جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه فیکوس

  گیاه فیکوس

  گیاه فیکوس، از خانواده مورآسه (تیره انجیر) است. زادگاه اصلی گیاه فیکوس، جنگل های استوایی آسیا، آمریکای شمالی و استرالیا است. فیکوس ها گروه بزرگی از گیاهان اند که بیش از 600 گونه گیاهی دارند. این گیاه دارای گونه های متنوعی از جمله برگ های پهن و برگ های ریز و ... است.

  این گیاه ، عموماً در سایه به خوبی رشد می کنند و به نور نسبی نیاز دارند. ساقه ها در فیکوس، خشبی، نیمه خشبی و رونده هستند. برگ های این گیاه همیشه سبز است و به صورت درختی، درختچه ها و بالا رونده دیده می شود. برای معرفی فیکوس ساده با ما همراه باشید.

  فیکوس ساده چیست؟

  در فیکوس ساده، برگ ها چرم گونه، براق و زیبا هستند و طول برگ ها به 30 سانتی مترو یا حتی بیشتر نیز می رسد.

  برگ های این نوع فیکوس اغلب متناوب قرار می گیرند. این نوع فیکوس برای نگهداری در منزل بسیار مناسب است و می تواند در شرایط اتاق های سرد یا کم نور مقاومت کند. با این حال محیط گرم و مرطوب را ترجیح می دهد.

  خاک مناسب برای فیکوس ساده، چه ویژگی هایی دارد؟

  فیکوس ساده در خاک های غنی از مواد آلی و کودهای پوسیده دامی به سرعت رشد می کنند. برای تهیه خاک مناسب ترکیب خاک باید شامل 1/3 خاک باغچه + 1/3 خاک برگ پوسیده + 1/3 کود دامی پوسیده باشد. شما موظف هستید هر دو سال یکبار در بهار خاک گلدان خود را تعویض کنید. البته پس از رشد گیاه دیگر نیازی به تعویض گلدان نیست. در عوض هر چند ماه یکبار خاک رویی گلدان را سیخک بزنید و آن را با کود کامل تقویت کنید.

  دو نکته مهم در مورد کوددهی انواع فیکوس ها

  •  نکته اول:

  محلول پاشی کود با کود کامل و کود میکرو تنها در زمان رشد گیاه فیکوس توصیه می شود.

  •  نکته دوم:

  اگر رشد گیاه فیکوس به دلیل دمای محیط یا عوامل دیگر متوقف شود، برگ‌های جدید می‌سوزند، مخصوصاً وقتی در غلظت‌های بالا کود پاشی شوند. هر 2 ماه یکبار، کودپاشی در آب برای این گیاهان ضروری است.

  نظرات
  درج نظر بستن