جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه پاندانوس

  گیاه پاندانوس

  گیاه پاندانوس یکی از زیباترین و سرسبزترین گیاهان آپارتمانی است که به دلیل سازگاری با محیط زیست و مقاوم بودن آن در همه جا یافت می شود. نگهداری و پرورش این گیاه بسیار ساده است و به راحتی رشد می کند. پاندانوس بومی ماداگاسکار و موریس است.

  این گیاه دارای گونه های مختلف آبزیان و نابالغ است که وقتی این گیاه به طور کامل رشد کند میوه می دهد که میوه های آن خوراکی می باشد. این گیاه به سبک بوته ای رشد می کند، برگ های سبز آن مانند شمشیر بلند و نازک با تیغ های بسیار کوچک در اطراف سر است که طول اکثر این برگ ها به 60 سانتی متر می رسد.

  نام های دیگر پاندانوس عبارتند از: برگ خنجری، گیاه کادی، کدر و کئورا. این گیاه مانند سایر گیاهان آپارتمانی مانند سینگونیوم و بنجامین به راحتی رشد می کند و همچنین می تواند خانه و محل کار ما را لذت بخش تر کند.

  نور مناسب گیاه پاندانوس

  نور مورد نیاز این گیاه بسیار زیاد است و بهترین نور برای این گیاه نور با سایه روشن و به دور از نور مستقیم خورشید می باشد.

  خاک مناسب این گیاه

  این گیاه حتی به گونه ای که به راحتی در خاک باغچه رشد می کند، حساسیت زیادی به انواع خاک ندارد. با این حال، بهترین خاک برای کاشت و پرورش گل پاندانوس، مخلوطی از ماسه+ پیت ماس+ خاک برگ است.

  نحوه آبیاری گیاه پاندانوس

  قبل از انجام آبیاری بعدی سطح خاک گلدان را به خوبی خشک کنید. برای آبیاری بسته به دمای محیط از آب ولرم استفاده کنید.

  نحوه تکثیر

  گیاه پاندانوس این توانایی را دارد که به ساده ترین شکل ممکن تکثیر شود. تکثیر این گیاه به دو روش با استفاده از پاجوش و بذر امکان پذیر است. رایج ترین و بهترین روش برای پرورش گل پاندانوس استفاده از پاجوش های ساخته شده در کنار گیاه است. بهترین زمان برای پرورش پاندانوس اوایل بهار می باشد. این موضوع به این دلیل است که گیاهان در آن زمان بهترین رشد را دارند.

  تعویض گلدان

  از آنجایی که این گیاه هر ساله رشد می کند، با توجه به بزرگ شدن گیاه، لازم است هر سال گلدان را عوض کنید تا فضای کافی برای رشد ریشه ها وجود داشته باشد.

  نظرات
  درج نظر بستن