جستجو
همه دسته بندی ها
  منو بسته

  گیاه سرخس جنگلی با گلدان پایه دار

  سرخس بوستون یا شمشیری با نام علمی Nephrolepis Exaltata یکی از محبوب‌ترین انواع سرخس است که در داخل خانه رشد می‌کند و در مقایسه با سایر سرخس‌ها، مراقبت از این گیاه از نظر نور، رطوبت و تکثیر بسیار ساده است . در این گونه شاخه ها به حالت قوسی شکل نمایان است و تا حدود 80 سانتی متر طول می یابند. نحوه دکوراسیون این گیاه با توجه به بلندی ساقه ها و میزان خمیدگی آنها قرار دادن در یک سبد آویزان می باشد، یکی دیگر از راه های عالی برای نمایش یک گیاه بالغ این است که آن را در گلدان روی پایه قرار دهید تا شاخه ها آویزان شوند.
  کد محصول: NA50
  *
  471,500 تومان
  i h
  Ship to
  *
  *
  Shipping Method
  نام
  تاریخ تحویل
  قیمت
  هیچ گزینه حمل و نقلی انتخاب نشده است

  نیازها

  نور: بهترین شرایط نوری، تامین نور غیر مستقیم خورشید است، اگر چه مقدار کمی نور خورشید (زمانی که خیلی گرم نیست) میزان رشد و نمو را افزایش می دهد.

  دما: دمای اتاق ایده آل برای سرخس بوستون بین 16-24 درجه سانتیگراد است. کمتر از 13 درجه سانتیگراد گیاه دچار تنش خواهد شد. از هوای گرم ناشی از گرمایش داخلی و هوای سرد اجتناب کنید.

  رطوبت هوا: همه سرخس ها رطوبت نسبتاً بالا را ترجیح می دهند، با این حال سرخس بوستون کمی انعطاف پذیرتر است و می تواند سطوح پایین تر را تحمل کند.

  آبیاری: خاک بایستی همیشه مرطوب باشد، بدون اینکه خیسی آن محسوس باشد.

  خاک: مخلوطی از خاک گلدان پیت ماس ​​و خاک لوم (درصد برابری از شن و رس و سیلت) به همراه مقداری پرلیت مناسب است.

  تغییر گلدان: تعویض گلدان و تجدید خاک در فصل بهار هر 2 سال یکبار انجام می شود. حتی اگر نیازی به تعویض گلدان نباشد، بهتر است خاک بالایی گلدان را هر بهار تعویض کنید.

  تکثیر گیاه: سرخس ها یا از طریق تقسیم گیاه مادری و یا جداسازی و کاشت پاجوش ها قابل تکثیر هستند.

  تقویت و کود دهی: یک کود متعادل که هر 2 هفته در اختیار گیاه گذاشته شود کافی است، از ابتدای بهار  تغذیه را آغاز کنید و پس از تعویض گلدان و تجدید خاک به مدت یک ماه تغذیه آن را متوقف کنید.

  نکات کامل نگهداری سرخس

  مشخصات محصولات
  رنگ گلدانسفید
  رنگ گلدانمشکی
  جنس گلدانفایبرگلاس
  ابعاد حدودیقطر 20 سانتی متر
  ابعاد حدودیارتفاع 55 سانتی متر
  0.0 0
  نقد و بررسی خود را بنویسید بستن
  *
  *
  • بد
  • عالی
  *
  *
  *