جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه هدرا

  گیاه هدرا

  گیاه هدرا، یکی از زیباترین گیاهان رونده برای نگهداری در داخل و خارج از خانه است که با برگ های ظریف و رنگارنگ زیبایی خانه را دو چندان می کند. نگهداری از این گیاه نسبتا سخت است اما با رعایت چند نکته ساده و رفع نیازهای مهم آن می توانید گل پاپیتال زیبا و سرزنده داشته باشید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نکات مربوط به نگهداری از این گیاه آشنا شوید.

  گیاه هدرا (پاپیتال) را بیشتر بشناسید

  گل پاپیتال گیاهی همیشه سبز از خانواده Araliaceae است که به طور طبیعی در جزایر قناری و شمال آفریقا می روید. در فارسی به این گیاه عشقه یا پیچک می گویند و به دلیل نام علمی (Hedera canariensis) به آن نیز گیاه هدرا می گویند.

  برگ های زیبا و ساقه های ظریف پاپیتال در گلدان های خزه ای و گلدان هایی با گلدان های آویزان به زیبایی ظاهر می شوند و طول ساقه ها در طبیعت به بیش از 5 متر می رسد. هدرا به آب زیادی نیاز دارد، بنابراین می تواند در آب بدون خاک رشد کند و یکی از ایمن ترین گیاهان در برابر مشکلات خاک است.

  هدرا گیاهی مقاوم در برابر سایه است که با مکان های تاریک سازگار می باشد و برگ های ظریف چرم مانند آن در تابستان و زمستان به ترتیب سبز تیره و روشن می شوند. لبه برگ هدرا بریدگی کنگره ای شکل وجود دارد که در محل اتصال به ساقه قلبی شکل می شوند.

  این گیاه به سرعت در حال رشد است، نوع سبز آن بیشتر از ابلق رشد می کند و در مدت کوتاهی با برگ های خزنده اش گلخانه ای به شما هدیه می دهد. هدرای ابلق محبوبیت بیشتری نسبت به نوع تک رنگ دارد و در دو رنگ حاشیه سبز-سفید و نوار سبز-طلایی وجود دارد.

  آبیاری هدرا

  هدرا به آبیاری متوسط ​​نیاز دارد، خاک سطحی باید 1 سانتی متر خشک شده و سپس دوباره آبیاری شود. گیاهان هیدرا به آبیاری حساس هستند و آن را بیش از حد خشک نگه ندارید. به خاطر داشته باشید که در روزهای سرد و گرم ممکن است دفعات آبیاری بیشتر یا کمتر از دما باشد.

  سخن پایانی

  در این مقاله سعی کردیم شما را با گیاه هدرا آشنا کنیم، پیچک هیدرا بسیار سریع رشد می کند و ارتفاع این گیاه در طبیعت به بیش از 5 متر می رسد. برگ های پیچک هدرا، چرم مانند، بیضی شکل، با لبه های کنگره ای است. همچنین همانطور که ذکر شد، رنگ برگ های این گیاه آپارتمانی در تابستان و زمستان متفاوت است. ممنون که ما را همراهی کردید.

  نظرات
  درج نظر بستن