جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه سانسوریا کامپکت

  گیاه سانسوریا کامپکت

  گیاه سانسوریا کامپکت را از گونه های گیاه سانسوریا می توان معرفی کرد که در دسته  گیاهان کوتاه قد جای می گیرد. بسیاری از افراد از این گیاه به دلیل تصفیه هوا در منزل و یا حتی محل کار خود استفاده می کنند. شما اگر به دنبال خرید یک گیاه زیبا، پرفایده و البته قیمت مناست هستید که بتوان به راحتی از آن نگهداری کرد، صددرصد این گونه گیاه سانسوریا بهترین انتخاب به شمار می آید.

  نحوه نگهداری گیاه سانسوریا کامپکت

  این نوع گیاه در گروه گیاهان بسیار کم آب جای می گیرد. به گونه ای که در روند آبیاری این گیاه لازم نیست دقت بالایی را در نظر بگیرید. اما وجود نور بسیار برای رشد این گیاه مهم است. پس سعی کنید در مکان های کم نور و تاریک نسبت به نگهداری این گیاه اقدام نکنید. از لحاظ دمایی هم باید مکانی را انتخاب کنید که نه گرم و نه سرد باشد. تقریباً می توان اینگونه گفت که  سانسوریا کامپکت همیشه به دنبال تعادل است. نور متعادل و دمای متعادل دو شاخصه اصلی برای نگهداری این گیاه به شمار می آید.

  مشکلات  این گیاه

  مشکلاتی همیشه گیاهان را تهدید می کند. به عنوان مثال قارچ زدگی، آبدهی زیاد، آبدهی خیلی کم و سرمای زیاد می تواند ب زرد شدن برگ های گیاه سانسوریا کامپکت بیانجامد. ناگفته نماند که قارچ، هوای بسیار گرم و یا هوای بسیار سرد ( اختلاف دمای شدید و آب فراوان) همگی از جمله دلایلی هستند که باعث خشک شدن گیاه خواهد شد. در زمانی که متوجه عدم رشد گیاه شوید بهتر است هرچه سریعتر نسبت به تعویض گلدان اقدام نمایید؛ چرا که مشکل اصلی به اندازه و یا خاک گلدان مرتبط است. همچنین استفاده از کودهای تقویتی را به هیچ عنوان از یاد نبرید.

  نحوه تکثیر گیاه سانسوریا کامپکت

  تکثیر از طریق پاجوش را می توان اولین و البته سریع ترین راهکار برای تکثیر این نوع گیاه معرفی نمود. زمانی که پاجوش از کنار گیاه بیرون می زند، بهترین زمان است که آن را جدا کرده و در یک گلدان دیگر بکارید. اما تکثیر از طریق برگ هم می تواند یک روش معقولانه دیگر در این بین باشد.استفاده از قارچ کش در زمان تکثیر یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که نباید از انجام آن به هیچ عنوان غافل شوید و به هر حال تکثیر از طریق روش پاجوش می تواند بهترین گزینه باشد که شما می توانید آن را در نظر بگیرید.

  سخن پایانی

  ما هر آن چه لازم بود در مورد روش نگهداری، روش تکثیر و همچنین مشکلاتی که سلامت گیاه سانسوریا کامپکت را تهدید می کند را برای شما بیان کرده ایم. اینگونه شما می توانید برای خرید این گیاه بسیار راحت تر تصمیم بگیرید. به هر حال سانسوریا کامپکت را می توان در زمره گیاهان بسیار پرطرفدار و محبوب قرار داد که با کمترین هزینه می توان جهت پاکسازی هوا و زیبایی محیط از آن استفاده ای معقولانه را انتظار داشت. برای خرید انواع گونه های سانسوریا و خصوصا سانسوریا کامپکت می توانید به این فروشگاه معتبر مراجعه نمایید.

  نظرات
  درج نظر بستن