جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه سانسوریا کراواتی

  گیاه سانسوریا کراواتی

  آشنایی با گیاه سانسوریا کراواتی

  گیاه سانسوریا به عنوان یکی از گیاهانی است که به صورت طبیعی در آفریقا، بخش هایی از آسیا و ماداگاسکار رویش می کند. عمر این گیاه طولانی است و از مقاومت زیادی در برابر شرایط نامساعد برخوردار است. نتایج بررسی ها نشان داده است که این گیاه تا حد زیادی می تواند محیط اطراف خود از آلاینده های هوا پاکسازی کند.

  بررسی شرایط مناسب نگهداری از این گیاه

  این گیاه نیز مانند سایر گیاهان آپارتمانی به شرایط مخصوص به خود برای رشد و نگهداری نیاز دارد تا شادابی خود را حفظ نماید.

  • نور مورد نیاز:

  این گیاه بهتر است در شرایط نوری متوسط قرار بگیرد. این گیاه آپارتمانی را نباید در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار داد. از ویژگی های بارز این سانسوریا مقاومت زیاد نسبت به قرارگیری در محیط های سایه و کم نور می باشد.

  • دمای مناسب:

  این گیاه را می توان در شرایط دمایی متفاوت نگهداری کرد. از این بابت افراد نگرانی نخواهند داشت. تنها نکته مهم این است که این سانسوریا نباید در محیطی قرار داده شود که به طور مستقیم در معرض کوران برف و باران است.

  • آبیاری گیاه:

  سانسوریا را به عنوان یک گیاه کم آب می شناسند، بنابراین نباید در آبیاری گیاه زیاده‌روی کرد چرا که بی توجهی به این موضوع منجر به پوسیدگی ریشه های این گیاه می شود. قبل از هر بار آبیاری باید افراد از خشک بودن خاک گلدان اطمینان حاصل کنند.

  • رطوبت لازم:

  گیاه سانسوریا کراواتی نسبت به رطوبت محیط اطراف خود حساس نیست و امکان رشد این گیاه در محیط های بسیار مرطوب مانند حمام و یا در محیط های با رطوبت عادی مانند اتاق پذیرایی وجود دارد.

  کوددهی و خاک مناسب

  خاکی که برای کاشت این گیاه در نظر گرفته می شود باید ترکیبی از ماسه، رس، شن و مواد آلی باشد که به خاک سنگین معروف است. همچنین می تواند مقادیر مناسبی از مود دامی پوسیده شده و کود برگ را نیز به این ترکیب اضافه نمود. داشتن خاک غنی و مناسب در پاجوش زدن گیاه بسیار موثر است.

  کوددهی این گیاه آپارتمانی باید در طی فصول رشد انجام شود. بهترین کودی که برای تقویت این گیاه می توان استفاده نمود، کود مناسب گیاهان زینتی است.

  سخن پایانی

  گیاه سانسوریا کراواتی یکی از گیاهان آپارتمانی بسیار پرطرفدار به شمار می رود، چرا که روند نگهداری از آن در شرایط گوناگون بسیار آسان است. نکته مهم در نگهداری از این گیاه عدم آبیاری زیاد از حد می باشد.

  نظرات
  درج نظر بستن