جستجو
تماس با ما
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  بازگشت به همه

  گیاه پاچیرا

  گیاه پاچیرا

  گیاه پاچیرا که به درخت پول معروف می باشد یک گیاه زینتی است و از آنجایی که مردم به این گیاه اعتقاد دارند تصمیم گرفتیم در این مقاله نحوه نگهداری از این گیاه و نحوه تکثیر آن را به شما آموزش دهیم.

  آبیاری پاچیرا

  همانطور که قبلاً گفتم این گیاه یک گیاه کم توقع است. نیاز به آب نسبتاً زیاد ندارد بنابراین در زمستان هفته ای یک بار و در تابستان هفته ای دو بار به دلیل گرما و افزایش دمای محیط نیاز به آبیاری دارد. نکته ای که در آبیاری این گیاه باید به آن توجه کرد این است که آب روی ساقه های گیاه پاچیرا نریزد. زیرا باعث بیماری پوسیدگی ساقه می شود. و برای جلوگیری از این بیماری باید آن را به درستی آبیاری کنید.

  نور مورد نیاز پاچیرا

  همانطور که گفتیم نگهداری از پاچیرا نیاز به تلاش و زحمت زیادی ندارد. این گیاه در محیط های تاریک یا سایه مانند گوشه اتاق ها، رستوران ها و ادارات به خوبی رشد می کند. در واقع نور مورد نیاز برای این گیاه زینتی زیبا کم است و مشکلی پیش نمیاید این گیاه سریع الرشد تا چند روز در سایه باشد.

  دمای مناسب پاچیرا

  بهترین دما برای رشد پاچیرا بین 16 تا 24 درجه سانتیگراد است.

  خاک مناسب برای گیاه پاچیرا

  برای استفاده از خاک مناسب برای رشد و نمو این گیاه باید از ترکیب چند ماده استفاده کرد. این ترکیب شامل خاک هلندی حاوی پیت ماس ​​یا پرلیت است. این خاک سخت است و آب را در خود نگه می دارد. همچنین به مرور زمان باعث پوسیدگی می شود.

  تعویض گلدان پاچیرا

  گیاه پاچیرا نیازی به تعویض فوری خاک یا گلدان ندارند. بهترین زمان برای تعویض خاک و گلدان پاچیرا زمانی است که گیاهان رشد چندانی ندارند و به اصطلاح در حالت خواب هستند. این زمان معمولا در اواخر پاییز و اواخر زمستان است. در این زمان به راحتی می توانید خاک و گلدان این گیاه خوش شانس را عوض کنید و گلهای پاجیرا را به خوبی پرورش دهید.

  نظرات
  درج نظر بستن