جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه فلودندرون

  گیاه فلودندرون

  گیاه فلودندرون نوعی گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا است که می تواند محیط خانه را شاداب کند و سبزی به ارمغان بیاورد و یکی از گیاهان سبز با فنگ شویی خوب می باشد. در طبیعت، این گیاه می تواند یک گونه شبه درختی متراکم باشد، اما در محیط بسته از چنین قدرت رشدی برخوردار نیست. در حال حاضر، گونه های پیوندی با راحتی گونه های خودسر همراه با قدرت و سهولت رشد گونه های آویزان، پرورش می یابند.

  نور مورد نیاز فلودندرون

  سعی کنید شرایطی را که یک گیاه می تواند در سایه ی گیاهان متراکم استوایی داشته باشد را شبیه سازی کنید. برای این امر نیاز به نور مستقیم تعدیل شده است. تحت شرایط مناسب، گیاه فلودندرون می تواند در نور نسبتا مستقیم خورشید زنده بماند، اما معمولاً در سایه روشن رشد می کند. اگر متوجه شدید که بسیاری از برگ‌های گیاه به طور همزمان شروع به زرد شدن می‌کنند، به این معنی است که در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته است. کاهش تراکم برگ نیز ممکن است نشان دهنده کمبود نور باشد.

  خاک مورد نیاز گیاه فلودندرون

  این گیاه خاک گلدانی غنی و با تراکم کم را ترجیح می دهد. به طوری که آب به راحتی بتواند در آن نفوذ کند. این گیاه می تواند 100% روی پوده ی اسفاگنیوم (نوعی خزه) (بدون خاک) رشد کند.

  میزان آب مورد نیاز گیاه فلودندرون

  محیط رشد را همیشه مرطوب کنید. برای گونه های رونده، ریشه های سطحی را به خاک برگردانید. در زمستان اگر هوای اتاق خشک است و برای گیاهان مشکل ایجاد می کند، اتاق را مرطوب نگه دارید. در عین حال، بیش از حد آبیاری نکنید، زیرا ممکن است ریشه ها پوسیده شوند. ریزش برگ ها می تواند نشانه کمبود آب یا هیدراتاسیون بیش از حد باشد.

  دما و رطوبت مناسب

  محدوده دمایی این گیاه فلودندرون متفاوت است، اما هیچ گونه ای نمی تواند برای مدت طولانی زیر 55 درجه فارنهایت زنده بماند. همچنین آن ها رطوبت را دوست دارند. می توانید گلدان های آن ها را با سنگریزه و آب پر کنید تا رطوبت اطراف آن ها حفظ شود. لازم است در طول فصل رشد، حدود دو بار در روز اسپری شوند. در طول زمستان هر 3-4 روز یکبار اسپری کنید.

  کود مورد نیاز

  هنگامی که به طور مرتب به گیاه کود داده می شود، برگ های بزرگتری تولید می کند و سالم تر خواهد بود. در ابتدای فصل رشد از گلوله های کود رهش پایدار استفاده کرده یا به صورت هفتگی از کود مایع استفاده کنید. در زمستان یک بار در ماه کافی است.

  نظرات
  درج نظر بستن