جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه انترویم

  گیاه انترویم

  حدود 800 نوع گیاه انترویم در مکزیک، ایالات متحده، آرژانتین و اروگوئه کشف شده است. دیگر نام های این گل، گل فلامینگو، گل جادویی یا زبان رنگ هستند. انترویم به دلیل گل‌های رنگارنگ و برگ‌های زینتی‌اش در بین مردم سراسر جهان محبوب است. گل های قرمز رنگ این گیاه براق و چرم مانند است و هر مخاطبی را به خود جذب می کند.

  بهترین شرایط و نیازهای نگهداری گیاه انترویم

  گیاهان آنتوریوم در نور زیاد و غیر مستقیم (در داخل خانه) رشد می کنند و نور مستقیم و نور شدید را دوست ندارند، اما دمای معمولی اتاق برایشان بسیار خوب است. آنتوریوم به گلدانی غنی از خاک و زهکشی بالا نیاز دارد. رطوبت خاک باید نسبتاً زیاد باشد. مخلوط خاک مورد استفاده برای ارکیده را می توان با ماسه و پیت ماس برای خاک این گیاه ​​مخلوط کرد. برای آبیاری لازم است هر بار که خاک خشک می شود تا عمق 2-3 سانتی متر آبیاری شود.

  انترویم چقدر نور نیاز داره؟

  در نظر داشته باشید که این گیاه به نور زیادی نیاز دارد و باید حداقل 10-8 ساعت نور کافی برایش فراهم کنید اما نور این گیاه باید غیر مستقیم باشد. در غیر این صورت، برگ ها شروع به سوختن می کنند. لطفا آن را در فضای باز نگه دارید. با این حال، شما باید در یک مکان سایه دار (حداقل زمان ظهر سایه باشه) انتخاب کنید. بهترین مکان برایش پشت پنجره جنوبی است که با پرده یا شیشه مات پوشیده شده است. توجه داشته باشید که نور کم باعث رشد کم و تاخیر در گلدهی می شود اما انترویم کمبود نور را تحمل می کند و در این حالت فقط زنده می مانند.

  دمای محل نگهداری گیاه انترویم چقدر باشه؟

  برخی از گیاهان در دمای معمولی اتاق (21 درجه سانتیگراد) به خوبی رشد می کنند. دمای ایده آل برای این گیاه 18-22 درجه سانتیگراد است اما دمای نگهداری نباید حداقل نباید از دمای 16 درجه سانتیگراد کمتر باشد. 6 هفته قبل از شروع گلدهی (بهار) گیاه را به دمای 16 درجه برسانید، زیرا زمانی که گیاه می خواهد شکوفا شود. توجه داشته باشید که اگر درجه ما زیر 4 درجه سانتیگراد باشد، گیاه از بین می رود. بنابراین اگر در منطقه ای زندگی می کنید که هوای آنجا بسیار سرد است. گیاهان را به داخل خانه منتقل کنید. این گیاه به مکان های گرم و خشک بسیار حساس است و اگر دمای نگهداری آن در بهار و تابستان خیلی گرم و خشک باشد رشد آن متوقف می شود. بنابراین با افزایش دما باید میزان آبیاری و رطوبت محیط افزایش یابد.

  زمان مناسب تعویض گلدان انترویم

  وقتی گیاه انترویم دارای گل است هرگز گلدان را عوض نکنید. بهترین زمان برای تعویض گلدان زمانی است که ریشه های گیاه از زیر گلدان بیرون آمده و گیاه گل ها خود را می ریزد. گیاه را با احتیاط از گلدان خارج کرده و آن را در گلدان جدید بکارید. نکته بسیار مهم در تعویض گلدان گیاه انترویم این است که باید گلدان جدید زهکشی بالایی داشته باشد و همیشه باید سوراخ های کف گلدان را بررسی کنید.

  نظرات
  درج نظر بستن