جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه الورا

  گیاه الورا

  گیاه الورا یک گیاه محبوب در خانواده ساکولنت ها است که می توان آن را در خانه پرورش داد. محبوبیت این گیاه عمدتاً به دلیل خواص دارویی آن است. البته نمی توان نوشیدنی های آلورا و مصرف خوراکی آنها را نادیده گرفت. با توجه به اینکه نگهداری آلورا در خانه میسر است و کار سختی نیست، این گیاه می تواند یک گیاه آپارتمانی عالی برای خانه شما و به عبارتی هم فال و هم تماشا باشد. با نگهدای این گیاه در خانه از زیبایی گیاه الورا لذت برده و از ویژگی های آن استفاده کنید. برای آموزش روش های نگهداری این گیاه پرطرفدار کافی است این مطلب را دنبال کنید.

  دمای مناسب برای نگهداری از گیاه الورا

  الورا به دمای بین 17 تا 24 درجه سانتیگراد نیاز دارد و در اثر گرما و سرمای شدید آسیب می بیند. اگر گیاه الورا را در مناطق سرد زمستانی نگهداری می‌کنید، حتماً آن را در ابتدای زمستان به داخل خانه ببرید تا از سرمازدگی و آسیب‌دیدگی جلوگیری کنید. علاوه بر این، اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید، می توانید گیاهان را در بهار و تابستان به بیرون از منزل منتقل کنید.

  آبیاری الورا

  بزرگترین اشتباهی که هنگام نگهداری آلورا می توانید مرتکب شوید، آبیاری بیش از حد آن است. این گیاه خاک خشک را ترجیح می دهد و نیاز به دریافت مقدار کمی آب دارد. به خصوص در زمستان که نور خورشید ضعیف است. برای بهترین نتیجه، بین دو آبیاری، بگذارید خاک کاملا خشک شود. آلورا اصلا از غرقاب شدن لذت نمی برد. پس مقدار کمی آب به آن بدهید. در مناطق بارانی، داشتن خاکی با زهکشی خوب برای آلوئه ورا ضروری است تا رطوبت را به طور موثر جذب کند و در نهایت باعث از بین رفتن میزان اضافی و جلوگیری از پوسیدگی ریشه شود. به عنوان آخرین نکته آبیاری آلوئه ورا، اگر برگ های آلوئه ورا نازک و لوله ای شوند، به این معنی است که گیاه از کم آبی و رطوبت ناکافی ناراضی است و باید میزان آبیاری را افزایش داد. در چنین مواقعی می توانید گیاه را برای تقویت آن آبیاری و همچنین کود دهید.

  زمان مناسب برای تعویض گلدان الورا

  اگر ریشه های گیاه فشرده شده است یا برگچه های زیادی در کف گیاه مشاهده می کنید، وقت آن است که گیاه الورا را به گلدان بزرگ تری منتقل کنید. توصیه می شود به محض دیدن گلبرگ های کوچک آن را در گلدان دیگری بکارید تا مانع رشد گیاه اصلی نشود. پس از انتقال گلبرگ ها به گلدان جدید، از خاک تازه و غنی برای گلبرگ های تازه روییده استفاده کنید تا در ابتدای زندگی مواد معدنی خوبی داشته باشند و رشد سالمی را آغاز کنند.

  نظرات
  درج نظر بستن