جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه سانسوریا ابلق

  گیاه سانسوریا ابلق

  گیاه سانسوریا ابلق جزء پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی به شمار می رود. این گیاه در شرایط محیطی نامناسب به خوبی می تواند مقاومت کند و همین موضوع بر میزان محبوبیت آن در بین علاقه مندان به گل و گیاه افزوده است. در این مقاله به بررسی بیشتر این نوع از گیاه سانسوریا می‌پردازیم

  آشنایی با سانسوریا ابلق

  گیاه سانسوریا ابلق با اسامی دیگری مانند زبان مادر شوهر و گیاه شمشیری نیز در بین عامه افراد جامعه شناخته می شود. این گیاه دارای برگ های بلند و کشیده است. ویژگی بارز این گیاه مقاومت بسیار زیاد در برابر شرایط خشکی و قرار گرفتن در سایه است. این سانسوریا علاوه بر خانه در بسیاری از مراکز تجاری مانند ادارات و بانک ها نیز نگهداری می شود. از مهم ترین خواص این گیاه می توان به توانایی بالای آن در پاکسازی هوای اطراف خود اشاره کرد.

  شرایط نگهداری

  این گیاه نیز باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد تا بتواند رشد مناسب تر و جلوه زیباتری داشته باشد.

  نور مناسب:

  بهترین شرایطی که می توان برای این گیاه از نظر نوری تامین کرد، نور غیر مستقیم است. با وجود مقاومت بالای این گونه از سانسوریا در برابر شرایط نوری کم قرار گرفتن طولانی مدت آن در چنین شرایطی باعث می‌ شود تا طرح های زیبای موجود روی برگ ها و ترکیب رنگ زرد و سبز برگ ها از بین برود.

  دما مناسب:

  گیاه سانسوریا ابلق قادر به رشد در شرایط دمایی متفاوت می باشد. با این حال حدود ۲۰تا ۳۰درجه سلسیوس بهترین محدوده ای است که می‌ توان از نظر دما برای این گیاه فراهم کرد.

  آب مورد نیاز:

  این گیاه به آب فراوان نیاز ندارد. در فصول گرم سال یک یا دو بار در هفته و در فصول سرد سال در فواصل زمانی دو تا سه هفته ای گیاه نیاز به آبیاری خواهد داشت. آبیاری بیش از حد گیاه می تواند باعث تغییرات ظاهری در آن یعنی قهوه ای شدن رنگ برگ های سانسوریا شود.

  نکات مهم کوددهی و خاک مورد نیاز

  در صورتی که شاهد تغییر رنگ و اندازه کوچک برگ های گیاه سانسوریا باشید، امکان کوددهی به آن در طول فصول رشد وجود دارد. کوددهی باید به صورت ماهیانه توسط کود های مناسب گیاهان آپارتمانی انجام شود.

  خاکی که برای کاشت این گیاه انتخاب می شود باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد و ترکیب خاک برگ به همراه خاک معمولی یا شن گزینه مناسبی به شمار می رود. این از خاک کمپوست هم برای کاشت این گیاه توصیه می شود.

  سخن پایانی

  گیاه سانسوریا ابلق به خاطر تطابق بالا در شرایط محیطی نامناسب بسیار پرطرفدار است. نکته مهم در نگهداری از این گیاه تامین نور غیر مستقیم و کافی است.

  نظرات
  درج نظر بستن