جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  بنجامین ابلق

  بنجامین ابلق

  بنجامین ابلق دارای برگ های سبز روشن و بیضی شکل و شاخه های نوک تیز با شاخه های آویزان و دارای ویژگی ارتجاعی است. نوع ابلق این گیاه حاشیه برگ سفید رنگی دارند. ارتفاع این درختچه در فضای باز به 5 متر می رسد.

  نحوه نگهداری از گیاه بنجامین ابلق

  وقتی گیاه تازه خریداری شده را به خانه می آورید، برخی از برگ ها زرد یا قهوه ای می شوند. انتظار نداشته باشید که برگ های ریخته شده زرد یا قهوه ای دوباره رشد کنند. در عوض، مطمئن شوید که محیط گیاه مناسب باشد. برگ هایی که از این پس می رویند به خوبی رشد خواهند کرد.

  بنجامین ابلق به دلیل حساسیت بالا، مقاومت کم در برابر عوامل محیطی و ماندگاری بالا معمولاً روی فیکوس بنجامین پیوند می شود، تا مقاوم تر باشند. در صورتی که برگ های سبز رنگ یکنواختی به دلیل مرتبط بودن به پایه دیده شود، بهتر است آنها را قطع کنید تا گیاه ابلق بهتر رشد کند.

  بهترین دما و رطوبت برای این گیاه

  حداکثر دما برای گل آپارتمانی بنجامین ابلق در شب 18 تا 21 درجه سانتیگراد و در روز 23 تا 30 درجه سانتیگراد است. در روزهای تابستان، بهتر است از تهویه مطبوع استفاده نکنید، زیرا کاهش دمای زیر 21 درجه سانتیگراد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

  بنجامین، بومی مناطق استوایی است و رطوبت بالا را ترجیح می دهد. اگر محیط اطراف این گیاه بیش از حد خشک باشد، ممکن است برگها بریزند. می توان از تجهیزات بخور برای تنظیم رطوبت محیط استفاده کرد. علاوه بر این، می تواند خاک اطراف ریشه بنجامین را مرطوب کرده و گهگاهی برگ ها را مرطوب کند تا از خشک شدن گیاهان جلوگیری کند.

  بیماری های احتمالی گل بنجامین

  این گیاه به تغییرات نور، دما و رطوبت حساس است و در این موارد، تغییرات باعث بیماری در گیاه می شود. در مکان های تاریک یا خشک، برگ ها زرد شده و می ریزند. همچنین گیاه را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. آبیاری زیاد گل بنجامین باعث ایجاد لکه های قهوه ای روی برگ ها می شود.

  جمع بندی

  در این مقاله درباره معرفی نحوه نگهداری گیاه بنجامین ابلق مطالبی بیان گردید. این گیاه برای نگهداری در آپارتمان یا محل کار مناسب است، فقط کافی است گیاهی سرسبز و با طراوت داشته باشید، همچنین نکات بالا را رعایت کنید تا شاهد رشد گیاه خود باشید.

  نظرات
  درج نظر بستن