جستجو
همه دسته بندی ها
  منو بسته
  خبرخوان

  مجله توسکالند

  شامادورا
  نظرات (0) شامادورا
  از گیاه شامادورا یا نخل سالن با نام علمی Chamaedorea elegans مدت هاست که به عنوان گیاه داخلی در ایالات متحده استفاده می شود. این گیاه کوچک جذاب ابتدا در آمریکای مرکزی کشف شد و دوباره به ایالات متحده بازگردانده شد و بلافاصله به یک نخل داخل سالن محبوب تبدیل شد. این محبوبیت فوری تقریباً به دلایل زیر به دست آمد: سازگاری این گیاه در نور نسبتاً کم، تحمل دماهای پایین و نیز ظاهر جذاب گیاه پوشیده از شاخ و برگهای سبک نور مانند بر روی تنه های نازک که همگی این عوامل باعث می شوند نخل سالن یکی از محبوب ترین نخل های داخلی باشد که در اکثر کشورهای معتدل پرورش می یابد.
  موسی در گهواره
  نظرات (0) موسی در گهواره
  این گیاه بومی سرزمین مکزیک است و نام علمی آن Tradescantia spathacea می باشد، موسی در گهواره یک گیاه خانگی محبوب با برگهای سبز تیره، لنسی شکل و زیرین آن به رنگ قرمز مایل به ارغوانی که این گیاه را به یک گیاه زیبا در طول سال تبدیل کرده است. می توانید گیاه خود را در فضای بسته نگه دارید. اما اگر آن را برای تابستان به بیرون از خانه منتقل می کنید، آن را از آفتاب مستقیم دور نگه دارید. همچنین، هر دو روز یک بار خاک را بررسی کنید تا خشک نشود. بلندی این گیاه حدود 30 تا 60 سانتی متر است و قرار دادنآن در یک گلدان تزئینی کوچک بر روی میز منظره خیره کننده ایی ایجاد می کند.
  پوتوس
  نظرات (0) پوتوس
  راهنمای نگهداری از گیاهان pothos تقریباً زائد به نظر می رسد مسلماً گیاه پیتوس در بین گیاهان آپارتمانی از حیث نگهداری آسانترین گیاه محسوب می شود، حتی اگر شخصی باشید که آبیاری گیاهان خود را فراموش کنید. این گیاه با نام علمی Epipremnum aureum از خانواده آراسه دارای برگهای سبز نوک تیز و قلبی شکل است که با رنگ های سفید، زرد یا سبز کم رنگ و ابلق (در رنگ زمینه برگ طرح هایی با طیف رنگی سبز یا زرد) دیده می شود.
  سینگونیوم
  نظرات (0) سینگونیوم
  گیاه سینگونیوم ممکن است شما بدون آشنایی با گیاه سینگونیوم به دلیل شهرت و همه گیری با آن برخورد داشته و از نزدیک دیده باشید. منشائ این گیاه نیمه گرمسیری (از برزیل ، بولیوی ، اکوادور و مکزیک) با نام علمی Syngonium Podophyllum از خانواده آراسه که معمولاً به عنوان گیاه پیکان (Arrowhead) یا پروانه شناخته می شود. یکی از انواع محبوب پروانه سفید سینگونیوم پای غازی است.
  زامیفولیا
  نظرات (0) زامیفولیا
  گیاه زامیفولیا با نام علمی zamioculcas zamiifolia به راحتی قابل پرورش و نگهداری در داخل آپارتمان است، دارای برگهای کوچک براق روی ساقه ها است و در داخل خانه تا 70 سانتی متر رشد می کنند. یک گیاه ریزوم دار و کند رشد است با این حال مراحل رشد و نمو آن در یک خانه واقعاً لذت بخش است. البته سرعت رشد آن به میزان نور خورشید گیاه بستگی دارد (اجازه ندهید گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد).
  سانسوریا
  نظرات (0) سانسوریا
  گیاه سانسوریا از خانواده مارچوبه (همچنین به عنوان گیاه مار یا زبان مادر شوهر شناخته می شود) یکی از محبوب ترین و مقاوم ترین گونه های گیاهان خانگی است. در مورفولوژی این گیاه دارای برگهای سفت که بسته به نوع مختلف از بیست تا یک متر طول دارد. گیاهان مار معمولاً دارای برگهای نواری سبز هستند، در حالی که گونه ای که معمولاً به عنوان زبان مادرشوهر شناخته می شود به طور معمول دارای حاشیه زرد است.
  آگلونما
  نظرات (0) آگلونما
  گیاه بسیار زیبا و متنوعی (با بیش از 50 گونه گیاهی) است برگ های این گیاهان ابلق در طرح های متنوع و از خانواده آراسه می باشد. زیبایی این گیاه مربوط به برگها، ساقه ها و کلا اندامهای رویشی آن است. این گیاه با ساقه های کوتاه و برگ و دمبرگ های بلند و کشیده بطوری که در محل اتصال به ساقه غلاف آنها را در بر می گیرد، برگها خمیده به طرف پایین با طول ۱0 تا 30 سانتیمتر (عمدتا ۲۰ سانتیمتر)؛ مقاومت خوبی در برابر سایه و خشکی دارد.