جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه اریکا

  گیاه اریکا

  امروزه ظاهر اریکا آنقدر چشمگیر است که زندگی در خانه و محل کار عادی شده است. شاید این گیاه را با نخل کنتیا اشتباه بگیرید، اما باید گفت که این دو گیاه اندازه و تراکم برگ های متفاوتی دارند. نخل اریکا کوچکتر و ظریف تر از کنتیا است. همچنین در گیاه اریکا افزایش تراکم برگ ها بیشتر است.

  نور مناسب برای گیاه اریکا

  نور مناسب برای نگهداری اریکا نور ملایم است، اما رشد گیاه با نور غیر مستقیم زیاد نیز مطلوب است. برای این کار می توانید از این گیاه در نزدیکی پنجره های شرقی و غربی مراقبت کنید. به خاطر داشته باشید که نور مستقیم روی گیاه از پشت شیشه می تواند نوک و لبه برگ ها را بسوزاند. در مقابل، اگر در معرض نور کافی قرار نگیرند، برگ ها کمرنگ شده و می ریزند.

  دمای مناسب اریکا

  دمای ایده آل برای نگهداری اریکا بین 18 تا 30 درجه سانتیگراد است. به طور کلی، رشد اریکا در محیط های گرم مطلوب است. زیرا منطقه بومی این گیاه گرمسیر است. اما این بدان معنا نیست که گیاه باید در دمای خیلی بالا نگهداری شود، زیرا این امر منجر به سوختن و ریزش برگ ها می شود. بنابراین از قرار دادن گیاه در نزدیکی شوفاژ جدا خودداری کنید.

  شرایط مناسب خاک برای نگهداری اریکا

  خاک مناسب برای گیاه اریکا باید سبک، غنی از مواد مغذی و کمی اسیدی باشد. همچنین دارای زهکشی مناسبی باشد. برای تامین زهکشی مناسب خاک، می توانید موارد زیر را با هم ترکیب کنید.

  • یک قسمت شن
  • یک قسمت پیت موس
  • یک قسمت خاک برگ
  • دو قسمت از خاک مرغوب آماده کاشت

  جمع بندی

  در این مقاله به بحث نگهداری گیاه اریکا پرداختیم. در نهایت می‌توانیم این طور نتیجه گیری کنیم. برای مراقبت از اریکا، باید عواملی مانند دفعات و مقدار آبیاری، زاویه دریافت نور، رطوبت، غنی بودن و زهکشی خاک را در نظر بگیرید. عدم ارائه هر یک از موارد ذکر شده در گیاه باعث بروز مشکلاتی مانند زرد شدن برگ ها، پوسیدگی ریشه، ریزش برگ، تغییر رنگ برگ و ... می شود.

  نظرات
  درج نظر بستن