جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه بنفشه آفریقایی

  گیاه بنفشه آفریقایی

  گیاه بنفشه آفریقایی یکی از زیاترین گیاهانی است که می توانید تصور کنید. البته محبوبیت اصلی این محصول به نگهداری و رسیدگی آسان آن بر می گردد. رنگ هایی همچون زرشکی، صورتی، سفید، بنفش و ارغوانی رنگ های اصلی این گیاه بی نظیر هستند. این گیاه در گروه گیاهانی قرار گرفته است که می تواند یک رشد مستمر را در تمام طول روز  در فصول گوناگون از خود به نمایش بگذارد.

  خاک مناسب

  برای نگهداری هرچه آسان تر این نوع گیاه شما باید به نوع خاک نیز توجه بیشتری داشته باشید. خاک برگ بهترین گزینه برای استفاده در طولانی مدت است. تقریباً این گیاه یک خاک نسبتاً اسیدی را می پسندد. 60% پیت ماس و 40% پرلیت یک ترکیب بی نظیر به شمار می آید. دلیل انتخاب این ترکیب زهکشی فوق العاده ای است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

  کوددهی گیاه بنفشه آفریقایی

  این نوع گیاه همانند بسیاری از گیاهان دیگر به کود مناسب نیاز دارد. آن دسته از کودهایی که فسفر رقیق دارند، می توانند بهترین گزینه برای استفاده جهت نگهداری این گیاه به شمار می آیند. (تقریباً غلظتی 14-12-36 مناسب است.) خاک گیاه را شایسته است که 2 بار شستشو دهید. کوددهی بهترین روش برای رسوب املاح به حساب می آید. به همین دلیل شستشوی خاک توصیه شده است.

  آبیاری

  عوامل بسیاری بر میزان آبیاری گیاه بنفشه آفریقایی تأثیر می گذارند. حجم گلدان، جنس گلدان، میزان گرمای موجود در اطراف گیاه، میزان نوردهی و نوع خاک جزء عوامل تأثیر گذار محسوب می شوند و آبیاری ناآگاهانه صددرصد به پوسیدگی ریشه گیاه منجر خواهد شد. بررسی رطوبت خاک بهترین روش برای آبیاری این گیاه خواستنی است. به هیچ عنوان از روش غبار پاشی برای آبیاری این گیاه استفاده نکنید.

  دمای مناسب گیاه بنفشه آفریقایی

  گیاه بنفشه به دمای خاصی برای رشد نیاز دارد. به هیچ وجه اخلاف دما در طول روز نباید از 10 درجه بیشتر باشد. گرمی زیاد هوا به خشک شدن برگ ها ختم می شود و هوای بیش از اندازه سرد نیز به از بین روفتن این گیاه فوق العاده اشاره می کند. 70 الی 80 % بهترین میزان رطوبت به حساب می آید. توصیه ما به شما علاقه مند به رشد گل و گیاه این است که در فصل سرد زمستان از دستگاه بخور بدون تصفیه هوا برای رشد این گیاه استفاده کنید. الته در محل آشپزخانه که پخت و پز رخ می دهد، نباید این گیاه را قرار داد. دمای ایده آل برای نگهداری این گیاه زیر 60 درجه و بالای 80 درجه مناسب نیست.

  سخن پایانی

  ما در این مقاله به نحوه نگهداری آسان و مطمئن گیاه بنفشه آفریقایی اشاره کرده ایم. این گیاه مانند هر گیاه دیگری شرایط خاص خود را می طلبد و توصیه ما این است که به موارد کلیدی و طلایی گفته شده در این مقاله توجه کنید تا بتوانید در طولانی مدت از زیبایی این گیاه بهره مند شوید، همچنین به یاد داشته باشید که باید مرغوب ترین خاک و بهترین گیاه را تنها از مجموعه های مطمئن و باسابقه خریداری کنید؛ چرا که نوع کشت گیاه خود مسئله بسیار مهمی است.

  نظرات
  درج نظر بستن