و جذاب تر و محبوب تر می باشند. ما هم قرار است که در این مقاله برای شما از این گونه گل و گیاهان کمیاب و منحصر به فرد ، اطلاعاتی را ارائه بدهیم.

   

  با انواعی از گل های کمیاب آشنا شوید

   گل های کمیاب از گل و گیاهانی هستند که بسیار دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشند.

  همچنین گل های کمیاب مدل های بسیار متنوع و گوناگونی را دارا هستند ، که هر کدام طرح های بسیار جالب و دیدنی را دارند ، اما تعداد آن ها بسیار کم است و در مکان های رشد می کنند که دور از دسترس انسان ها می باشند و به همین دلیل است که بسیاری از این نوع از گل ها نیز هنوز هم نایاب و ناشناخته می باشند.

  هر کدام از این گل ها طرفدار های خود را دارند و با ظاهری که دارند می توانند برای هر فردی جذاب باشند.

  انواعی از گل های کمیاب عبارتند از :

  • گل منقار طوطی
  • گل کاداپول
  • گل ساعتی
  • گل دختر رقصان
  • گل پرنده بهشتی
  • گل زنبق بد بو
  • گل بوسه داغ
  • گل خفاش سیاه
  • گل لوتوس
  • گل بانکسیا
  • گل شبنم خورشید

   

  ویژگی های انواعی از گل های کمیاب را بشناسید

  گل های کمیاب یک هدیه ای از طرف خداوند برای انسان ها هستند که با بو و ظاهر و ویژگی های که در آن ها نهفته است آن ها را به یک پدیده ی در نوعی از گیاهان در آورده است.

  ویژگی های انواعی از گل های کمیاب عبارتند از :

  گل منقار طوطی :

  گل منقار طوطی در سواحل قناری آمریکا رشد می کنند ، و برای رشد به آب و هوای نه خشک و نه مرطوب نیاز دارد و نور آفتاب به رشد آن کمک بیشتر می کند با ظاهری که دارند به این نام شناخته می شوند.

  گل کاداپول :

  گل کاداپول از گونه های کاکتوسی می باشند و در کشور های مکزیک و تگزاس و آمریکا و برزیل رشد می کنند و در طول شب شروع به شکوفه دادن می کنند که تا قبل از شروع شدن روز همه ی شکوفه های آن ناپدید می شوند و بوی بسیار خوش و مطبوعی را دارند.

  گل ساعتی :

  گل ساعتی در کشور پرو کشف شده است و همین گونه دارای 500 نوع مختلف از گل ها را در بر می گیرند و ظاهری بسیار رنگی دارد و بوی خیلی دلپذیری را دارد و بسیار نیاز نوری بالایی را دارد و در آخر فصل تابستان شروع به شکوفه دادن می کنند.

  گل دختر رقصان :

  گل دختر رقصان در جنگل های بارانی آفریقای شرقی کشف شده است ظاهری که این مدل گل دارد بسیار شبیه به دختری که دامن پوشیده می باشد و در طیف رنگی بسیار متنوعی می باشد که بسیار جذاب تر کرده است و در برابر سرمای هوا مقاومت بسیار پایینی را دارند.

  گل پرنده بهشتی :

  گل پرنده بهشتی نیز در جنگل های ساحلی آفریقایی جنوبی کشف می شوند و در اندازه بزرگی وجود دارد که با رنگ های دلپذیری که دارد بسیار معروف است و ظاهر آن شبیه میوه موز است که از ساقه به ریشه ی خود در حال اتصال هستند.

   

  علت نام گذاری گل های کمیاب چیست؟

   شاید سوالی که در مواجه با شنیدن نام گل های کمیاب برای شما پیش بیاید این باشد که علت نام گذاری این گونه از گل و گیاهان به این نام چیست؟

  توجه کنید که گونه ای از گیاه وجود دارند که بسیار تعداد آن ها کمتر از بقیه گونه ها می باشند و همچنین نیز ظاهری بسیار متفاوت تر از دیگر گل ها  دارند که با دیدن آن ها به یاد یک حیوان و یا میوه و یا قیافه ی یک انسان حتی می افتید.

  از این رو حتی این گونه از گیاهان نیز در مکان های بسیار خاصی رشد می کنند که نیاز به کشف و پیدا کردن آن ها می باشد و به راحتی قابل دسترسی برای افراد نیستند ، این ویژگی ها همگی باعث می شوند که نام کمیاب را برای آن گونه از گل ها انتخاب کنند.

   

  سخن آخر

   سعی کردیم که در این مقاله راجع به  گل های کمیاب ، و اینکه چه گل های  زیبا و عجیب و غریبی از نظر ظاهری در همه ی جهان وجود دارند که بسیار تعداد زیادی از آن ها هست اما هر کدام در تعداد پایینی وجود دارند ، و بو و عطر خود را دارند مطالبی مفید و مختصری را مطرح کرده باشیم.

  نظرات
  درج نظر بستن