جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه سانسوریا شمشیری

  گیاه سانسوریا شمشیری

  سانسوریا شمشیری یکی از فعال ترین گیاهان آپارتمانی و جزو سرسخت ترین گیاهان است و مقاومت در برابر نور کم باعث می شود در فضاهای کم نور خانه کاشته شود. گیاهی که هوای آلوده را به بهترین شکل ممکن تصفیه می کند و اکسیژن خالص را به محیط اطراف می رساند. به همین دلیل از این گیاه به ویژه سانسوریا ابلق برای تزئین بانک ها، ادارات و کارخانجات نیز استفاده می شود. نوع ابلق از این محصول وجود دارد که نسبت به سانسوریا ساده به نور بیشتری نیاز دارد. برای خرید سانسوریا ابلق می توانید از این سایت خرید کنید. در ادامه به نحوه نگهداری و آموزش تکثیر سانسوریا می پردازیم.

  سانسوریا چیست؟

  گیاه خانگی و نام علمی آن Sansevieria trifasciata از خانواده Susnian یا Liliaceae است. این گیاه بومی آفریقا دارای ارقام مختلفی از جمله سانسوریا ابلق، سانسوریا مهتابی، سانسوریا پا کوتاه، سانسوریا مخملی، سانسوریا نیزه ای، سانسوریا مینیاتوری، سانسوریا بلک گلد، سانسوریا کامپکت، سانسوریا ابلق شمشیری، سانسوریا ابلق پاکوتاه، ابلق بلند و سانسوریا رنگی است.

  سانسوریا چه فوایدی دارد؟

  دلایل زیر توضیح می دهد که چرا این گل گیاهی برای نگهداری در آپارتمان ها و محل کار مناسب است: یکی از ویژگی های سانسوریا توانایی آن در پاکسازی هوا است. طبق تحقیقات انجام شده این گیاه می تواند سموم و گازهای آلاینده موجود در هوا مانند تولوئن یا فرمالدئید را تصفیه کند. به همین دلیل از این گیاه در اتاق خواب استفاده کنید تا ضمن تصفیه هوا، خواب را بسیار راحت کنید. نکته مفید و مثبت دیگر کم توقع بودن این گیاه است. این گیاه در برابر آب و هوای گرم و خشک مقاومت بالایی دارد و به همین دلیل نگهداری آن با شرایط اقلیمی ایران مناسب است.

  آبیاری سانسوریا شمشیری

  این گیاه به دلیل داشتن ساقه های گوشتی و آبدار به آب کمی نیاز دارد. بهترین زمان برای آبیاری سانسوریا شمشیری پس از خشک شدن خاک گلدان است. از آبدهی بیش از حد بپرهیزید. آبیاری زیاد باعث ایجاد زخم های قهوه ای روی برگ ها می شود و ممکن است برگ ها از پایین نزدیک به سطح خاک پوسیده شوند. آبیاری کم نیز باعث چروکیدگی برگ ها می شود. از آبپاشی روی ساقه ها خودداری کنید زیرا خطر رشد قارچ وجود دارد.

  سخن آخر

  سانسوریا جزو کم دردسرترین گیاهانی است که نگهداری از آن ها دردسر چندانی برای شما به همراه نخواهد داشت. سانسوریا شمشیری علاوه بر زیبایی بصری می تواند هوا را تصفیه کند و با هر رشد کوچک و جوانه زدن برگ جدید، حس طراوت را به ارمغان بیاورد. پس حضور یک سانسوریا شمشیری زیبا را دست کم نگیرید و از حضور آن ها لذت ببرید. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله به خرید سانسوریا شمشیری فکر کرده باشید. روش ازدیار نسبت به روش پا جوش کوتاهتر و آسانتر است و نتایج بهتری دارد. برای نتیجه کوتاهتر و دلخواه، چند پا جوش را در یک گلدان بکارید.

  نظرات
  درج نظر بستن